You are here: Home Srpska liga ULAGANJE U BUDUĆNOST Saradnja Moravca ORION i leskovačke Morave

Sportska strana juga

TOP DANI u svim ORION Marketima

TOP DANI u svim ORION Marketima od 16. do 22. oktobra.

NAJSLAĐA AKCIJA U ORION MARKETIMA

Najslađa akcija u svim ORON Marketima.

Rezultati i Tabele

subota, 12 avgust 2017 20:20

ULAGANJE U BUDUĆNOST Saradnja Moravca ORION i leskovačke Morave

Vodeći fudbalski klub u Leskovcu i Jablaničkom okrugu Moravac ORION ubuduće će tesno sarađivati sa leskovačkom Moravom.

Klub koji je godinama unazad neprokosnoven u ovom delu Srbije okreće se saradnji sa Moravom, klubom duge tradicije koji trenutno nastupa u Međuopštinskoj ligi FSJO.

- Saradnja sa Moravom predstavlja nastavak realizacije naših planova koji znače ulaganje u budućnost. Znaju se ciljevi našeg kluba. Pre svega je cilj da obezbedimo da uz omladince sledeće sezone i kadeti izbore povratak u kvalitetnu ligu. Uz to nastavićemo da ulažemo u rad sa mladim igračima kako bi dodatno unapredili rad naše škole fudbala - kaže Jovan Stanković, predsednik Moravca ORION.

U okviru saradnje dva kluba predviđeno je da na stadionu Morave treniraju mlađe selekcije Moravca ORION od cicibana do kadeta. Time će biti olakašan dolazak dece svih uzrasta na treninge u najuspešnijem fudbalskom kolektivu u Leskovcu i Jablaničkom okrugu.

- Želimo da stvorimo odlične uslove za rad za svu decu, tako da je dogovoreno i ulaganje u infrastrukturu, pre svega vezano za teren Morave. Želimo da stvaramo igrače koji će igrati u Kadetskoj i Omladinskoj ligi Srbije i naravno u prvom timu za koji verujemo da mu je mesto u Prvoj ligi Srbije. U saradnji sa ljudima iz Morave želimo da ovaj klub što je pre moguće igra u rangu ispod Moravca ORION. Ako mi igramo u Srpskoj ligi, da Morava igra u Zoni. Naš cilj je Prva liga Srbije a to znači i da kroz ovu saradnju Morava kao neka vrsta naše filijale stigne do Srpske lige Istok, da bude tim u kome će se kaliti mladi fudbaleri za veliku scenu - poručuje Jovan Stanković.

Sa decom će od starta raditi treneri Dejan Stojanović - Peten i Miodrag Mitić, a iz uprave srpskoligaša najavljuju dodatna pojačanja u trenerskom kadru.

- Razmišljamo i radimo na duge staze i zato ova saradnja sa Moravom nije iznenađenje. Verujem da zajedničkim snagama možemo da ostvarimo ciljeve dva kluba a ono što je najvažnije je da obezbedimo svoj decu mogućnost da treniraju u najboljem klubu i sa najboljim trenerima - optimista je predsednik Moravca ORION Jovan Stanković.

Ostale Vesti

 • SRPSKA LIGA ISTOK Radnički (Svilajnac) - Moravac ORION 3:0
  SRPSKA LIGA ISTOK Radnički (Svilajnac) - Moravac ORION 3:0 Dobro su gosi otvorili meč, u prvih pola sata igre stvorili nekoliko prilika, pogodili i stativu i onda - stali, da bi na kraju doživeli i ubedljivi poraz.
 • SRPSKA LIGA ISTOK Dunav - Jedinstvo (Bošnjace) 0:1
  SRPSKA LIGA ISTOK Dunav - Jedinstvo (Bošnjace) 0:1 Do treće uzastopne prvenstvene pobede fudbaleri Jedinstva stigli su golom Nikole Arsića u 23. minutu duela u Prahovu.
 • KAZNA ZA PROMAŠAJE Moravac ORION - Budućnost (Popovac) 1:3
  KAZNA ZA PROMAŠAJE Moravac ORION - Budućnost (Popovac) 1:3 Promašili su Mrštančani bar pet stopostotni prilika i penal, pogodili prečku, a na kraju svoju sudbinu zapečatili autogolom u duelu koji je sjajnim odbranama obeležio golman Milanović. SRPSKA LIGA ISTOK - 8. KOLO MORAVAC ORION - BUDUĆNOST (POPOVAC) 1:3 Strelci: 0:1 Stojković u 21., 0:2 Jovanović u 37., 1:2 M. Đokić u 60., 1:3 Gorčić (autogol) u 71. minutu - Sportski centar ORION, gledalaca: 300, sudija: Nemanja Mitrović (Prokuplje) 7, S. Ilić, Gorčić, Mladenović, Stojanović (Moravac Orion), Jovanović, Stanojević, Milošević (Budućnost). MORAVAC ORION: Mladenović 5,5, M. Ilić 5, Đenić 6,5 (Slavković 6,5), S. Ilić 7, Stojanović 5, Marinković 5 (Ž. Stanković 6,5), Nikolić 6,5 (N. Đokić 5,5), A. Stanković 6, Gorčić 5, Stefanović 6,5, M. Đokić 7. BUDUĆNOST: Milanović 9, Marković 6, Milošević 6, Mitić 6,5, Krstić 6, Ivanović 6, Prokić 7 (Miletić 6), Jovanović 6,5, Stojković 7, Lazarević 7 (Ćirić -), Stanojević 6,5 (Trajković -). Igrač utakmice: Ivan Milanović (Budućnost) Sva nepisana fudbalska pravila dobila su potvrdu ovog popodneva u Mrštanu. Domaćin je napadao, stvarao i po dve stopostotne prilike za gol u jednoj akciji ali je Ivan Milanović na golu Budućnosti pravio čuda i uz 5 "zicera" odbranio i penal. Krenimo redom: u 4. minutu NIkolić šutira posle…
 • LEBANČANI ZAUSTAVLJENI Trstenik PPT - Radan 4:1
  LEBANČANI ZAUSTAVLJENI Trstenik PPT - Radan 4:1 Serija fudbalera Radana od 6 utakmica bez poraza (4 pobede i dva remija) prekinuta je na gostovanju u Trsteniku.
 • DRUGA U NIZU Jedinstvo (Bošnjace) - Radnički (Svilajnac) 3:1
  DRUGA U NIZU Jedinstvo (Bošnjace) - Radnički (Svilajnac) 3:1 Važnu pobedu na gostovanju u Popovcu fudbaleri Jedistva su "overili" pobedom u duelu sa Radničkim iz Svilajnca.

Budite u toku!