You are here: Home Mladje kategorije POVRATAK ! Moravac ORION u Omladinskoj ligi Srbije

Super dani u ORION Marketima od 14. do 20. avgusta

Super dani niskih cena u svim ORION Marketima od 14. do 20. avgusta.

Svakog dana niske cene u ORION Marketima

Nedelja niskih cena u svim ORION Marketima od 14. do 20. avgusta.

nedelja, 28 maj 2017 19:44

POVRATAK ! Moravac ORION u Omladinskoj ligi Srbije

Ubedljivom pobedom u derbiju sezone nad kruševačkim Trajalom omladinci Moravca ORION potvrdili dominaciju i osigurali ekspresni povratak u Omladinsku ligu Srbije.

OMLADINSKA LIGA FS RIS

MORAVAC ORION - TRAJAL 4:1

Strelci: 1:0 Miloš Milošević u 15., 2:0 Lazar Marković u 23., 3:0 Veljko Nikolić u 40., 4:0 Veljko Nikolić u 50., 4:1 Aleksandar Tomić u 56. minutu - Sportski centar ORION, gledalaca: 150, sudija: Oliver Nikolić (Niš) 7, žuti kartoni: Nikolić, Mladenović, Mitić (Moravac ORION). Crveni kartoni: Stanković (Moravac ORION) i Vesić (Trajal) u 41. minutu.

MORAVAC ORION: Đorđe Jovanović 8, Miloš Đenić 8 (Dušan Trajković 8), Marko Milutinović 8, Milan Đenić 8, Marko Mladenović 8,5, Marko Stanković 8, Lazar Cakić 9 (Stefan Miljković 8), Miloš Mitić 8,5 (Miloš Živanović 8), Miloš Milošević 8, Lazar Marković 8 (Marko Cekić 8), Veljko Nikolić 9.

TRAJAL: Slađan Mitić 6, Uroš Perić 6 (Stefan Stojiljković 6,5, Nemanja Marković 6,5), Jovan Milošević 6,5 (Sava Tomić 6,5), Nikola Gašić 6,5, Nemanja Savić 6,5 (Aleksa Kaličanin 6,5), Duša Sokolović 6,5, Christian Vujčić 6,5 (Miloš Nikolić 6,5), Filip Ivanović 6,5 (Nemanja Radmanović 6,5), Aleksandar Tomić 7, Nikola Vukićević 6,5, Uroš Vesić 6,5.

Igrač utakmice: Veljko Nikolić (Moravac ORION)

Na papiru je to bio derbi sezone jer su na magdan izašle dve prvoplasirane ekipe u Omladinskoj ligi FS RIS. Na terenu dominacija domaćina koji je u svim elementima fidbalske igre nadvisio Kruševljane i zasluženo dva kola pre kraja izborio ekspresan povratak u Omladinsku ligu Srbije. Posle samo godinu dana omladinci Moravca ORION će ponovo na megdan vodećim klubovima u zemlji.

Već u 15. minutu stigla je najava da bodovi i titula ostaju u Mrštanu. Akciju je pokrenuo Mitić, Cakić asistirao Miloševiću koji je sa 11-12 iskosa sa desne strane smestio loptu u desni donji ugao gola Trajala.

Samo 8 minuta kasnije Marković je iz drugog pokušaja savladao golmana gostiju Mitića, a Nikolićje 5 minuta pre odlaska na odmor postigao i treći pogodak za Moravac ORION i razrešio dileme oko pobednika derbija sezone.

Posle trećeg gola domaćin došlo je do koškanja na sreidni terena, pa su Stanković i Vesić zbog crvenih kartona morali van igre.

U 50. minutu ponovo je na sceni Veljko Nikolić koji je postigao i četvrti pogodak za Moravac ORION i najavio veliko slavlje.

Počasni pogodak za Kruševljane postigao je Tomić u 56. minutu i postavio konačan rezultat derbija sezone.

Na kraju veliko slavlje domaćih fudbalera među kojima su samo trojica "izlazno godište" tako da Moravac ORION već sad ima okosnicu tima za ponovni nastup u Omladinskoj ligi Srbije.