You are here: Home Fudbal Vesti Moravac ORION i Jablanica u nedelju u finalu Kupa FS Jablaničkog okruga

Sportska strana juga

Super dani u ORION Marketima od 18. do 24. septembra

Super dani u svim ORION Marketima od 18. o 24. septembra.

NAJSLAĐA AKCIJA U ORION MARKETIMA

Najslađa akcija u svim ORON Marketima od 18. do 24. septembra.

Rezultati i Tabele

petak, 19 maj 2017 16:09

Moravac ORION i Jablanica u nedelju u finalu Kupa FS Jablaničkog okruga

Veliko finale Kupa FS Jablaničkog okruga igra se u nedleju u 17 časova u Sportskom centru ORION u Mrštanu, uz slobodan ulaz za sve ljubitelje fudbala.

 

Uoči finala, u prostorijama Fudbalskog saveza Jablaničkog okruga održana je konferencija za medije na kojoj su govrili predstavnici saveza i predsednici Moravca ORION Jovan Stanković i Jablanice Tomica Arsić.

- Čestitam klubovima finalistima Kupa Jablaničkog okruga. Finale se igra u nedelju u 17 časova, a u predigri će se sastati pioniri dva kluba. Očekujem veliku posetu jer je tokom celog takmičenja u Kupu bilo veliko interesovanje. U finalu su Moravac ORION koji je naš najbolji klub u Srpskoj ligi i Jablanica koja je lider u Jablaničkoj okružnoj ligi i to su ekipe koje su igrama zaslužiče da se nađu u velikom finalu. Zahvaljujem i Fudbalskom klubu Moravac ORION koji je prihvato da bude organizator ovog finala. Zahvalnost i klubovima koji su prihvatili promenu termina da se finale odigra u okviru obeležavanja jubileja kluba 70 godina od osnivanja Moravca ORION - rekao je predsednik Fudbalskog saveza Jablaničkog okruga Dragan Stojiljković.

Moravac ORION na dan finala obeležava veliki jubilej - 70 godina od osnivanja kluba daleke 1947. godine.

- Zahvalnost našem savezu i FS RIS što su prihvatili promenu termina i da se finale odigra baš 21. maja, na dan velikog jubileja našeg kluba. Moravac ORION je osnovan 1947. godine i u nedelju obeležavamo 70 godina od osnivanja našeg kluba. U nedelju neka pobedi bolji, a u Kupu nema favorita. Ne dođu uvek na papiru najbolje ekipe do finala. U finale ulaze oni koji možda u nekom trenutku imaju i više sreće ili više želje i motiva u određenom trenutku. FK Moravac ORION je već godinama dominantan na ovim prostorima i nadamo se da će doći bolje vreme, i da će malo više da zaživi fudbal u našem kraju. Godinama unazad je sve više problema u svim ligama, od onih najnižih do naše najveće sramota u najvišoj ligi - rekao je predsednik Moravca ORION Jovan Stanković.

Jablanica je igrama i rezultatima ove sezone potvrdila da je s pravom na čelu Jablaničke okružne lige.

- Čestitam prijateljima iz Moravca ORION veliki jubilej. Jablanica je prihvatila termin uvažavajući činjeniu da je Moravac ORION vodeći klub u našem okrugu. Odlično su organizovani i ja im želim da uskoro igraju u još višem stepenu takmičenja. Jablanica je prošle godine igrala u Zoni, sticajem okolnosti smo ispali, ali to nas nije poremetilo, organizovali smo se. Lideri smo na tabeli, s obzirom na kvalitet koji posedujemo verujem da ćemo do kraja uspeti da održimo prvo mesto. Što se nas tiče, mi smo plasmanom u finale kupa dokazali kvalitet koji imamo i koji nam je, uostalom, i doneo lidersku poziciju okružne lige. Za ovu utakmicu se pripremamo kao i za svaku drugu, a očekujem sportsku i korektnu borbu i neka pobedi bolji. Važan je prvenstveno sportski duh bez obzira na rezultat - poručio je predsednik Jablanice Tomica Arsić.

Najbolji igrač Srpske lige Istok ovog proleća Ninoslav Nikolić ne krije kakve su ambicije njegovog kluba.

- U finale ulazimo maksimalno ozbiljno i motivisano sa željom da jubilej kluba uveličamo veliki jubilej kluba. Očekuje nas teška utakmica. Jablaniva ima dobar tim što su potvrdili plasmanom u finale. Mi verujemo u sebe i nadamo se novom trofeju - poručio je Ninoslav Nikolić.

Trener Moravca ORION Goran Đorđević je odgovarajući na pitanja novinara potvrdio maksimalnu motivaciju svih u klubu.

- Moravac ORION svake godine maksimalno ozbijno ulazi u Kup takmičenje sa najvišim ambicijama. Tako je bilo sveih prethodnih godina, tako je i ove godine. Uvek smo igrali sa najboljim timom i potvrdili poštovanje prema ovom takmičenju. Nadam se pobedi u nedelju i da ćemo nastaviti borbe u Kupu FS RIS - istakao je Goran Đorđević.

Komesari za takmičenje i suđenje odredili su službena lica za veliko finale. Delegat će biti Aleksandar Petković, a meč će voditi najbolje sudije iz Jablaničkog okruga - Milan Mitić, Igor Kocić i Marko Jovanović.

S. Stamenković

Ostale Vesti

 • 1/16 FINALA KUP SRBIJE Prvoligaš i srpskoligaš eliminisali Radnik i Radnički (Niš)
  1/16 FINALA KUP SRBIJE Prvoligaš i srpskoligaš eliminisali Radnik i Radnički (Niš) Superligaši sa juga Srbije neslavno su završili nastup u šesnaestini finala Kupa Fudbalskog saveza Srbije. Neprijatno iznnenađenje svojim navijačima priredili su fudbaleri Radnika koji su na gostovanju u Inđiji poraženi u duelu sa istoimenim domaćim prvoligašem. U regularnom toku meč je završen bez golova, a domaćin je boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacio iz Kupa favorizovane goste iz Surdulice. Još veće iznenađenje priredili su fudbaleri srpskoligaša Zlatibora koji su kao domaćini boljim izvođenjem jedanaesteraca eliminisali iz Kupa Srbije i drugog superligaša sa juga Srbije. Rezultati 1/16 Finala Kupa Srbje: Inđija – Radnik 0:0, penalima 5:4 Zlatibor – Radnički (Niš) 0:0, penalima 4:3 Javor – Sinđelić (B) 2:0 Polet 1980 (Laplje Selo) – Spartak 1:8 Jagodina – Čukarički 0:3 Dinamo (Pančevo) – Vojvodina 1:2 Radnički (Novi Beograd) – Mladost 0:1 Budućnost (D) – Voždovac 3:3, penalima 5:4 Mačva – OFK Bačka 0:0, penalima 5:4 Radnički (Pirot) – Novi Pazar 1:1, penalima 5:4 Zemun – Rad 0:0, penalima 3:4 19,00: Metalac – Proleter (NS) 11. oktobar: Rtanj – Partizan Crvena zvezda – Dinamo (Vranje) Bežanija – Napredak Sloboda (Užice) – Borac
 • Leskovački futsaleri pobednici turnira u Skoplju
  Leskovački futsaleri pobednici turnira u Skoplju Skuteri Vlada Invest pobednici su međunarodnog turnira u malom fudbalu "Skoplje 2017" na kome je učestvovalo 20 ekipa.
 • ŽREB ZA 1/16 FINALA KUPA Vranjanci na Marakani, Partizan u Boljevcu
  ŽREB ZA 1/16 FINALA KUPA Vranjanci na Marakani, Partizan u Boljevcu U Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi žrebom su određeni parovi šesnaestine finala Kupa Srbije.
 • Porazi favorita u pretkolu Kupa Srbije
  Porazi favorita u pretkolu Kupa Srbije U pet utakmica pretkola Kupa Srbije svih pet pobeda domaćina, odnosno porazi prvoligaša i bivših prvoligaša koji su u utakmice ušli kao favoriti.
 • Budućnost (Orašje) pobednik turnira "Grdelica 2017"
  Budućnost (Orašje) pobednik turnira "Grdelica 2017" Finalnom i utakmicom za treće mesto danas je u Grdelici završen turnir "Grdelica 2017".

Budite u toku!