You are here: Home Ostali sportovi Plivanje OSVOJILI 59 MEDALJA Plivači Dubočice najbolji u Centranoj Srbiji

Super dani u ORION Marketima od 18. do 24. septembra

Super dani u svim ORION Marketima od 18. o 24. septembra.

NAJSLAĐA AKCIJA U ORION MARKETIMA

Najslađa akcija u svim ORON Marketima od 18. do 24. septembra.

ponedeljak, 17 jul 2017 17:31

OSVOJILI 59 MEDALJA Plivači Dubočice najbolji u Centranoj Srbiji

U subotu, 15. jula na kruševačkom bazenu održano je poslednje kolo lige centralne Srbije za 2017. godinu.

Kao i u prethodna tri kola i ovog puta plivači Dubočice su potvrdili da je Leskovac prestonica plivanja centralne Srbije.

U kategoriji 20 klubova i oko 250 plivača, plivači Dubočice uspeli su da osvoje 59 medalja, od čega 25 zlatnih, 22 srebrne i 12 bronzanih, što je za 20 više od drugoplasiranog Napredka iz grada domaćina.

Pored pehara za ekipno I mesto, pehare za najbolje u svojim kategorijama osvojili su i Obradović Ognjen u kategoriji pionira i Pešić Bratislav u kategoriji kadeta.

- Bez lažne skoromnosti možemo reći da smo ponosni na uspehe koje smo postigli, imajući u vidu da smo jedan od najmladjih klubova u regionu. Zahvaljujemo se ponajviše našoj sjajnoj deci, trenerima, roditeljima, lokalnoj samouravi, sportskom centru, novinarima i svim prijateljima kluba koji nam pomažu u skladu sa svojim mogućnostima - saopštava Uprava Plivačkog kluba Dubočica.

Related items

• Leskovački futsaleri pobednici turnira u Skoplju

Skuteri Vlada Invest pobednici su međunarodnog turnira u malom fudbalu "Skoplje 2017" na kome je učestvovalo 20 ekipa.

• FSRIS KOČI FSS Sudije protiv fudbala u derbiju Srpske lige Istok

Derbi 4. kola Srpske lige Istok ostao je u senci suđenja Bratislava Jovića i Olivera Nikolića koji prema oceni gostiju nisu dozvoljavali da s eigra fudbal.

• Omladinci Moravca ORION bolji od kruševačkog Napretka

Omladinci Moravca ORION pobedili su kruševački Napredak u jednoj od najzanimljivijih utakmica ovog vikenda u Omladinskoj ligi Srbije.

Omladinska liga Srbije - 6. kolo

MORAVAC ORION - NAPREDAK (KRUŠEVAC) 3:2

Strelci: 1:0 Cakić u 35. iz jedanaesterca, 2:0 Cakić u 44., 2:1 Živi  54., 2:2 Tarajilo u 73. iz jedanaesterca, 3:2 Jerimić (autogol) u 87. minutu - Sportski centar ORION, gledalaca: 200, sudija: Danilo Grujić (Niš) 8, žuti kartoni: Đenić, Marko Mladenović, Janaćković (Moravac Orion), Petrović (Napredak).

MORAVAC ORION: Janaćković 7, Đenić 7, Milutinović 7, Milan Mladenović 7 (Trajković 7) Marko Mladenović 7, N. Mladenović 7, Cakić 8, Đorđević 7,5 (Petković -), Janićijević 7 (Mijković 7), L. Marković 8 (F. Marković -), Cekić 7,5 (Mitrović 7).

NAPREDAK: Andrijanić 6,5, Rajković 6,5 (Rašković 6,5), Zdravković 6,5 (Marić 6,5), Jerimić 6,5,  Obradović 7, Zrnzević 7, Živić 7 (J. Petrović -), Radivojević 7, Jovković 7,5 (Sarić -) Bojanić 7 (Tarajilo -).

Igrač utakmice: Lazar Marković (Moravac ORION)

Važna i zaslužena pobeda omladinaca Moravca ORION u duelu sa vršnjacima iz kruševačkog superligaša.

Krenuli su od starta domaći fudbaleri slovito stvorili dve odlične prilike za gol, ali Cekić u 9. i 22. minutu nije uspeo da zatrese mrežu Napretka.

U 35. minutu odično je u šesnaesterac Kruševljana ušao Lazar Marković, obišao svog čuvara koji ga je na putu ka golu srušio pa za internacionalca Danila Grujića nije bilo dileme da je u pitanju prekršaj za najstrožu kaznu. Siguran sa bele tačke bio je Lazar Cakić.

Minut pre odlaska na odmor nova lopta u mreži Napertka: u ulozi asistenta bio je raspoloženi Lazar Marković, odlično je proigrao Lazara Cakića koji je izašao sam pred golmana Napretka i povećao prednost svog tima.

Na početku drugog poluvremena Kruševljani kreću u ofanzivu. U 54. minutu Živić je posle centaršuta sa leve strane udarcem glavom sa 7-8 metara smestio loptu u mrežu. Četiri minuta kasnije Živić je bio sam na 6-7 metara ali je šutirao pored gola. Promašajem se na drugoj strani revanširao Cakić u 60. minutu.

U 73. minutu greška poslednje linije odbrane domaćina koju gosti koriste, a golman Janačković je srušio napadača Napretka. Ponovo je sudija Grujić pokazao na penal, ovoga puta za goste a Veljko Tarajilo je bio siguran sa bele taćke.

Krenulo su tada domaći fudbaleri na sve ili ništa. U 87. minutu korner je sa desne strane izveo Lazar Marković, lopta je pala u peterac Napretka, Jerimić je neoprezno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu.

S. Stamenković

• DOMAĆIN PREJAK ZA KRUŠEVLJANE Jedinstvo (Bošnjace) - Trajal 2:0

U jednoj od najzanimljivijih utakmica 3. kola Srpske lige Istok Jedinstvo je u Bošnjacu lakše nego što to konačan rezultat pokazuje savladalo kruševački Trajal.

• Međunarodne košarkaške utakmice od petka do nedelje u Leskovcu

Košarkaški klub Actavis Akademija od petka do nedelje organizuje čitav niz utakmica u znak sećanja na "Ivana Tometića - Špileta".

• Srpska liga Istok - delegiranje za 3. kolo

Određene su sudije, delegati i posmatrači za utakmice 3. kola Srpske lige Istok koje se igraju u subotu i nedelju.

• Kadeti Plivačkog kluba Dubočica najbolji u Srbiji
    Kadeti Plivačkog kluba Dubočica najbolji u Srbiji Od 27. do 30. jula na bazenima niškog Čaira održano je letnje prvenstvo Srbije za pionire i kadeteu organizaciji Plivačkog saveza Srbije.
  • Tri medalje za plivače Leskovca na Prvenstvu Srbije za pionire
    Tri medalje za plivače Leskovca na Prvenstvu Srbije za pionire Na Državnom prvenstvu za pionire, održanom u Nišu, Plivački klub "Leskovac" osvojio je ukupno 3 medalje.
  • OSVOJILI 59 MEDALJA Plivači Dubočice najbolji u Centranoj Srbiji
    OSVOJILI 59 MEDALJA Plivači Dubočice najbolji u Centranoj Srbiji U subotu, 15. jula na kruševačkom bazenu održano je poslednje kolo lige centralne Srbije za 2017. godinu.
  • Plivači Leskovca osvojili 11 medalja u Kruševcu
    Plivači Leskovca osvojili 11 medalja u Kruševcu Plivački "Leskovca" osvojili su ukupno 11 medalja u drugom kolu prvenstva Centralne Srbije koje je održano u Kruševcu. Plivački klub "Leskovac" nastupio je na II kolu PSCS u Kruševcu, sa 6 plivača koji su osvojili ukupno 11 medalja. Osvajači medalja su: 1. Petković Iva (2006.) - zlatna medalja na 50m prsno, - zlatna medalja na 200m prsno 2. Petković Luka (2002.) - bronzana medalja na 50m delfin, - bronzana medalja na 100m kraul 3. Joić Veljko (2002.) - bronzana medalja na 50m prsno, 4. Dimitrijević Viktor (2005), - srebrna medalja na 100m kraul, - zlatna medalja na 100m delfin,  - zlatna medalja na 200m mesovito 5. Milenković Miloš (2005.) - bronzana medalja na 200m mesovito, 6. Milenković Marko (2003.) - zlatna medalja na 100m leđno Takođe, Milenković Marko (rođen 2003. godine) zauzeo je treće mesto u apsolutnoj kategoriji na 100m leđnim stilom, dok je Petković Iva (2006.) nagrađena PEHAROM za najuspešniju takmičarku u kategoriji pionira. - Ovim putem želimo da čestitamo svojim plivačima koji iz takmičenja u takmičenje plivaju sve bolje rezultate. Naime, za osvajanje pehara na PSCS računali su se bodovi sa I i II zimskog i I i II letnjeg kola PSCS, i u ovom periodu (od 21.01.…
  • Plivači Dubočice osvojili 38 medalja u Kragujevcu
    Plivači Dubočice osvojili 38 medalja u Kragujevcu Proteklog vikenda u Kragujevcu je održano prvo kolo lige Centralne Srbije, koja obuhvata region od Beograda ka jugu.