Košarkaši Zdravlja u subotu na oproštaju od navijača u ovoj sezoni žele pobedu protiv Kolubare

Košarkaši Zdravlja u subotu u Leskovcu dočekuju ekipu Kolubare u utakmici pretposlednjeg, 29. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Nakon što su odigrane sve utakmice 28. kola Zdravlje je i teoretski, dva kola pre kraja, izborilo opstanak u Prvoj, Košarkaškoj ligi Srbije što je i bio cilj postavljen prošlog leta, na početku priprema.

– U subotu nas očekuje utakmica sa Kolubarom iz Lazarevca koja se grčevito bori za opstanak. Mi smo svoje ambicije završpetkom jučerašnih utakmica i mi smo obezbedili opstanak i ostvarili zacrtano. To nas ne amnestira da do kraja damo svoj maksimum i idemo na pobedu. Pozvao bih navijače da došu u što većem broju i da nas podrže i zahvalio bih im se za podršku u dosadašnjem toku prvenstva. Kolubara ima iskusnu ekipu koja ne zaslužuje mesto na tabeli na kojem se sada nalazi. To je ekipa koja zna da igra košarku, ekipa sa dobrim trenerom i sigurno neće doći u Leskovac da se preda. Mi se pitamo u subotu. Nadam se da ćemo biti kompletni, neće biti dodatnog pritiska i sada igramo za nas i naše navijače. Daćemo sve od sebe da dođemo do pobede – rekao je kapiten Milan Radivojević na konferenciji za medije održanoj danas u Leskovcu.

Očekuje se da ekipa bude kompletna i da će stručni štab moći da računa na Stamenkovića i Blekvela.

– Iza nas je poprilično teških sedam i po mesec ako pogledamo šta je iza nas i šta se dešavalo. Pričali smo ranije koliko je pobeda potrebno za opstanak, a sticajem okolnosti došli smo u situaciju da je bilo moguće i da u usbotu igramo za opstanak. To je za nas novo iskustvo i sigurno ćemo drugačije reagovati u nekoj sličnoj situaciji. Mi moramo da imamo maksimalnu odgovornost prema nama, prema ligi i klubovima koji se bore za opstanak, da izažemo maksimalno odgovorno i maksimalno angažovano protiv Kolubare. Sem toga što utičemo na krajnje stanje na tabeli, nama je posle dva poraza kod kuće pobeda veoma važna. Želimo da zabeležimo pobedu u poslednjoj utakmici na našem terenu. Nadam se da će navijači psolednji put u ovoj sezoni biti naš šesti igrač i ovim putem im se zahvaljujem za ono što su nam dali tokom sezone jer zaista su nam puno pomogli da ostanemo u ovoj ligi – kazao je trener Lazar Spasić.

Utakmica Zdravlje – Kolubara igra se u subotu u Sportskom centru Dubočica u Leskovcu, sa početkom u 18 časova.

Povezano

Srpska liga Istok, 25. kolo: Trayal na +8, borba za opstanak sve neizvesnija

Odigrane su utakmice 25. kola u Srpskoj ligi Istok. Rezultati 25. kola Srpske lige Istok: Radnički (Pirot) – Meševo 6:0Sloga (Leskovac) – Hajduk Veljko 1:2Vlasina – Radnički (Svilajnac) 3:1OFK Brzi Brod – Trayal 0:1Jedinstvo (Paraćin) – Pčinja 0:2Timočanin – Budućnost (Popovac) 3:1Rembas – GFK Dubočica 1:0 U ovom kolu slobodna je GFK Jagodina. Tabela Srpske […]

Važna pobeda Leskovčana u Smederevskoj Palanci: Mladost SP – Zdravlje 72:77

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Smederevskoj Palanci ekipu Mladosti rezutatom 72:77 (17:16, 26:20, 18:24, 11:17). Leskovčani su do izuzetno važne pobede u 3. kolu Druge lige Srbije – grupa „Jug“ stigli boljom igrom u drugom poluvremenu kada su obe četvrtine rešili u svoju korist sa po 6 poena razlike. Pobednik je odlučen u neizvesnoj […]