You are here: Home Srpska liga "PETARDA" U MRŠTANU Moravac ORION - Rtanj 5:1

"PETARDA" U MRŠTANU Moravac ORION - Rtanj 5:1

Fudbaleri Moravca ORION su pobedom u duelu sa iskusnom ekipom Rtnja najavili pohod na sam vrh tabele Srpske lige Istok.

SRPSKA LIGA ISTOK - 7. KOLO

MORAVAC ORION - RTANJ 5:1

Strelci: 1:0 M. Đokić u 23., 2:0 Stojanović u 28., 3:0 Stefanović u 37., 4:0 S. Ilić u 59., 5:0 Marinković u 65. iz jedanaesterca, 5:1 Mašić u 90+2 minutu iz jedanaesterca - Sportski centar ORION, gledalaca: 200, sudija: Nikola Babić (Aleksinac) 7, žuti kartoni: Marinković, N, Đokić (Moravac ORION).

MORAVAC ORION: Mladenović 7, M Ilić 7,5, Đenić 7,5 (Selimović -), S Ilić 8,5, Stojanović 7, Marinković 8, Nikolić 7,5 (Ž. Stanković 7), A. Stanković 7, Gorčić 7, Stefanović 8,5 (N. Đokić 7), M. Đokić 7,5.

RTANJ: Milošević 6, Đoković 6, Nikolić 6, Cokić 6, Spalević 6, Milunović 6, Cvetković 6,5, Petrović 6 (Golubović 6), Mašić 6,5, Ramadani 6 (Čaurević 6), Trifunov 6.

Igrač utakmice: Vladimir Stefaović (Moravac ORION)

Raspucali su se Mrštančani i gostima iz Boljevca do vrha napunili mrežu.

Počelo je onako kako su domaći samo mogli da požele. U 6. minutu Milan Đokić je propustio idealnu priliku za gol, ali se iskupio već u 23. minutu: odlično je po desnoj strani prošao Vladimir Stefanović, nesebično proigramo Milana Đokića koji je ispratio akciju i sa 7-8 metara zatresao mrežu iskusnog i po imenima vrlo ozbiljnog rivala iz Boljevca.

Pet minuta kasnije korner je sa leve strane izveo Stefanovića, na drugoj stativi na pravom mestu našao se Miljan Stojanović i udarcem glavom gađao i pogodio bliži ugao gola Rtnja.

U 37. minutu nova brza akcija domaćina: Vladimir Stefanović je poveo kontru sa centa, izašao sam ispred golmana Miloševića, vešto ga obišao i plasiroa u mrežu. Da se radi o kvalitetnom sastavu gosti su pokazali u samoj završnici kada su dva puta zapretili preko koji je dva puta nadvisio odbranu domaćina u skoku, ali je lopta u oba navrata završila van okvira gola.

U drugom poluvremenu nastavak revije golova. U 59. minutu još jedan brzi kontranapad Moravca ORION, kapiten Stefan Ilić je od centra pretrčao odbranu Rtnja, izašao sam ispred golmana Miloševića i preciznim udarcem pogodio levi donji ugao.

U 65. minutu Spalević je u šesnaestercu Rtnja srušio Stankovića, a za sudiju Babića nije bilo dileme da je u pitanju start za najstrožu kaznu. Siguran sa bele tačke bio je Nikola Marinković.

U završnici nova uzbuđenja. Aleksandar Stanković je u 78. minutu zapretio sa ivice šesnaesterca, a u 84. minutu se našao sam ispred golmana gostiju ali je bio neprecizan.

Upornost gostiju nagrađena je počasnim pogotkom: u drugom minutu sudijske nadoknade vremena Dejan Mašić je bio siguran sa bele tačke i postogao gol za Rtanj.

U sledećem, 8. kolu Moravac ORION na svom terenu dočekuje Budućnost iz Popovca, dok Rtanj na svom terenu dočekuje Ozren iz Sokobanje.

Većim delom drugog poluvremena gosti su imali više loptu u svom posedu, ali su domaći bili konkretniji i opasniji. U 59. minutu kapiten Stefan Ilić je od centra istrčao u kontranapad i preciznim udarcem matirao golmana Rtnja. U 65. minutu Marinković je jakim udarcem realizovao penal za domaće, a par sekundi pre poslednjeg sudijskog zvižduka penal i za goste koji je sigurno realizovao Mašić.

Related items

• KUP SRBIJE Porazi Dinama i Rtnja

Danas su odigrane četiri utakmice šesnaestine finala Kupa Srbije koje su prethodno odložene.

• KAZNA ZA PROMAŠAJE Moravac ORION - Budućnost (Popovac) 1:3

Promašili su Mrštančani bar pet stopostotni prilika i penal, pogodili prečku, a na kraju svoju sudbinu zapečatili autogolom u duelu koji je sjajnim odbranama obeležio golman Milanović.

SRPSKA LIGA ISTOK - 8. KOLO

MORAVAC ORION - BUDUĆNOST (POPOVAC) 1:3

Strelci: 0:1 Stojković u 21., 0:2 Jovanović u 37., 1:2 M. Đokić u 60., 1:3 Gorčić (autogol) u 71. minutu - Sportski centar ORION, gledalaca: 300, sudija: Nemanja Mitrović (Prokuplje) 7, S. Ilić, Gorčić, Mladenović, Stojanović (Moravac Orion), Jovanović, Stanojević, Milošević (Budućnost).

MORAVAC ORION: Mladenović 5,5, M. Ilić 5, Đenić 6,5 (Slavković 6,5), S. Ilić 7, Stojanović 5, Marinković 5 (Ž. Stanković 6,5), Nikolić 6,5 (N. Đokić 5,5), A. Stanković 6, Gorčić 5, Stefanović 6,5, M. Đokić 7.

BUDUĆNOST: Milanović 9, Marković 6, Milošević 6, Mitić 6,5, Krstić 6, Ivanović 6, Prokić 7 (Miletić 6), Jovanović 6,5, Stojković 7, Lazarević 7 (Ćirić -), Stanojević 6,5 (Trajković -).

Igrač utakmice: Ivan Milanović (Budućnost)

Sva nepisana fudbalska pravila dobila su potvrdu ovog popodneva u Mrštanu. Domaćin je napadao, stvarao i po dve stopostotne prilike za gol u jednoj akciji ali je Ivan Milanović na golu Budućnosti pravio čuda i uz 5 "zicera" odbranio i penal.

Krenimo redom: u 4. minutu NIkolić šutira posle dribrlinga, Milanović brani. U 7. minutu tri prilike u jednom napadu za Moravac ORION: šutirao je Milan Đokić, Milanović braini, odbijena lopta dolazi do Nikolića koji sa 8-9 metara šutira, čuvar mreže gostiju ponovo sjajno interveniše, Nikolić se tada odlučio na centaršut, Milan Đokić je pokušao udarcem glavom ali je lopta prošla tik pored stative.

Kazna je stigla u 21. minutu kada je Prokić lako prošao po levoj strani i centrirao, na druom roglju šesnaesterca sam je bio Stojković i poluvolejom efektno, sa 14-15 metara gađao suprottan ugao i zatresao mrežu domaćina.

U 37. minutu novi šok za domaćina uz novu veliku grešku odbrane: posle slobodnog udarca najviši u skoku bio je Jovanović i neometan, udarcem glavom poslao poslao loptu u levi ugao.

Dva minuta kasnije najbolja moguća prilika za domaće, u šesnaestercu Budućnosti oboren je Stefanović, a sudija Mitrović je pokazap na belu tačku. Milanović je pročitao nameru Marinkovića i odbranio penal, predstavnici gostiju rekoše da je ovo već peti kazneni udarac koji je zaustavio ove sezone.

Pred odlazak na odmor, u 44.minutu jopš jedna odlična prilika za Nikolića koji je šutirao sa 7-8 metara iskosa sa desne strane, ali je golman Milanović i ovu priliku iskoristio da potvrdi svoj kvalitet.

U nastavku Stefanović je u 52. minutu izašao sam ispred Milanovića, ali gola nije bilo. U 58. minutu Slavković je udarcem sa 20 metara uzdrmao prečku.

Mreža Popovčana se zatresla u 60 minutu kada je Stefanović posle prodora aisstirao Milanu Đokiću koji je sa 8-9 metara neodbranjivo smestio loptu pod samu prečku.

I u trenucima najveće ofanzive i naleta domaćina, novi šok: posle nesporazuma sa golmanom Mladenovićem, štoper Gorčić je zatresao sopstvenu mrežu.

• LEBANČANI ZAUSTAVLJENI Trstenik PPT - Radan 4:1

• SRBIJA - GRUZIJA Potražite ulaznice u svom Okružnom fudbalskom savezu

Na sajtu Fudbalskog saveza Regiona istočne Srbije večeras je objavljena informacija o ulaznicama za utakmicu Srbija - Gruzija.

• Leskovčani sa devet golova u mreži ispratili Nišlije

Leskovački futsaleri su na startu sezone do vrha napunili mrežu Nišlija i najavili još jednu uspešnu sezonu.

• Spisak putnika iz FS RIS na utakmicu Austrija - Srbija

Veliko interesovanje javnosti izazvala je najava sa Skupštine FS RIS da će savez voditi na utakmicu Austrija - Srbija veći broj funkcionera i sportskih radnika.

• SRPSKA LIGA ISTOK Radnički (Svilajnac) - Moravac ORION 3:0
    SRPSKA LIGA ISTOK Radnički (Svilajnac) - Moravac ORION 3:0 Dobro su gosi otvorili meč, u prvih pola sata igre stvorili nekoliko prilika, pogodili i stativu i onda - stali, da bi na kraju doživeli i ubedljivi poraz.
  • SRPSKA LIGA ISTOK Dunav - Jedinstvo (Bošnjace) 0:1
    SRPSKA LIGA ISTOK Dunav - Jedinstvo (Bošnjace) 0:1 Do treće uzastopne prvenstvene pobede fudbaleri Jedinstva stigli su golom Nikole Arsića u 23. minutu duela u Prahovu.
    KAZNA ZA PROMAŠAJE Moravac ORION - Budućnost (Popovac) 1:3 Promašili su Mrštančani bar pet stopostotni prilika i penal, pogodili prečku, a na kraju svoju sudbinu zapečatili autogolom u duelu koji je sjajnim odbranama obeležio golman Milanović. SRPSKA LIGA ISTOK - 8. KOLO MORAVAC ORION - BUDUĆNOST (POPOVAC) 1:3 Strelci: 0:1 Stojković u 21., 0:2 Jovanović u 37., 1:2 M. Đokić u 60., 1:3 Gorčić (autogol) u 71. minutu - Sportski centar ORION, gledalaca: 300, sudija: Nemanja Mitrović (Prokuplje) 7, S. Ilić, Gorčić, Mladenović, Stojanović (Moravac Orion), Jovanović, Stanojević, Milošević (Budućnost). MORAVAC ORION: Mladenović 5,5, M. Ilić 5, Đenić 6,5 (Slavković 6,5), S. Ilić 7, Stojanović 5, Marinković 5 (Ž. Stanković 6,5), Nikolić 6,5 (N. Đokić 5,5), A. Stanković 6, Gorčić 5, Stefanović 6,5, M. Đokić 7. BUDUĆNOST: Milanović 9, Marković 6, Milošević 6, Mitić 6,5, Krstić 6, Ivanović 6, Prokić 7 (Miletić 6), Jovanović 6,5, Stojković 7, Lazarević 7 (Ćirić -), Stanojević 6,5 (Trajković -). Igrač utakmice: Ivan Milanović (Budućnost) Sva nepisana fudbalska pravila dobila su potvrdu ovog popodneva u Mrštanu. Domaćin je napadao, stvarao i po dve stopostotne prilike za gol u jednoj akciji ali je Ivan Milanović na golu Budućnosti pravio čuda i uz 5 "zicera" odbranio i penal. Krenimo redom: u 4. minutu NIkolić šutira posle…
    LEBANČANI ZAUSTAVLJENI Trstenik PPT - Radan 4:1 Serija fudbalera Radana od 6 utakmica bez poraza (4 pobede i dva remija) prekinuta je na gostovanju u Trsteniku.
  • DRUGA U NIZU Jedinstvo (Bošnjace) - Radnički (Svilajnac) 3:1
    DRUGA U NIZU Jedinstvo (Bošnjace) - Radnički (Svilajnac) 3:1 Važnu pobedu na gostovanju u Popovcu fudbaleri Jedistva su "overili" pobedom u duelu sa Radničkim iz Svilajnca.