You are here: Home Zona Jug Zona Jug: Sloga (Leskovac) - Ropotovo 2:1

Svakog dana niske cene u ORION Marketima

Nedelja niskih cena u svim ORION Marketima od 21. do 27. avgusta.

subota, 18 mart 2017 18:32

Zona Jug: Sloga (Leskovac) - Ropotovo 2:1

U derbiju donje polovine Leskovčani su predvođeni raspoloženim golmanom Zvezdanom Stojanovićem stigli do pobede i tri boda.

ZONA JUG - REZULTATI 17. KOLA

SLOGA (LESKOVAC) - ROPOTOVO 2:1

Strelci: 1:0 Profirović u 39., 2:0 N. Kostić u 81. iz jedanaesterca, 2:1 Mitrović u 89. minutu iz jedanaesterca - Leskovac, igralište ispod Hisara, gledalaca: 50, sudija: Miloš Grujić (Niš), žuti kartoni: N. Kostić, Savić (Sloga), Stojanović, Dimić (Ropotovo), crveni karton: Milenković (Ropotovo) u 89. minutu.

SLOGA: Z. Stojanović, Savić, M. Kostić, Profirović, Zdravković, N. Kostić, Đokić (Petrović) Vukojević, Mladenović (Lajović), M. Stanković i M. Stošić (Trajković).

ROPOTOVO: Petrović, St. Stojanović, Đorđević, Krstić, Milenković, Makić (Se. Stojanović), Dimić, Dejan Ristić (Dušan Ristić), Mitrović, Karkić, Milić (Aksić).

Igrač utakmice: Zvezdan Stojanović

Sjajnim odbranama, posebno sredinom drugog poluvremena Zvezdan Stojanović je zaslužio epitet junaka susreta i sprečio goste iz Velikog Ropotova da u periodu bolje igre i terenske nadmoćnosti,stignu bar do izjednačenja. Leskovčani su posle poraza u Pirotu, ispoljili veliko htenje, međutim namerili su se na rivala koji nije ni pomišljao da unapred istakne belu zastavu. Otud u beležnicama izveštača, dva pogotka iz dva prekida, prvi posle kornera drugi iz KU, Vukojvić je jednom uzdrmao prečku i to je sve što je domaćin pred malobrojnim gledaocima prikazao. S druge strane gosti su imali bolju organizaciju igre u drugom poluvremenu, često uspešnim k0mbinacijama dolazili do gol prilika i tako dali šansu veteranu na golu Leskovčana, Zvezdanu Stojanoviću da se iskupi za slab dan iz prvog prolećnog kola.

Jedna nenamerna povreda Makića, u prvom poluvremenu, jedno isključenje igrača Ropotova u 81.om minutu posle očiglednog prekršaja Milenkovića nad Markom Stankovićem, opravdano dosuđeni jedanaestrac za goste u poslednjim minutima utakmice, govore kako je sudijska trojka iz Niša imala dosta posla, ali da je u pojedinim trenucima nedostajalo odlučnosti da se PFI primene na način koji štiti utakmicu i njene aktere.