You are here: Home Košarka Vesti LESKOVČANI SIGURNI Zdravlje Leskovac - Pirot 89:78

Top dani u ORION Marketima od 11. do 17. decembra

Top dani u svim ORION Marketima od 11. do 17. decembra.

Srećna slava i živeli ! - Katalog od 18.11. do 20.12.

Katalog SREĆNA SLAVA od 18. novembra do 20. decembra.

subota, 18 novembar 2017 23:04

LESKOVČANI SIGURNI Zdravlje Leskovac - Pirot 89:78

Iako oslabljeni povredama, košarkaši Zdravlja Leskovac uspeli su da zabeleže izuzetno vaćnu pobedu u duelu sa iskusnim Piroćancima.

Leskovčani su igrali bez povređenog Milana Tešanovića, sa Stanojevićem čiji je doprinos bio više psihološke prirode za 12 minuta koliko je morao da provede na parketu i sa nedovoljno oporavljenim Stanisavljevićem, ali sa kvartetom raspoloženih igrača .

Zdravlje Leskovac je ove večeri imalo trojicu igrača koji bi mogli poneti epitet "faktora iks (X)" ovog meča. Podatak da su ova trojica igrača postigla 10 od 11 trojki Zdravlja potvrđuje da upravo oni, uz sada već standardnog centra Aleksandra Ilića bili igrači koji su doneli trijumf u ovom duelu.

Pre svih to je Miloš Andrejević koji je sa 25 poena i 5 skokova predvodio svoj tim do pobede i pred leskovačkom publikom pokazao da je izrastao u pravog košarkaškog asa.

Dvojica igrača zablistala su ove večeri i na pravi način iskoristili priliku da pokažu svoj talenat i mogućnosti. Strahinja Stojković je na početku utakmice sam držao Zdravlje u igri sa tri trojke (5. minut 9:10)i praktično naterao trenera Jovića da mu i u narednm utakmicama pruži pravu priliku da potvrdi svoj talenat. Milovan Ivanović je sa 16 poena i indeksom 22 bio nerešiva enigma i izmenađenje za Piroćance koji nisu imali rešenje da dvojicu "džokera" u domaćem timu.

Posle izjednačene prve četvrtine, i u drugih 10 minuta se igralo "koš za koš" (17. minut 33:31). Tada su Leskovčani dodali gas i do odlaska na odmor seriju 15:7 stekli 10 poena prednosti (48:38).

Početak drugog poluvremena pripada Leskovčanima (27. minut 66:48), ali su Piroćanci do isteka 30. minuta uspeli prednost domaćina da vrate na onu sa kojom se otišlo na odmor (72:62).

Početak poslednje četvrtine donos i odličnu igru Pirota u odbrani, pa domaćin do 35. minuta nije uspeo da poentira (35. minut 72:67). Prelomni trenuci u 37. minutu, pa je posle 74:70 trojkama Ivanovića i Andrejevića prednost Leskovčana ponovo bila 10 poena (80:70). Imali su domaći u jednom trenutku ponovo 15 poea prendosti (85:70), ali su gosti u završnici uspeli da prednost Leskovčana svedu na 11 poena.

ZDRAVLJE LESKOVAC: Jović 7 (6 asistencija), Ivanović 16 (5 skokova, 6/4 za tri), Vukadinović, Andrejević 25 (5 skokova, 6/3 za tri, 13/8 za dva), Stošić, Stanisavljević 13 (3 asistencije, slobodna bacanja 8/7), Ilić 15 (10 skokova, 10/7 za dva), Stanojević 2 (4 skoka), Tešović (2 skoka), Stojković 11 (4/3 za tri), Stevanović.

U sledećem, 9. kolu ekipa Zdravlja Leskovac gostuje u Zrenjaninu gd eće odmeriti snage sa domaćim Proleterom.