You are here: Home Prva liga Vranjanci preokretom do pobede: Napredak - Dinamo 1:3

Top dani u ORION Marketima od 11. do 17. decembra

Top dani u svim ORION Marketima od 11. do 17. decembra.

Srećna slava i živeli ! - Katalog od 18.11. do 20.12.

Katalog SREĆNA SLAVA od 18. novembra do 20. decembra.

subota, 15 avgust 2015 15:35

Vranjanci preokretom do pobede: Napredak - Dinamo 1:3

Fudbaleri Dinama su na prvoligaškoj premijeri napravili veliko iznenadjenje i u Kruševcu pobedili favorizovani Napredak.

PRVA LIGA SRBIJE - 1. KOLO

NAPREDAK - DINAMO 1:3

Strelci: 1:0 Lemajić u 9., 1:1 Radovanović u 35., 1:2 Anani u 45., 1:3 Diabli Alisane u 68. minutu - Kruševac, stadion Mladost, gledalaca: 4.000, sudija; Milan Maslaković (Niš), žuti kartoni: Markoski, Ndiaje (Napredak), Andjelković, Trifunović, Janićijević, Ljubomirac, Miović (Dinamo).

NAPREDAK: Janković, Todorović, Projić, Simonović, Lazarević, Stanojević (Vulić), Ivelja, Markoski, Dimitrov (Ndiaje), Lemajić, Nešović (Damnjanović).

DINAMO: Trifunović, Radovanović, Anđelković, Milenković, Miović, Janićijević, Kostić (Diabli Alisane), Ljubomirac (Baljak), Anani, Stavrić (Popović), Nedeljković.

Velika pobeda Vranjanaca koji su na stadionu u Kruševcu, pod svetlima reflektora, ostvarili start iz snova u prvoligaškoj konkurenciji. Kruševljani koje su mnogi već proglasili sigurnim putnikom u viši rang na kraju su morali da čestitaju gostima na boljoj igri i pobedi.

Počelo je u skladu sa prognozama: Lemajić je u 9. minutu doveo Napredak u vodjstvo i najavio uspešan start sezone.

Do kraja je sve bilo u znaku raspoloženih gostiju iz Vranja. Radovanović je u 35. minutu izjednačio rezultat, a Asani se u samoj završnici prvog poluvremena pobrinuo da Dinamo na odmor ode sa golom prednosti.

Pokušavali su Kruševljani da stignu barem do izjednačenja, ali je njihove nade pokopao Diabli Alisane koji je samo to je ušao u igri postigao treći gol za Dinamo i raspršio nade bledih Kruševljana.

U 2. kolu sledeće subote Dinamo u Vranju dočekuje Slobodu iz Užica u premijeri pred svojim navijačima u Prvoj ligi Srbije.