You are here: Home Fudbal Vesti Moravac ORION i Jablanica u nedelju u finalu Kupa FS Jablaničkog okruga

Sportska strana juga

Top dani u ORION i SUPER ORION Marketima

Top dani u ORION i SUPER ORION Marketima od 19. do 25. februara.

Nedelja Nelta u svim ORION i SUPER ORION Marketima

Nedelja NELT-a u svim ORION i SUPER ORION Marketima od 19. do 25. februara.

Top dani od 19. do 25. februara

Top dani u svim ORION i SUPER ORION Marketima od 19. do 25. februara.

Rezultati i Tabele

petak, 19 maj 2017 16:09

Moravac ORION i Jablanica u nedelju u finalu Kupa FS Jablaničkog okruga

Veliko finale Kupa FS Jablaničkog okruga igra se u nedleju u 17 časova u Sportskom centru ORION u Mrštanu, uz slobodan ulaz za sve ljubitelje fudbala.

 

Uoči finala, u prostorijama Fudbalskog saveza Jablaničkog okruga održana je konferencija za medije na kojoj su govrili predstavnici saveza i predsednici Moravca ORION Jovan Stanković i Jablanice Tomica Arsić.

- Čestitam klubovima finalistima Kupa Jablaničkog okruga. Finale se igra u nedelju u 17 časova, a u predigri će se sastati pioniri dva kluba. Očekujem veliku posetu jer je tokom celog takmičenja u Kupu bilo veliko interesovanje. U finalu su Moravac ORION koji je naš najbolji klub u Srpskoj ligi i Jablanica koja je lider u Jablaničkoj okružnoj ligi i to su ekipe koje su igrama zaslužiče da se nađu u velikom finalu. Zahvaljujem i Fudbalskom klubu Moravac ORION koji je prihvato da bude organizator ovog finala. Zahvalnost i klubovima koji su prihvatili promenu termina da se finale odigra u okviru obeležavanja jubileja kluba 70 godina od osnivanja Moravca ORION - rekao je predsednik Fudbalskog saveza Jablaničkog okruga Dragan Stojiljković.

Moravac ORION na dan finala obeležava veliki jubilej - 70 godina od osnivanja kluba daleke 1947. godine.

- Zahvalnost našem savezu i FS RIS što su prihvatili promenu termina i da se finale odigra baš 21. maja, na dan velikog jubileja našeg kluba. Moravac ORION je osnovan 1947. godine i u nedelju obeležavamo 70 godina od osnivanja našeg kluba. U nedelju neka pobedi bolji, a u Kupu nema favorita. Ne dođu uvek na papiru najbolje ekipe do finala. U finale ulaze oni koji možda u nekom trenutku imaju i više sreće ili više želje i motiva u određenom trenutku. FK Moravac ORION je već godinama dominantan na ovim prostorima i nadamo se da će doći bolje vreme, i da će malo više da zaživi fudbal u našem kraju. Godinama unazad je sve više problema u svim ligama, od onih najnižih do naše najveće sramota u najvišoj ligi - rekao je predsednik Moravca ORION Jovan Stanković.

Jablanica je igrama i rezultatima ove sezone potvrdila da je s pravom na čelu Jablaničke okružne lige.

- Čestitam prijateljima iz Moravca ORION veliki jubilej. Jablanica je prihvatila termin uvažavajući činjeniu da je Moravac ORION vodeći klub u našem okrugu. Odlično su organizovani i ja im želim da uskoro igraju u još višem stepenu takmičenja. Jablanica je prošle godine igrala u Zoni, sticajem okolnosti smo ispali, ali to nas nije poremetilo, organizovali smo se. Lideri smo na tabeli, s obzirom na kvalitet koji posedujemo verujem da ćemo do kraja uspeti da održimo prvo mesto. Što se nas tiče, mi smo plasmanom u finale kupa dokazali kvalitet koji imamo i koji nam je, uostalom, i doneo lidersku poziciju okružne lige. Za ovu utakmicu se pripremamo kao i za svaku drugu, a očekujem sportsku i korektnu borbu i neka pobedi bolji. Važan je prvenstveno sportski duh bez obzira na rezultat - poručio je predsednik Jablanice Tomica Arsić.

Najbolji igrač Srpske lige Istok ovog proleća Ninoslav Nikolić ne krije kakve su ambicije njegovog kluba.

- U finale ulazimo maksimalno ozbiljno i motivisano sa željom da jubilej kluba uveličamo veliki jubilej kluba. Očekuje nas teška utakmica. Jablaniva ima dobar tim što su potvrdili plasmanom u finale. Mi verujemo u sebe i nadamo se novom trofeju - poručio je Ninoslav Nikolić.

Trener Moravca ORION Goran Đorđević je odgovarajući na pitanja novinara potvrdio maksimalnu motivaciju svih u klubu.

- Moravac ORION svake godine maksimalno ozbijno ulazi u Kup takmičenje sa najvišim ambicijama. Tako je bilo sveih prethodnih godina, tako je i ove godine. Uvek smo igrali sa najboljim timom i potvrdili poštovanje prema ovom takmičenju. Nadam se pobedi u nedelju i da ćemo nastaviti borbe u Kupu FS RIS - istakao je Goran Đorđević.

Komesari za takmičenje i suđenje odredili su službena lica za veliko finale. Delegat će biti Aleksandar Petković, a meč će voditi najbolje sudije iz Jablaničkog okruga - Milan Mitić, Igor Kocić i Marko Jovanović.

S. Stamenković

Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.

Ostale Vesti

Budite u toku!