You are here: Home Prva liga Korak ka opstanku: Moravac ORION - Mačva 4:2

Korak ka opstanku: Moravac ORION - Mačva 4:2

Pobedom nad ekipom Mačve, fudbaleri Moravac ORIONA napravili važan, možda i odlučujući korak ka opstanku u Prvoj ligi Srbije.

PRVA LIGA SRBIJE - 29. KOLO

MORAVAC ORION - MAČVA 4:2

Strelci: 1:0 Čukić u 31. iz jedanaesterca, 2:0 Čukić u 34., 2:1 Prodanović u 36., 3:1 Nikolić u 64., 4:1 Pliska u 68., 4:2 Milinković u 82. minutu - Mrštane, SC Orion, gledalaca: 500, sudija: Bojan Krstić (Beograd) 7, kartona nije bilo.

MORAVAC ORION: Mitrović 7, Kostić 7 (od 82. min. I. Petrović -), M. Petrović 7, Marković 7, Ćirić 7, Stamenković 7 (od 60. min. Djordjević 7), Nikolić 8, Salihović 7,5, Emeka 7 (od 68. min. Ćirić 7), Čukić 8, Pliska 7,5.

MAČVA: Tanasijević 6,5, Pejović 6, Spasenović 6, Gavrilović 6, Prodanović 7, Radovanović 6,5, Krmar 6, Lekić 6,5 (od 73. min. Srdić -), Lazović 6,5 (od 832. min. Ruben -), Milinković 7, Dobrašinović 6,5 (od 58. min. Tomić 6,5,)

Igrač utakmice: Ninoslav Nikolić (Moravac ORION)

Revija golova u Mrštanu i zaslužena pobeda domaćina. Sa nova tri boda Moravac ORION je zbog boljeg medjusobnog skora pretekao na tabeli ekipu Slobode, i sa realnim optimizmom dočekuje poslednje kolo. Mrštančani gostiju u Ivanjici, Užičani u Bačkoj Palanci, pa je fudbalski realno očekivati da Moravac Orion zadrži 12. poziciju i izbori opstanak u ligi.

Domaćin je od starta krenuo u napade. Već u 1. minutu prva prilika za Moravac ORION: Nikolić je proigrao Emeku, ali je golman Tanasijević uspeo da zaustavi njegov udarac. U 4. minutu Čukić pokušava sa 8-9 metara, alije ovoga puta stativa spasila Šapčane.

Redjale su se prilike kao na filmskoj traci: Nikolić u 7., Čukić u 9. i 15, ali se mreža Mačve nije zatresla. U 30. minutu jedan od igrača gostiju je sa same gol liniej izbacio loptu posle udarca Čukića.

U 31. minutu 1:0 za Moravac ORION. U šesnaestercu Mačve oboren je Stamenković, a za sudiju Krstića nije bilo dieleme da je u pitanju prekršaj za najstrožu kaznu. Siguran sa bele tačke bio je Čukić.

U 33. minutu ponovo je stativa spasila Šapčane, ovog puta posl etopovskog udarca Nikoića sa 11-12 metara. Minut kasnije Čukić preicznim udarcem sa 11-12 metara duplira prednost domaćina.

Gosti se nisu predavali  a Prodanović je u 36. minutu iskoriostio grešku dela odbrane domaćih i najavio neizvesno drugo poluvreme.

U nastavku ofanziva domaćina, redjale su se prilike pred golom Mačve ali i promašaji.

U 46. minutu Emeka do Nikolića, šut ali je lopta prohujala pored stative. U 51. minutu novi pokušaj Čukića, ali je lopta završila preko gola. U 57. minutu Salihović je bio u ulozi asistenta, ali je Emeka bio neprecizan.

U 58. minutu Nikolić se našao sam ispred golmana Tanasijevića, ali je njegov udarac na kraju ipak izblokiran. U 63. minutu Emeka sa peterca pogadja golmana Mačve.

U 64. minutu brzonogi Nikolić se našao u ulozi strelca, a samo 4 minuta kasnije i u ulozi asistenta, a za egzekuciju je bio zadužen sve bolji Almir Pliska. Gosti su do kraja golom Milinovića sa ivice šesnaesterca ublažili poraz.