You are here: Home Mladje kategorije SREĆA UZ BEOGRAĐANE Moravac ORION - Crvena Zvezda 1:2

TOP DANI u svim ORION Marketima

TOP DANI u svim ORION Marketima od 16. do 22. oktobra.

NAJSLAĐA AKCIJA U ORION MARKETIMA

Najslađa akcija u svim ORON Marketima.

subota, 07 oktobar 2017 15:36

SREĆA UZ BEOGRAĐANE Moravac ORION - Crvena Zvezda 1:2

Greške odbrane skupo su koštale Moravac ORION u duelu sa, po svemu, favorizovanom Crvenom Zvezdom, mada ne bi bilo nezasluženo i da je meč završen nerešenim rezultatom.

OMLADINSKA LIGA SRBIJE - 10. KOLO

MORAVAC ORION - CRVENA ZVEZDA 1:2

Strelci: 0:1 Šikanjić u 41., 0:2 Šikanjić u 75., 1:2 Milošević u 87. minutu - Stadion ORION, gledalaca: 200, sudija: Aleksandar Živković (Niš) 5, žuti kartoni: Santrač, Eraković, Rakić, Aćimović (Crvena Zvezda), crveni kartoni: Cekić (Moravac Orion) i Rakić (Crvena Zvezda) u 89. minutu.

MORAVAC ORION: Jovanović 7,5, Đenić 6,5,, Mitrović 6,5, Petković 7 (Milošević 7,5), Marko Mladenović 6,5, N. Mladenović 7, Cakić 7, Đorđević 7,5 (Trajković 7), Miljković 7 (Milan Mladenović -), Marković 7 (Cekić -), Anđelković 7 (Janićijević 7).

CRVENA ZVEZDA: Simonović 6,5, Janković 6,5, Daničić 7, Santrač 7, Eraković 6,5, Rakić 6, Bosić 7, Tomić 7 (Kojić 7), Šikanjić 7,5, Gavrić 7 (Aćimović -), Tanko 6,5 (Savić 7).

Igrač utakmice: Milan Šikanjić (Crvena Zvezda)

Posle Partizana, i drugi večiti rival se namučio kako bi u Sportskom centru ORION osvojio bodove, a utisak je da su domaći i ovoga puta sami sebe pobedili.

Počelo je stopostotnom prilikom za Moravac ORION u 11. minutu. Ostaje nejasno da li se Anđelkovič zbunio ii za tren zakasnio da sam, sa metar-dva smesti loptu u mrežu i kruniše bolji ulazak u meč svog tima.

Uzvratio je na drugoj strani internacionalac Tonko u 11. minutu kada je sa peterca šutirao preko gola.

U 41. minutu gosti su iz auta dobili poklon lotu u visini šesnaesterca Moravca ORION, ljedan od gostujučih igrača je odmah proigrao Šikanjića koji je sa desetak metara matirao raspoloženog golmana Jovanovića.

Drugo poluvreme donelo je terensku inicijativu domaćina, a gosti su u brzim kontrama preko Tonka tražili svoju priliku, ali u 49. u 56. minutu Jovanović nije dozvolio da se zatrese mreža Moravca ORION.

U 75. minutu greška nova greška odbrane Moravca ORION, ovoga puta na desnoj strani. Novu poklon loptu Beograđani su iskoristili da drugim pogotkom Šikanjića najave konačni trijumf.

U 84. minutu nemile scene kakve ne priliče Omladinskoj ligi Srbije. Kapiten gostiju Slađan Rakić je rvačkim zahvatom, van terena i nakon što je lopta otišla u drugom pravcu, na ogradu bacio fudbalera domaćih Lazara Markovića, za šta je od sudije Živkovića dobio samo žuti karton. Marković je morao van terena, a krvarenje iz posekotina na glavi zaustavljeno je brzom intervencijom lekarske ekipe domaćih.

U 87. minutu evro gol Miloševića iz slobodnog udarca sa 25 metara donosi nadu domaćinu da je preokret moguć.

U 89. minutu prenervozni Rakić  je zbog nesportskohg ponašanja dobio i drugi žuti karton, automatski i crveni, posle čega je pokušao i fizički da se obračuna sa sudijom Živkovićem, ali su ga njegovi klupski drugovi osujetili u toj nameri. U nervoznoj atmosferi, igrač domaćih Cekić je dobio crveni karton, pa su rivali meč završili sa po jednim igračem manje na terenu.