You are here: Home Okružne lige Medjuopštinska liga: Lemind 1953 - Morava (Gložane) 5:1

Super dani u ORION Marketima od 21. do 27. avgusta

Super dani u svim ORION Marketima od 21. do 27. avgusta.

Svakog dana niske cene u ORION Marketima

Nedelja niskih cena u svim ORION Marketima od 21. do 27. avgusta.

nedelja, 01 novembar 2015 13:42

Medjuopštinska liga: Lemind 1953 - Morava (Gložane) 5:1

Kakav preokret na stadionu kraj Špitalja ! Gosti na poluvremenu vodili 0:1, ali su Leskovčani u nastavku sa 5 golova stigli do ubedljive pobede.

MEDJUOPŠTINSKA LIGA - 12. KOLO

LEMIND 1953 - MORAVA (GLOŽANE) 5:1 (0:1)

Strelci: 0:1 Matejic 31',1:1 Antonic 46',2:1 Djuretic 50',3:1 Goranovic 54',4:1 Selimovic 73',5:1 Selimovic 81'. - Leskovac, stadion kraj Špitalja, gledalaca: 50. Sudija: Člaslav Ivanović.

LEMIND: Ristić A., Jovanović, Stanković N., Goranović, Stojičić, Petrović I. (do 56'), Tvrdorijeka, Sokolović (do 45'), Antonić (do 66'), Petrović N., Djuretić. Rezerve: Ristić V., Stanković B. (od 66'), Grozdanović (od 45'), Radovanović, Bujić, Djordjević, Selimović (od 56').

MORAVA (GLOŽANE): Ristić, Stamenković, Stojković, Mihajlović, Aleksić, Kostadinović S., Matejić, Ilić, Kostadinović M., Stojanović, Nikolić. Rezerve: -

Nakon silnih promašaja u pethodnom kolu i nezasluženog poraza, ekipa Leminda se mučila na startu ove utakmice, teško su dolazili do tečne igre i delovali su konfuzno, nakon prvih petnaestak minuta ekipa domaćina kreće sa šansama, uspeli su da upute osam šuteva prema golu gostiju ali na žalost nijedan u mrežu. Gostima je to pošlo za rukom preko kontra napada i sjajnog šuta Matejića u 31' minutu, ovo je bio i rezultat prvog dela.

U drugom delu ekipa domaćina je načinila i prvu izmenu, žalio se na povredu Sokolović i umesto njega ušao je u 45' minutu Grozdanović koji je povezao redove u veznom redu. Od tog trenutka ekipa Leminda kreće odlučnije i koncentrovanije, prvi gol za domacćna postiže Antonić u 46' minutu nakon asistencije Djuretića.

Nije se dugo čekalo za sledeći pogodak, nakon solo prodora Djuretić postiže pogodak u 50' minutu za vodjstvo domaćina od 2:1.

Šanse su se samo redjale za domaćina, nakon gužve u šesnaestercu gostiju najbolje se snašao igrač domaćina Goranović koji natrčava na otpadnu loptu i zakucava je u gol u 50' minutu. U 56' minutu ulazi u igru iskusni Selimović koji je kako se ispostavilo stavio tačku na ovaj meč, nakon jedne akcije po levoj strani loptu dobija Selimović i postiće pogodak u 73' minutu.

Nije se dugo čekalo na njegov drugi gol,u 81' minutu nakon akcije po levoj strani gde je loptu dobio Stanković u šesnaestercu, nesebično je asistirao Selimoviću za konačnih 5:1.

Alex Bujić

• LESKOVČANI BOLJI OD GRDELIČANA OFK Morava pobednik memorijalnog turnira
    LESKOVČANI BOLJI OD GRDELIČANA OFK Morava pobednik memorijalnog turnira U Leskovcu je održan memorijalni turnir u znak sećanja na trojicu velikana OFK Morave - Dragana Grozdanovića, Gorana Kostića - Šilju i Miloša Jovića - Mikana.
  • Foto priča: Fudbal na komšijskom derbiju jači od voza !
    Foto priča: Fudbal na komšijskom derbiju jači od voza ! Utakmica 17. kola Jablaničke okružne lige Sloga (Lipovica) - Čekmin privukla je veliku pažnju ljubitelja fudbala.
  • Pobeda za jesenju titulu: Sloga (Lipovica) - Čekmin 0:2
    Pobeda za jesenju titulu: Sloga (Lipovica) - Čekmin 0:2 U prelepom ambijentu, pred više od 400 gledalaca, Čekmin je pobedom u derbiju nad "večitim rivalom" izborio jesenju titulu u Jablaničkoj okružnoj ligi. JABLANIČKA OKRUŽNA LIGA - 17. KOLO SLOGA (LIPOVICA) - ČEKMIN 0:2 Strelci: 0:1 St. Stanković u 47., 0:2 J. Mitić u 69. minutu - Lipovica, igralište pored pruge, gledalaca: 400, sudija: Miljan Antić (G. Sinkovce), žuti kartoni: Jovanović, Danijel Marković, Milošević, Krstić (Sloga), Ml. Mitić, Z. Zdravković (Čekmin). SLOGA: Savić, Cvetković (Stanković), Stamenković, Dikić, Krstić, Đorđević, Dejan Marković, Milošević, Danijel Marković (Simonović, Miljković i Jovanović. ČEKMIN: Aleksandar Stojiljković, Vujić, M. Ilić, Milošević, J. Mitić (P. Ilić), Micaković, Aleksandar N. Stojiljković, St. Stanković, Z. Zdravković (Marjan Mitić), G. Zdravković (Stevanović). Igrač utakmice: Stanković (Čekmin) Po prelepom vremenu, pred nekoliko stotina prijatelja fudbala iz Leskovačkog kraja, derbi je zasluženo pripao boljim gostima koji su znalački znali da iskoriste sve slabosti u odbrani domaćina i pobedom  na vrućem terenu u Lipovici osvoje titulu jesenjeg prvaka. Sloga je platila danak teškom rasporedu u poslednja tri kola, kada su u Zloćudovu osvojili samo jedan bod (0:0), potom izgubili goleadu u Gornjem Stopanju (4:3), da bi u pompezno najavljenoj utakmici jeseni kraj pruge, razočarali verne simpatizere. Pobedi gostiju prigovora nema, veća borbnost i bolje…
  • Derbi JOL: Jedinstvo (Gornje Stopanje) - Sloga (Lipovica) 4:3
    Derbi JOL: Jedinstvo (Gornje Stopanje) - Sloga (Lipovica) 4:3 Revija golova u derbiju kola i jednom od derbija prvenstva u Jablaničkoj okružnoj ligi i na kraju slavlje domaćina koji je ovom pobedom prezeo lidersku poziciju.
  • Jablanička okružna liga - rezultati 2. kola
    Jablanička okružna liga - rezultati 2. kola Odigrane su utakmice 2. kola Jablaničke okružne lige. Domaćini slavili na svih devet utakmica.