You are here: Home Prva liga Pripreme: Napredak (Kruševac) - Moravac ORION 2:0

Srećna slava i živeli ! - Katalog od 18.11. do 20.12.

Katalog SREĆNA SLAVA od 18. novembra do 20. decembra.

subota, 25 jul 2015 23:29

Pripreme: Napredak (Kruševac) - Moravac ORION 2:0

Prijateljsko odmeravanje snaga Napretka i Moravca ORION završeno je pobedom domaćina. Pobednik odlučen na samom početku utakmice.

PRIPREME - KRUŠEVAC

NAPREDAK - MORAVAC ORION 2:0

Strelci: 1:0 Projić u 8. iz jedanaesterca, 2:0 Dimitrov u 17. minutu - Kruševac, stadion Mladost, gledalaca: 300, sudija: Dejan Andjelković (Kruševac).

NAPREDAK: Janković, Gobeljić, Simonović, Projić, Todorović, Stanojević, Stančetić, Ivelja, Lemajić, Markoski, Dimitrov. Igrali su još: Milosavljević, Gašičć. Radmanovac, Ivanović, Djoković, Vulić, Ndiaje, Bjeličić, Sekulović, Vailant.

MORAVAC ORION: Mladenović, Marković, Miloš Petrović, Radenović, S. Ćirić, Ilić, Nikolić, M. Kostić, Stošić, Milan Petrović, Stamenković. Igrali su još: Petković, Stojanović, M. Ćirić, Milić, Stojiljković, F. Kostić, S. Kostić, Stefanović, Nikola S. Djordjević, Nikola D. Djordjević.

Na završetku druge nedelje napornih priprema u Sokobanji, fudbaleri Moravca ORION su pred odlazak na dan odmora gostovali u Kruševcu gde su odmerili snage sa domaćin Napretkom.

Trener Kruševljana Bogić Bogićević izveo je na teren veoma jak sastav predvodjen novajlijama Iveljom, Lemajić, Projićem, Markoskim ... Na drugoj strani, njegov kolega Jovan Stanković iskoristio je i ovu priliku da u duelu sa veoma kavlitetnim protivnikom isproba mogućnosti svih igrača kojima trenutno raspolaže, sa izuzetkom lakše povredjenih kapitena Cekića i štopera Džikića.

Početak je bio šokantan za Mrštančane. U 8. minutu sudija sa Super lige, Kruševljanin Dejan Andjelković je dosudio penal za domaćina što je izazvalo rekaicju fudbalera Moravca ORION, ali i osmehe i komentare sa tribina domaćih navijača. Siguran sa bele tačke bio je povratnik u redove Napretka Josiš Projić i doveo svoj tim u vodjstvo.

Dva minuta kasnije Stamenković je odlično proigrao Nikolića, ali je njegov udarac završito tik pored stative. U 17. minutu bilo je 2:0 za domaćina: posle centaršuta na pravom mestu bio je Srdjan Dimitrov koji je za trebutak umakao pažnji svog čuvara i zatresao mrežu Mladenovića.

Brzo su Mrštančani uspostavili ravnotežu na terenu i do odlaska na odmor bili ravnopravan rival jakom sastavu Kruševljana.

U nastavku drugačija slika na terenu. Moravac ORION je bio konkretniji, opasniji, zapretili su gosti u nekoliko navrata ali promene rezultata nije bilo. Ukupan utisak koji su fudbaleri Moravca ORION ostavili u drugom poluvremenu bio je bolji od domaćina,

U 49. minutu srušen je u prodoru ka golu Ninoslav Nikolić, ali je sudija Andjelković procenio da se prekršaj dogodio van šesnaesterca i "izvukao" slobodan udarac na ivicu šesnaesterca. Pokušao je Milić da iznenadi golmana Jankovića, lopta je išla ka donjem desnom uglu, ali je čuvar mreže Napretka krajnjim naporom uspeo da izbaci loptu u korner.

U 77. minutu prva odlična prilika za Stefana Kostića ali je lopta prohujala tik iznad prečke. U 86. minutu u pansi je posle dodavanja Mladena Ćirića bio i Vladimir Stefanović, ali je njegov udarac sa 17-18 metara završio par centimetara iznad prečke. Minut kasnije ponovo je u prilici bio Stefan Kostić, ali je golman Janković pravovremenim istrčavanjem uspeo da sačuva svoju mrežu.

U završnici priliku je za Napredak imao Ndiaje, ali je njegov udarac sa 11-12 metara uspeo da zaustavi odlično postavljeni golman Petković.