You are here: Home Košarka Vesti GRADSKI DERBI Actavis Akademija pobedila Hisar u Drugoj regionalnoj ligi Istok

Novi SUPER ORION Market otvoren je danas u Leskovcu, u ulici Đure Đakovića broj 2.

VELEPRODAJA ORION - Katalog od 25.12.2017. do 21.01.2018.

Katalog VEEPRODAJE ORION od 25.12.2017. do21.01.2018. godine.

nedelja, 10 decembar 2017 18:41

GRADSKI DERBI Actavis Akademija pobedila Hisar u Drugoj regionalnoj ligi Istok

Košarkaši Actavis Akademije savladali su Hisar u gradskom, ujedno i derbiju 9. kola Druge regionalne lige grupa Istok rezultatom 85:80 (18:26, 25:25, 20:15, 22:14).

Gradski derbi odigran je sjajnom ambijentu pred više od 600 ljubitelja košarke i to navijača oba tima. Na kraju su se radovali navijači formalnog domaćina koji sigurnim koracima nastavlja pohod ka plasmanu u Prvu Srpsku ligu grupa Istok.

Početak utakmice pripao je košarkašima Hisara koji su uz čvrstu igru u odbrani sjajno pogađali "trojke" pa su prvu četvrtinu rešili u svoju korist sa 8 poena prednosti (18:26). I početak druge četvrtine doneo je sličnu sliku na parketu, prednost Hisara bila je i 12 poena, ali su domaći uspeli da povrate rezultatsku ravnotežu u drugih deset minuta koji su završeni nerešnim rezultatom (25:25), ap je Hisar na odmor otišao sa 8 poena "viška" (43:51).

U nastavku bolja igra Actavis Akademije, pre svega u odbrani. Zaustavili su domaći šuteve gostiju sa distance, i uz precizne šuteve Ivana Kostića do izražaja je došla prednost na centarskim pozicijama Actavis Akademije.

Do sredine poslednje četvrtine održavali su rivali rezultaski ravnotežu. Actavis Akademija tada serijom dobrih napada i čvrstom igrom u odbrani stiže do odlučuje prednosti od 10 poena i u nervoznoj završnici privodi meč kraju, uz slavlje sa svojim navijačima.

U sledećem, 10. kolu Actavis Akademija gostuje u Kuršumliji gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćin timom, dok Hisar u Leskovcu dočekuje ekipu Zicera iz Bora.