You are here: Home Srpska liga "PETARDA" U MRŠTANU Moravac ORION - Rtanj 5:1

"PETARDA" U MRŠTANU Moravac ORION - Rtanj 5:1

Fudbaleri Moravca ORION su pobedom u duelu sa iskusnom ekipom Rtnja najavili pohod na sam vrh tabele Srpske lige Istok.

SRPSKA LIGA ISTOK - 7. KOLO

MORAVAC ORION - RTANJ 5:1

Strelci: 1:0 M. Đokić u 23., 2:0 Stojanović u 28., 3:0 Stefanović u 37., 4:0 S. Ilić u 59., 5:0 Marinković u 65. iz jedanaesterca, 5:1 Mašić u 90+2 minutu iz jedanaesterca - Sportski centar ORION, gledalaca: 200, sudija: Nikola Babić (Aleksinac) 7, žuti kartoni: Marinković, N, Đokić (Moravac ORION).

MORAVAC ORION: Mladenović 7, M Ilić 7,5, Đenić 7,5 (Selimović -), S Ilić 8,5, Stojanović 7, Marinković 8, Nikolić 7,5 (Ž. Stanković 7), A. Stanković 7, Gorčić 7, Stefanović 8,5 (N. Đokić 7), M. Đokić 7,5.

RTANJ: Milošević 6, Đoković 6, Nikolić 6, Cokić 6, Spalević 6, Milunović 6, Cvetković 6,5, Petrović 6 (Golubović 6), Mašić 6,5, Ramadani 6 (Čaurević 6), Trifunov 6.

Igrač utakmice: Vladimir Stefaović (Moravac ORION)

Raspucali su se Mrštančani i gostima iz Boljevca do vrha napunili mrežu.

Počelo je onako kako su domaći samo mogli da požele. U 6. minutu Milan Đokić je propustio idealnu priliku za gol, ali se iskupio već u 23. minutu: odlično je po desnoj strani prošao Vladimir Stefanović, nesebično proigramo Milana Đokića koji je ispratio akciju i sa 7-8 metara zatresao mrežu iskusnog i po imenima vrlo ozbiljnog rivala iz Boljevca.

Pet minuta kasnije korner je sa leve strane izveo Stefanovića, na drugoj stativi na pravom mestu našao se Miljan Stojanović i udarcem glavom gađao i pogodio bliži ugao gola Rtnja.

U 37. minutu nova brza akcija domaćina: Vladimir Stefanović je poveo kontru sa centa, izašao sam ispred golmana Miloševića, vešto ga obišao i plasiroa u mrežu. Da se radi o kvalitetnom sastavu gosti su pokazali u samoj završnici kada su dva puta zapretili preko koji je dva puta nadvisio odbranu domaćina u skoku, ali je lopta u oba navrata završila van okvira gola.

U drugom poluvremenu nastavak revije golova. U 59. minutu još jedan brzi kontranapad Moravca ORION, kapiten Stefan Ilić je od centra pretrčao odbranu Rtnja, izašao sam ispred golmana Miloševića i preciznim udarcem pogodio levi donji ugao.

U 65. minutu Spalević je u šesnaestercu Rtnja srušio Stankovića, a za sudiju Babića nije bilo dileme da je u pitanju start za najstrožu kaznu. Siguran sa bele tačke bio je Nikola Marinković.

U završnici nova uzbuđenja. Aleksandar Stanković je u 78. minutu zapretio sa ivice šesnaesterca, a u 84. minutu se našao sam ispred golmana gostiju ali je bio neprecizan.

Upornost gostiju nagrađena je počasnim pogotkom: u drugom minutu sudijske nadoknade vremena Dejan Mašić je bio siguran sa bele tačke i postogao gol za Rtanj.

U sledećem, 8. kolu Moravac ORION na svom terenu dočekuje Budućnost iz Popovca, dok Rtanj na svom terenu dočekuje Ozren iz Sokobanje.

Većim delom drugog poluvremena gosti su imali više loptu u svom posedu, ali su domaći bili konkretniji i opasniji. U 59. minutu kapiten Stefan Ilić je od centra istrčao u kontranapad i preciznim udarcem matirao golmana Rtnja. U 65. minutu Marinković je jakim udarcem realizovao penal za domaće, a par sekundi pre poslednjeg sudijskog zvižduka penal i za goste koji je sigurno realizovao Mašić.