You are here: Home Srpska liga SERIJA BEZ KRAJA Jedinstvo (Bošnjace) - Ozren 3:1

Top dani u ORION Marketima od 11. do 17. decembra

Top dani u svim ORION Marketima od 11. do 17. decembra.

Srećna slava i živeli ! - Katalog od 18.11. do 20.12.

Katalog SREĆNA SLAVA od 18. novembra do 20. decembra.

subota, 18 novembar 2017 17:13

SERIJA BEZ KRAJA Jedinstvo (Bošnjace) - Ozren 3:1

Osma uzastopna pobeda Jedinstva iz Bošnjaca u prvenstvu Srpske lige Istok dovela je Bošnjačane (barem na jedan dan) do 2. mesta na tabeli.

SRPSKA LIGA ISTOK - 14. KOLO

JEDINSTVO (BOŠNJACE) - OZREN 3:1

Strelci: 0:1 Tošić u 20., 1:1 Kostadinović u 38., 2:1 Grujić u 64., 3:1 Marković u 89. minutu - Bošnjace, stadion Jedinstva, gledalaca: 300, sudija: Nikola Babić (Aleksinac), žuti kartoni: Danić, Stojanović, Marković (Jedinstvo), Šljivić, Lapćević (Ozren).

JEDINSTVO: Danić, Cakić, M. Kostić (Marković), M. Stanković, Dinić, Grujić, Mitrović, Stojanović, Nikolić (N. Arsić), M. Arsić (Đorđević), Kostadinović.

OZREN: Đorđević, Babović (Zdravković), Jovanović, Mladenović, Mijajlović, Perović, Zulfiu, Šljivić (Tasić), Stanković, Tošić (Aleksov), Lapčević.

Početak utakmice doneo je nagoveštaj da bi sjajna serija Jedinstva od sedam uzastopnih prvenstvenih pobeda mogla da se završi u duelu sa borbenim Sokobanjicima koji su golom Mladena Tošića u 20. minutu prvi došli u vođstvo.

Iskusni sastav domaćina je tada zaigrao angažovanije i konkretnije, a Igor Kostadinović je golom u 38. minutu omogućio da ekipe na odmor odu poravnate.

U nastavku bolja igra Bošnjačana krunisana je sa dva pogotka: Nikola Grujić je 64. minutu najavio, a Miloš Marković u 89. minutu i potvrdio osmu uzastopnu pobdu Jedinestva u prvenstvu Srpske lige Istok.

U poslednjem, 15. kolu jesenjeg dela prvenstva Jedinstvo gostuje u Trsteniku gd eće odmriti sage sa istoimenim domaćim timom, dok Ozren u Sokobanji dočekuje Moravac ORION.

Related items

• TUCE GOLOVA ZA KRAJ JESENI KMF Leskovac - KMF Miners 12:1

Leskovački futsaleri su na kraju jesenje polusezone deklasirali KMF Miners iz Majdanpeka rezultatom 12:1.

• RAFALOM NA NIŠLIJE KMF Leskovac - KMF Ekonomist 9:1

Leskovački futsaleri vratili su se na pobednički kolosek ubedljivom pobedom protiv niškog Ekonomista rezultatom 9:1.

• REVIJA GOLOVA Moravac ORION - Radan 4:2

U komšijskom derbiju dva poptuno različita poluvremena: Moravac ORION dominantan u prvom delu igre, Radan bolji u nastavku meča.

• SEDMA U NIZU Radan - Jedinstvo (Bošnjace) 0:2

U komšijskom i derbiju opštine Lebane pobeda i to sedma uzastopna u ovoj sezoni ekipe Jedinstva iz Bošnjaca. Radan završio meč sa 9 igrača.

• PUČE PETARDA Moravac ORION - Timok 5:0

U duelu bivših prvoligaša igra mačke i miša, a uz pet golova Mrštanci su imali još nekoliko odličnih prilika da pobedu učine još ubedljivijom.

SRPSKA LIGA ISTOK - 12. KOLO

MORAVAC ORION - TIMOK 5:0

Strelci: 1:0 Stefanović uu 31., 2:0 Stefanović u 38., 3:0 Bogdanović (autogol) u 68., 4:0 Nikolić u 79., 5:0 Nikolić u 82. minutu - Sportski centar ORION, gledalaca: 200, sudija: Dimitrije Milenković (Trstenik) 7, žuti kartoni: Spasovski, Ćirić, Nikolić (Timok).

MORAVAC ORION: Mladenović 7, Milan Đenić 7, S. Đokić 7 (Miloš Đenić -), S. Ilić 8, Stojanović 7,5, Nikolić 8, Ž, Stanković 7,5, A. Stanković 7 (Marković -), N. Đokić 7 (M. Ilić 7), Stefanović 8, M. Đokić 7

TIMOK: Petrović 6,5, Milanovski 5,5 (Todorović 5,5), Spasovski 6, Ćirić 6,5, Bogdanović 5,5, Pašić 5,5 (Badicović -), Rajković 6, Jonović 6, Nikolić 5,5, Rošević 5,5, (Todorov 5,5), Trukić 5,5.

Igrač utakmice: Vladimir Stefanović (Moravac ORION)

Bivi prvoligaši predstavili su se ljubiteljima fudbala u Mrštanu u različitim izdanjima. Domaćin silan, stalno u napadu sa željom da pobedom "overi" osvajanje sva tri boda na gostovanju u Jagodini. Zaječarci su na drugoj strani i posle gostovanja u Sportskom centru ORION bez pobede, ali i bez nade da se bilo šta može promeniti u pozitivnom smeru zbog ogromnih dugova koji sprečavaju normalno funkcionisanje kluba.

Raspucali su se Mrštančani u Zaječarcima naplatili ceh za promašaje u nekim od prethodnih duela pred svojim navijačima, pre svega sa ekipama Budućnosti, Pukovca i Dunava kada su propuštene stopostotne prilike skupo koštale Moravac ORION - čak 8 bodova !

Krenuli su domaći od prvog sudijskog zvižduka u napade. U 14. minutu Mlan Đokić je bio sam pred holmanom Timoka, ali je prva idealna prilika otišla u nepovrat. U 21. minutu Milan Đokić je asistirao do Vladimira Stefanović akoji je sa peterca pogodio prečku. I kada su navijači počeli da strahuju da se ne ponovi priča iz tri duela u kojima je promašajima poklonjeno gostima čak 8 bodova, na scenu je stupio Vladimir Stefanović: u 31. minutu posle akcije Žarka Stankovića iskosa sa leve strane je smestio loptu u suprotan, levi donji ugao, a 7 minuta kasnije iz slične pozicije u levi gornji ugao.

Do odmora odlične prilike za Nemanju Đokića u 41. i Milana Đokića u 44. minutu, ali je golman Petrović sprečio da prednost domaćina na poluvremenu bude duplirana.

U 48. minutu nova prilika za Milana Đokića i nova odbrana Milana Petrovića. U 55. minutu tri sjajne prilike u tridesetak sekundi, na kraju je Milan Đokića sa 7-8 metara sam poslao loptu iznad gola. Isti igrač je novu priliku propustio u 62. miutu.

U 68. minutu posle centaršuta Nikolića sa desne strane Bogdanović je glavom zatresao svoju mrežu. Minut kasnije nova prilika za Milana Đokića, a u 77. mintu Stefanović sa 20-ak metara pogađa stativu.

U 79. minutu Veljko Nikolića na dodavanje Milana Đokića sa 1213 metara iskosa sa desne strae pogađa levi gornji ugao, a samo tri minuta kasnije sa ivice šesnaesterca pogađa ponovo levi gornji ugao i postavlja konačan rezultat duela bivših prvoligaša.

U sledećem, 13. kolu Moravac ORION gostuje u Paraćinu gde će u duelu sa ekipom Jedinstva imati priliku da potvrdi uspon forme i nastavi pobednički niz započet u Jagodini u prethodnom kolu.

• LESKOVČANI DEKLASIRALI NIŠLIJE Leskovac - Radnički 11:3

Leskovački futsaleri nastavljaju seriju odličnih igara i rezultata u Trećoj Futsal ligi grupa "Istok".