You are here: Home Zona Jug Leskovčani pobedom korak bliže opstanku u Zoni Jug

NAJSLAĐA AKCIJA U ORION MARKETIMA

Najslađa akcija u svim ORON Marketima.

subota, 29 april 2017 19:28

Leskovčani pobedom korak bliže opstanku u Zoni Jug

Pobedom nad tradicionalno neugodnim gostima iz Dimitrovgrada fudbaleri Sloge su napravili važan korak ka opstanku u Zoni Jug FS RIS.

ZONA JUG - 24. KOLO

SLOGA (LESKOVAC) - BALKANSKI 2:0

Strelci: 1:0 Miloš Stanković u 55., 2:0 Vukojević u 86. minutu - Igralište pod Hisarom, gledalaca: 50, sudia: Oliver Nikolić (Niš), žuti kartoni: Zdravković, N. Kostić, Petrović (Sloga), Ivanov (Balkanski).

SLOGA: Z. Stojanović, Savić, Nikolić, Petrović, Zdravković, Lajović (Stamenković), Miloš Stanković (Stevanović), N. Kostić, Stošić (Ristić) Marko Stanković, Vukojević.

BALKANSKI: Milčev, Pešev, Stanojev,Geogijev, S. Kirkov, Markov, Manić (Vučkov), Aleksov, Ivanov, Vasov (Marinkov), N. Kirkov.

Igrač utakmice: Vukojević

Posle ravnopravne igre u prvom poluvremenu, kada su gosti čak i priprećivali iznenađenjem,drugi deo igre doneo je domaćinu potpunu terensku inicijativu, veliki broj stopostotnih šansi  i neverotvatnu seriju promašaja. Miloš Stanković je doveo Slogu u vođstvo posle kornera u 55.minutu i centaršuta Vukojevića, glavom je iz blizine savladao Milčeva. Isti igrač je u stoposotnim šansama bio i u 59., 65. i 83. minutu kada je potpuno sam izlazio pred gol Balkanskog, ali je prokockao možda i šansu karijere da se bar četiri puta upiše u strelce. Lajović je u 62.om minutu takođe bio u stopostotnoj prilici da zatrese mrežu, bilo je još polušansi i obećavajućih napada,ali je sve brige oko rezultata i bodova domaćin razrešio četiri minuta pre kraja: Marko Stanković je uneo pometnju u šesnaestercu gostiju iz Dimitrovgrada, a njegov završni pas Vukojević jakim i tačnim udarcem pretvorio u pogodak.

Pobeda domaćina, koja ga približava bezbednoj sredini tabele, ostvarene je u oslabljenom sastavu (izostali su Trajković, Đorđević i M. Kostić), pa je trener Mihajlović u završnici susreta poverenje poklonio trojici bonus igrača. Po vetrovitom i za ovaj period neubičajeno hladnom vremenu, sudijska trojka iz Niša stigla je, na igralištu pod Hisarom, do prelazne ocene.