You are here: Home Košarka Vesti LESKOVČANI RAZOČARALI Zdravlje Leskovac - Napredak 77:103

Top dani u ORION Marketima od 11. do 17. decembra

Top dani u svim ORION Marketima od 11. do 17. decembra.

Srećna slava i živeli ! - Katalog od 18.11. do 20.12.

Katalog SREĆNA SLAVA od 18. novembra do 20. decembra.

subota, 02 decembar 2017 23:47

LESKOVČANI RAZOČARALI Zdravlje Leskovac - Napredak 77:103

Košarkaši Zdravlja Leskovac razočarali su svoje navijače i posle najslabije igre ove jeseni doživeli ubedljivi poraz u duelu sa Napretkom iz Aleksinca.

Početak utakmica doneo je najavu nove pobede Zdravlja u Leskovcu. Utakmicu je otvorio Tešović trojkom, a na isteku 10. minuta na semaforu je bilo 10 poena viška na kontu domaćina.

U drugoj četvrtini Leskovčani 5 minuta nisu dali koš, dok su Aleksinčani u tom periodu na svoj konto dodali čak 15 poena (15. minut 22:27). Do odlaska na odmor periodi bolje igre oba rivala su se smenjivali, pa se na odmor otišlo sa 6 poena prednosti za Napredak (37:43).

U nastavku izjednačena igra u trećoj četvrtini u kojoj su rivali igrali praktično bez odrbana (28:28).

U poslednjem periodu raspad sistema u timu Zdravlja Leskovca, bez pravih ideja u napadu i praktično bez igre u odbrani pa su Aleksinčani u četvrtoj četvrtini postigli čak 32 poena. Na kraju ubedljiva pobeda ekipe koja je ove večeri osim dominacije pod košem (20 skokova Zdravlja i 38 ekipe Napretka), imala veću želju za pobedom pred leskovačkom publikom.

ZDRAVLJE LESKOVAC - NAPREDAK BOSPHORUS 77:103 (22:12, 15:31, 28:28, 12:32).

Sportski centar Dubočica, gledalaca: 500, sudije: Nedeljković, Radosavljević, Rašković.

ZDRAVLJE LESKOVAC: Jović 30, Ivanović 2, Vukadinović, Tešanović 2, Andrejević 4, Stošić, Stanisavljević 4, Ilić 12, Tešović 13, Stojković 3, Stevanović 7.

NAPREDAK BOSPHORUS: Šikman 16, Zornić 5, Jančić 18, Stojković, Vidić, Stanisavljević 7, Mitić 4, U. Stevanović, M. Stevanović 26, Bogavac 19, Đurđević 8.

U 11. kolu Zdravlje Leskovac gostuje u Smederevu gde će odmeriti snage sa fenjerašem, ekipom Smedereva 1953.