You are here: Home Fudbal Vesti Moravac ORION do finala "devetkom" kroz Živkovo

Srećna slava i živeli ! - Katalog od 18.11. do 20.12.

Katalog SREĆNA SLAVA od 18. novembra do 20. decembra.

sreda, 03 maj 2017 19:21

Moravac ORION do finala "devetkom" kroz Živkovo

Fudbaleri Moravca ORION su i na gostovanju u Živkovu potvrdili da s pravom nose epitet najboljeg kluba u Jablaničkom okrugu.

KUP JABLANIČKOG OKRUGA - POLUFINALE

MLADI BORAC - MORAVAC ORION 1:9

Strelci: 0:1 M. Ilić u 13., 0:2 I. Stojanović u 21., 0:3 Gorčić u 40., 0:4 Đokić u 42., 1:4 Ranđelović u 48., 1:5 Đokić u 53., 1:6 I. Stojanović u 59., 1:7 Stamenković u 65., 1:8 M. Kostić u 70., 1:9 I. Stojanović u 88. minutu - Živkovo, gledalaca 300, sudija: Jovan Nedeljković (Leskovac) 7,5, žuti kartoni: Jović, D. Živković, D. Tasić (Mladi borac), Petrović (Moravac ORION.

MLADI BORAC: Mladenović 6, D. Tasić 6 (L. Tasić 6), S. Živković 6,5, Đorđević 6 (M. Scvetković 6), Jovanović 6,5, M. Živković 6, Ranđelović 7, Marko Jovanović 6 i Pavlović 6 (Stanković 6,5).

MORAVAC ORION: Cakić- (Jovanović 7), Petrović 7,5, M. Ilić 8, S.Ilić 7,5 (Mitrović 8), Gorčić 8, Marinković 8 M. Kostić 8, I. Stojanović 9, Đokić 8,5 Stefanović 7 (Stamenković 7,5) i Selimović 7,5.

Igrač utakmice: Ivan Stojanović (Moravac ORION)

Mrštančani su protutnjali kroz Živkovo i još jednom demonstrirali kako su najbolji klub u Jablaničkom okrugu. Mladi borac koji je samo par puta šutirao u okvir gola, izveo jednu jedinu ozbiljnu akciju u kojoj je Ranđelović odličan pas Stankovića pretvorio u počasni pogodak, može biti srećan što zbog nakvašenog i neravnog terena nije pretrpeo poraz sa dvocifrenim rezultatom. Što jeste retkost ne samo u Jablaničkom okrugu,već i na nivou federacije.

Da domaćin nije dorastao polufinalu Kupa FSJO videlo se već  u prvom poluvremenu kada ni jednom nije ozbiljnije pripretio golu Cakića, dok su s druge strane napadači srpskoligaša iz Mrštana taktički mudro i strpljivo pleli mrežu oko gola Nenada Mladenovića da bi do odmora najavili kako će do kraja susreta sportski i profesionalno odraditi ovaj, po svemu lagani trening. Iskusni napadač Mrštančana Ivan Stojanović tri puta se upisao u strelce, dva puta je strelac bio Nemanja Đokić, po jedan pogodak su postigli štoper Gorčić, bek Marko Ilić, napadač Marko Kostić i rezervista Danijel Stamenković. Na nesreću čuvara mreže domaćina, čak tri lopte upućene od napadača gostiju na putu prema mreži udarale su u noge i telo nesigurnih igrača odbrane Mladog borca i menjale pravac.

U lepom i prazničnom raspoloženju,uprkos kiši i klizavom terenu,sudija Jovan Nedeljković svrstao se među najbolje pojedince polufinalne utakmice Kupa FSJO u Živkovu.

Related items

• REVIJA GOLOVA Moravac ORION - Radan 4:2

U komšijskom derbiju dva poptuno različita poluvremena: Moravac ORION dominantan u prvom delu igre, Radan bolji u nastavku meča.

• PUČE PETARDA Moravac ORION - Timok 5:0

U duelu bivših prvoligaša igra mačke i miša, a uz pet golova Mrštanci su imali još nekoliko odličnih prilika da pobedu učine još ubedljivijom.

SRPSKA LIGA ISTOK - 12. KOLO

MORAVAC ORION - TIMOK 5:0

Strelci: 1:0 Stefanović uu 31., 2:0 Stefanović u 38., 3:0 Bogdanović (autogol) u 68., 4:0 Nikolić u 79., 5:0 Nikolić u 82. minutu - Sportski centar ORION, gledalaca: 200, sudija: Dimitrije Milenković (Trstenik) 7, žuti kartoni: Spasovski, Ćirić, Nikolić (Timok).

MORAVAC ORION: Mladenović 7, Milan Đenić 7, S. Đokić 7 (Miloš Đenić -), S. Ilić 8, Stojanović 7,5, Nikolić 8, Ž, Stanković 7,5, A. Stanković 7 (Marković -), N. Đokić 7 (M. Ilić 7), Stefanović 8, M. Đokić 7

TIMOK: Petrović 6,5, Milanovski 5,5 (Todorović 5,5), Spasovski 6, Ćirić 6,5, Bogdanović 5,5, Pašić 5,5 (Badicović -), Rajković 6, Jonović 6, Nikolić 5,5, Rošević 5,5, (Todorov 5,5), Trukić 5,5.

Igrač utakmice: Vladimir Stefanović (Moravac ORION)

Bivi prvoligaši predstavili su se ljubiteljima fudbala u Mrštanu u različitim izdanjima. Domaćin silan, stalno u napadu sa željom da pobedom "overi" osvajanje sva tri boda na gostovanju u Jagodini. Zaječarci su na drugoj strani i posle gostovanja u Sportskom centru ORION bez pobede, ali i bez nade da se bilo šta može promeniti u pozitivnom smeru zbog ogromnih dugova koji sprečavaju normalno funkcionisanje kluba.

Raspucali su se Mrštančani u Zaječarcima naplatili ceh za promašaje u nekim od prethodnih duela pred svojim navijačima, pre svega sa ekipama Budućnosti, Pukovca i Dunava kada su propuštene stopostotne prilike skupo koštale Moravac ORION - čak 8 bodova !

Krenuli su domaći od prvog sudijskog zvižduka u napade. U 14. minutu Mlan Đokić je bio sam pred holmanom Timoka, ali je prva idealna prilika otišla u nepovrat. U 21. minutu Milan Đokić je asistirao do Vladimira Stefanović akoji je sa peterca pogodio prečku. I kada su navijači počeli da strahuju da se ne ponovi priča iz tri duela u kojima je promašajima poklonjeno gostima čak 8 bodova, na scenu je stupio Vladimir Stefanović: u 31. minutu posle akcije Žarka Stankovića iskosa sa leve strane je smestio loptu u suprotan, levi donji ugao, a 7 minuta kasnije iz slične pozicije u levi gornji ugao.

Do odmora odlične prilike za Nemanju Đokića u 41. i Milana Đokića u 44. minutu, ali je golman Petrović sprečio da prednost domaćina na poluvremenu bude duplirana.

U 48. minutu nova prilika za Milana Đokića i nova odbrana Milana Petrovića. U 55. minutu tri sjajne prilike u tridesetak sekundi, na kraju je Milan Đokića sa 7-8 metara sam poslao loptu iznad gola. Isti igrač je novu priliku propustio u 62. miutu.

U 68. minutu posle centaršuta Nikolića sa desne strane Bogdanović je glavom zatresao svoju mrežu. Minut kasnije nova prilika za Milana Đokića, a u 77. mintu Stefanović sa 20-ak metara pogađa stativu.

U 79. minutu Veljko Nikolića na dodavanje Milana Đokića sa 1213 metara iskosa sa desne strae pogađa levi gornji ugao, a samo tri minuta kasnije sa ivice šesnaesterca pogađa ponovo levi gornji ugao i postavlja konačan rezultat duela bivših prvoligaša.

U sledećem, 13. kolu Moravac ORION gostuje u Paraćinu gde će u duelu sa ekipom Jedinstva imati priliku da potvrdi uspon forme i nastavi pobednički niz započet u Jagodini u prethodnom kolu.

• MRŠTANCI KUĆI PEVAJUĆI Tabane - Moravac ORION 2:3

Fudbaleri Moravca ORION zabeležili su vrednu pobedu na gpstovanju u Jagodini i najavili povratak u pobednički ritam.

• SRPSKA LIGA ISTOK Moravac ORION - Dunav 1:1

Ispromašivali su se fudbaleri Moravca ORION i u duelu sa Dunavom, ponovo nisu realizoali ni penal, pa vredniji bod putuje u Prahovo.

• Omladinska liga Srbije: Moravac ORION - Radnički 1923 1:1

Moravac ORION je propustio priliku da u duelu sa direktnim rivalom u borbi za opstanak osvoji bodove koji bi puno značili u nastavku prvenstva.

OMLADINSKA LIGA SRBIJE - 12. KOLO

MORAVAC ORION - RADNIČKI 1923 1:1

Strelci: 1:0 Anđelković u 88., 1:1 Božović u 90. minutu - Sportski centar ORION, gledalaca: 100, sudija: Jelena Cvetković (Leskovac) 6, žuti kartoni: Mitrović, Trajković, Marković (Moravac Orion), Mitrović, Ilić, Danilović, Unković (Radnički 1923).

MORAVAC ORION: Jovanović 7, Đenić 6,5, Milutinović 6,5 (Ivanović -), M. Mladenović 6,5 (Đorđević 7), Mirković 6,5, N. Mladenović 7,  Cakić 6 (Anđelković -), Miljković 7, Janićijević 6,5 (Petković 6,5), Marković 6, Mitrović 6,5 (Trajković 7).

RADNIČKI 1923: Ristović 8, Pavlović 6,5, Mitrović 6 (Vojinović -, Cvetković -), Danilović 6,  Božović 7, Milikić 6,5, Aleksijević 7, Unković 6,5, Obradović 6 (Petrović -), Ilić 6, Maksimović 6,5.

Igrač utakmice: Ivan Ristović (Radnički 1923)

Već viđeno u utakmicama Omladinske lige Srbije u Mrštanu: domaćin je stvarao i promašivao prilike, a na kraju iz jedne greše primio "jeftin" gol.

Janaćković je u 21. minutu prpustio prvu u nizu prilika za domaće. U 42. minutu kapiten Marković se prvi puta našao sam pred golom Kragujevčana, li je golman gostiju prvom u nizu intervecnija najavio da izrasta u glavnog junaka ove utakmice.

U nastavku prilike za domaće ređaju se kao na filmskoj traci. U 64 minutu zapretio je Đenić, a u 68. minutu Marković se ponovo sam našao sam pred Ristovićem, ali je golman Radničkog uspeo da sačuva svoju mrežu.

U 72. minutu idealna prilika za Miljkovića koji je sa 6-7 metara pogodio golmana gostiju. U 83. minutu u prilici je bio i Cakić, ali gola nije bilo.

U 88. minutu izgledaloje kao da fudbalska pravda stiže u Sportski centar ORION: posle slobodnog udarca sa leve strane, najbolje se u petercu Radničkog snašao Anđelković i doveo domaće u vođstvo.

Krenuli su tada Kragujevlani na sve ili ništa protiv nervoznih domaćina. U trećem minutu sudijske nadokande vremena, posle trećeg zaredom kornera, najbolje se u šesnaestercu Moravca ORION snašao Božović i doneo izjednačenje svom timu.

• KAZNA ZA PROMAŠAJE Moravac ORION - Budućnost (Popovac) 1:3

Promašili su Mrštančani bar pet stopostotni prilika i penal, pogodili prečku, a na kraju svoju sudbinu zapečatili autogolom u duelu koji je sjajnim odbranama obeležio golman Milanović.

SRPSKA LIGA ISTOK - 8. KOLO

MORAVAC ORION - BUDUĆNOST (POPOVAC) 1:3

Strelci: 0:1 Stojković u 21., 0:2 Jovanović u 37., 1:2 M. Đokić u 60., 1:3 Gorčić (autogol) u 71. minutu - Sportski centar ORION, gledalaca: 300, sudija: Nemanja Mitrović (Prokuplje) 7, S. Ilić, Gorčić, Mladenović, Stojanović (Moravac Orion), Jovanović, Stanojević, Milošević (Budućnost).

MORAVAC ORION: Mladenović 5,5, M. Ilić 5, Đenić 6,5 (Slavković 6,5), S. Ilić 7, Stojanović 5, Marinković 5 (Ž. Stanković 6,5), Nikolić 6,5 (N. Đokić 5,5), A. Stanković 6, Gorčić 5, Stefanović 6,5, M. Đokić 7.

BUDUĆNOST: Milanović 9, Marković 6, Milošević 6, Mitić 6,5, Krstić 6, Ivanović 6, Prokić 7 (Miletić 6), Jovanović 6,5, Stojković 7, Lazarević 7 (Ćirić -), Stanojević 6,5 (Trajković -).

Igrač utakmice: Ivan Milanović (Budućnost)

Sva nepisana fudbalska pravila dobila su potvrdu ovog popodneva u Mrštanu. Domaćin je napadao, stvarao i po dve stopostotne prilike za gol u jednoj akciji ali je Ivan Milanović na golu Budućnosti pravio čuda i uz 5 "zicera" odbranio i penal.

Krenimo redom: u 4. minutu NIkolić šutira posle dribrlinga, Milanović brani. U 7. minutu tri prilike u jednom napadu za Moravac ORION: šutirao je Milan Đokić, Milanović braini, odbijena lopta dolazi do Nikolića koji sa 8-9 metara šutira, čuvar mreže gostiju ponovo sjajno interveniše, Nikolić se tada odlučio na centaršut, Milan Đokić je pokušao udarcem glavom ali je lopta prošla tik pored stative.

Kazna je stigla u 21. minutu kada je Prokić lako prošao po levoj strani i centrirao, na druom roglju šesnaesterca sam je bio Stojković i poluvolejom efektno, sa 14-15 metara gađao suprottan ugao i zatresao mrežu domaćina.

U 37. minutu novi šok za domaćina uz novu veliku grešku odbrane: posle slobodnog udarca najviši u skoku bio je Jovanović i neometan, udarcem glavom poslao poslao loptu u levi ugao.

Dva minuta kasnije najbolja moguća prilika za domaće, u šesnaestercu Budućnosti oboren je Stefanović, a sudija Mitrović je pokazap na belu tačku. Milanović je pročitao nameru Marinkovića i odbranio penal, predstavnici gostiju rekoše da je ovo već peti kazneni udarac koji je zaustavio ove sezone.

Pred odlazak na odmor, u 44.minutu jopš jedna odlična prilika za Nikolića koji je šutirao sa 7-8 metara iskosa sa desne strane, ali je golman Milanović i ovu priliku iskoristio da potvrdi svoj kvalitet.

U nastavku Stefanović je u 52. minutu izašao sam ispred Milanovića, ali gola nije bilo. U 58. minutu Slavković je udarcem sa 20 metara uzdrmao prečku.

Mreža Popovčana se zatresla u 60 minutu kada je Stefanović posle prodora aisstirao Milanu Đokiću koji je sa 8-9 metara neodbranjivo smestio loptu pod samu prečku.

I u trenucima najveće ofanzive i naleta domaćina, novi šok: posle nesporazuma sa golmanom Mladenovićem, štoper Gorčić je zatresao sopstvenu mrežu.