You are here: Home Fudbal Vesti Moravac ORION do finala "devetkom" kroz Živkovo

Super dani od 26. do 30. juna u ORION Marketima

Super dani u svim ORION Marketima od 26. do 30. juna.

sreda, 03 maj 2017 19:21

Moravac ORION do finala "devetkom" kroz Živkovo

Fudbaleri Moravca ORION su i na gostovanju u Živkovu potvrdili da s pravom nose epitet najboljeg kluba u Jablaničkom okrugu.

KUP JABLANIČKOG OKRUGA - POLUFINALE

MLADI BORAC - MORAVAC ORION 1:9

Strelci: 0:1 M. Ilić u 13., 0:2 I. Stojanović u 21., 0:3 Gorčić u 40., 0:4 Đokić u 42., 1:4 Ranđelović u 48., 1:5 Đokić u 53., 1:6 I. Stojanović u 59., 1:7 Stamenković u 65., 1:8 M. Kostić u 70., 1:9 I. Stojanović u 88. minutu - Živkovo, gledalaca 300, sudija: Jovan Nedeljković (Leskovac) 7,5, žuti kartoni: Jović, D. Živković, D. Tasić (Mladi borac), Petrović (Moravac ORION.

MLADI BORAC: Mladenović 6, D. Tasić 6 (L. Tasić 6), S. Živković 6,5, Đorđević 6 (M. Scvetković 6), Jovanović 6,5, M. Živković 6, Ranđelović 7, Marko Jovanović 6 i Pavlović 6 (Stanković 6,5).

MORAVAC ORION: Cakić- (Jovanović 7), Petrović 7,5, M. Ilić 8, S.Ilić 7,5 (Mitrović 8), Gorčić 8, Marinković 8 M. Kostić 8, I. Stojanović 9, Đokić 8,5 Stefanović 7 (Stamenković 7,5) i Selimović 7,5.

Igrač utakmice: Ivan Stojanović (Moravac ORION)

Mrštančani su protutnjali kroz Živkovo i još jednom demonstrirali kako su najbolji klub u Jablaničkom okrugu. Mladi borac koji je samo par puta šutirao u okvir gola, izveo jednu jedinu ozbiljnu akciju u kojoj je Ranđelović odličan pas Stankovića pretvorio u počasni pogodak, može biti srećan što zbog nakvašenog i neravnog terena nije pretrpeo poraz sa dvocifrenim rezultatom. Što jeste retkost ne samo u Jablaničkom okrugu,već i na nivou federacije.

Da domaćin nije dorastao polufinalu Kupa FSJO videlo se već  u prvom poluvremenu kada ni jednom nije ozbiljnije pripretio golu Cakića, dok su s druge strane napadači srpskoligaša iz Mrštana taktički mudro i strpljivo pleli mrežu oko gola Nenada Mladenovića da bi do odmora najavili kako će do kraja susreta sportski i profesionalno odraditi ovaj, po svemu lagani trening. Iskusni napadač Mrštančana Ivan Stojanović tri puta se upisao u strelce, dva puta je strelac bio Nemanja Đokić, po jedan pogodak su postigli štoper Gorčić, bek Marko Ilić, napadač Marko Kostić i rezervista Danijel Stamenković. Na nesreću čuvara mreže domaćina, čak tri lopte upućene od napadača gostiju na putu prema mreži udarale su u noge i telo nesigurnih igrača odbrane Mladog borca i menjale pravac.

U lepom i prazničnom raspoloženju,uprkos kiši i klizavom terenu,sudija Jovan Nedeljković svrstao se među najbolje pojedince polufinalne utakmice Kupa FSJO u Živkovu.