You are here: Home Srpska liga SRPSKA LIGA ISTOK Moravac ORION - Dunav 1:1

Novi SUPER ORION Market otvoren je danas u Leskovcu, u ulici Đure Đakovića broj 2.

VELEPRODAJA ORION - Katalog od 25.12.2017. do 21.01.2018.

Katalog VEEPRODAJE ORION od 25.12.2017. do21.01.2018. godine.

nedelja, 22 oktobar 2017 19:29

SRPSKA LIGA ISTOK Moravac ORION - Dunav 1:1

Ispromašivali su se fudbaleri Moravca ORION i u duelu sa Dunavom, ponovo nisu realizoali ni penal, pa vredniji bod putuje u Prahovo.

SRPSKA LIGA ISTOK - 10. KOLO

MORAVAC ORION - DUNAV 1:1

Strelci: 0:1 Stefanović u 86., 1:1 M. Đokić u 89. minutu - Sportski centar ORION, gledalaca: 200, sudija: Aleksandar Vukadinović (Niš) 7, žuti kartoni: Stojanović, S. Đokić, Gorčić, A. Stanković (Moravac Orion), Stamenković (Dunav).

MORAVAC ORION: M. Mladenović 6,5, Nikolić 6 (Slavković 6,5), S. Đokić 6,5, Đenić 6,5 (N. Đokić 5,5), Stojanović 6 (S. Ilić 6,5), Marinković 6, Ž. Stanković 6,5, A. Stanković 6,5, Gorčić 6, Stefanović 5,5, M. Đokić 7.

DUNAV: Savić 8, Đorđević 6, Bogdanović 6,5, Zajić 6,5, Todorović 6,5, Denić 6,5, Veličković 6 (Stamenković -), Puljecović 6,5, Vukić 6, Bogoslovski 6,5 (Stefanović -), Bjelica 6,5 (Živković 6).

Igrač utakmice: Miloš Savić (Dunav)

Još jednom su fudbaleri Moravca ORION pobedili sami sebe, kao i u nekim utakmicama ranije ove jeseni, a da su realizovali samo trećinu stopostonih prilika za gol zauzimali bi poziciju u samom vrhu tabele.

U 27. minutu u šesnaestecu gostiju oboren je Milan Đokić, a sudija Vukadinović je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. I ovoga puta je penal bio koban za domaćina, a slab udarac Stefanovića odbranio je golman Savić.

Prava revija neverovatnih promašaja i početničkih grešaka sledi u nastavku igre.

U 48. minutu Milan Đokić je bio sam desetak metara, ačo je lopta prohujala pored desne stative.

U 54. minutu udarac Aleksandra Stankovića sa dvadesetak metara, ali je golman Dunava ponovo bio na visini zadatka.

U 61. minutu Stefanović se našao oči u oči sa golmanom Savićem, ali je umesto udarca loptu dodao u ruke Saviću.

U 68. minutu posle centaršuta Slavkovića sa desne strane kapiten Stefanović je mogao da bira gde će da šutira glavom, ali je neometan poslao loptu u ruke golmanu Dunava.

U 77. minutu Milan Đokić još jednom sam, ali sa 8 metara šutira preko gola, u situaciji u kojoj je teže bilo promašiti nego pogoditi gol gostiju.

Slična situacija i u 85. minutu, i ponovo je Milan Đokić poslao loptu iznad prečke.

Kazna za promašaje stigla je u 86. minutu kada je posle loše reakcije odbrane domaćina rezervista gostiju Stefanović doneo prednost ekipi Dunava.

Posle samo tri minuta konačno je Milan Đokić zatresao mrežu Dunava: posle centaršuta sa desne strane glavom je uspeo da savlada golmama Savića.

Ipak, za potpuni rezultatski preokret vremena nije bilo.