You are here: Home Okružne lige Medjuopštinska liga: Polet - Lemind 1953 0:1

Svakog dana niske cene u ORION Marketima

Nedelja niskih cena u svim ORION Marketima od 21. do 27. avgusta.

nedelja, 22 novembar 2015 15:31

Medjuopštinska liga: Polet - Lemind 1953 0:1

Pobedom u derbiju kola na gostovanju u Stajkovcu fudbaleri Leminda preuzeli treću poziciju na tabeli Medjuopštinske lige FS Jablaničkog okruga.

MEDJUOPŠTINSKA LIGA - 15. kolo

POLET - LEMIND 1953 0:1

Strelac: 0:1 Tvrdorijeka u 60. minutu - Stajkovce, gledalaca: 150, sudija: Boris Prokopović.

POLET: Nikolić, Stojanović, Cvetković, M. Milenković, Lukić, Cekić, Stojiljković, J. Tasić, M. Tasić, Stojanović. Rezerve: Djordjević, M. Milenković, Petrović, M. Petković.

LEMIND: A. Ristić, Jovanović, N. Stanković, Goranović, Stojičić, Ninković, Tvrdorijeka, Grozdanović, Antonić, N. Petrovic, Djuretić. Rezerve: V. Ristić, B. Stanković, Krstić, Bujić.

Od samog početka meč je opravdao epitet derbija. Nešto bolji od starta utakmice je bio gost, stvarao je šanse preko brzih napadača, dok je preko bekova napadao u konti. Imali su gosti inicijativu u većem delu prvog poluvremena, dok se domaćin probudio pred kraj poluvremena. Dobro su se branile obe ekipe, pa su mreže do odmora ostale netaknute.

U drugom poluvremenu gosti opet kreču da igraju kao u prvih 45 minuta. Kratka dodavanja sa dosta kretanja, zadavala su dosta problema domaćinu. Jjedna lopta se isplatila, kada je Djuretić dobio loptu u šesnaestercu domaćina i nesebično dodao Tvrdorijeki koji je sjajno šutirao u donji levi ugao golmana za veliku radost gostiju i vodjstvp od 1:0.

Bilo je nakon toga još prilika sa obe strane, domaćin je krenuo na sve ili ništa, napadao je sa svih strana ali su se gosti vrhunski borili, a odbrana je bila na visini zadatka. Imao je priliku da poveća prednost Antonić, ali je njegov udarac glavom sjajno odbranio golman domaćina. Do kraja meča nije bilo promena. Ekipa Leminda je nanela i prvi poraz na domaćem terenu ekipi Poleta i popela se na 3 mesto na tabeli Medjuopštinske lige.

Alex Bujić

• LESKOVČANI BOLJI OD GRDELIČANA OFK Morava pobednik memorijalnog turnira
    LESKOVČANI BOLJI OD GRDELIČANA OFK Morava pobednik memorijalnog turnira U Leskovcu je održan memorijalni turnir u znak sećanja na trojicu velikana OFK Morave - Dragana Grozdanovića, Gorana Kostića - Šilju i Miloša Jovića - Mikana.
  • Foto priča: Fudbal na komšijskom derbiju jači od voza !
    Foto priča: Fudbal na komšijskom derbiju jači od voza ! Utakmica 17. kola Jablaničke okružne lige Sloga (Lipovica) - Čekmin privukla je veliku pažnju ljubitelja fudbala.
  • Pobeda za jesenju titulu: Sloga (Lipovica) - Čekmin 0:2
    Pobeda za jesenju titulu: Sloga (Lipovica) - Čekmin 0:2 U prelepom ambijentu, pred više od 400 gledalaca, Čekmin je pobedom u derbiju nad "večitim rivalom" izborio jesenju titulu u Jablaničkoj okružnoj ligi. JABLANIČKA OKRUŽNA LIGA - 17. KOLO SLOGA (LIPOVICA) - ČEKMIN 0:2 Strelci: 0:1 St. Stanković u 47., 0:2 J. Mitić u 69. minutu - Lipovica, igralište pored pruge, gledalaca: 400, sudija: Miljan Antić (G. Sinkovce), žuti kartoni: Jovanović, Danijel Marković, Milošević, Krstić (Sloga), Ml. Mitić, Z. Zdravković (Čekmin). SLOGA: Savić, Cvetković (Stanković), Stamenković, Dikić, Krstić, Đorđević, Dejan Marković, Milošević, Danijel Marković (Simonović, Miljković i Jovanović. ČEKMIN: Aleksandar Stojiljković, Vujić, M. Ilić, Milošević, J. Mitić (P. Ilić), Micaković, Aleksandar N. Stojiljković, St. Stanković, Z. Zdravković (Marjan Mitić), G. Zdravković (Stevanović). Igrač utakmice: Stanković (Čekmin) Po prelepom vremenu, pred nekoliko stotina prijatelja fudbala iz Leskovačkog kraja, derbi je zasluženo pripao boljim gostima koji su znalački znali da iskoriste sve slabosti u odbrani domaćina i pobedom  na vrućem terenu u Lipovici osvoje titulu jesenjeg prvaka. Sloga je platila danak teškom rasporedu u poslednja tri kola, kada su u Zloćudovu osvojili samo jedan bod (0:0), potom izgubili goleadu u Gornjem Stopanju (4:3), da bi u pompezno najavljenoj utakmici jeseni kraj pruge, razočarali verne simpatizere. Pobedi gostiju prigovora nema, veća borbnost i bolje…
  • Derbi JOL: Jedinstvo (Gornje Stopanje) - Sloga (Lipovica) 4:3
    Derbi JOL: Jedinstvo (Gornje Stopanje) - Sloga (Lipovica) 4:3 Revija golova u derbiju kola i jednom od derbija prvenstva u Jablaničkoj okružnoj ligi i na kraju slavlje domaćina koji je ovom pobedom prezeo lidersku poziciju.
  • Jablanička okružna liga - rezultati 2. kola
    Jablanička okružna liga - rezultati 2. kola Odigrane su utakmice 2. kola Jablaničke okružne lige. Domaćini slavili na svih devet utakmica.