PRVI BOD SA GOSTOVANJA: Zemun – GFK Dubočica 0:0

Fudbaleri Dubočice osvojili su bod na gostovanju u Zemunu i najavili bolje i igre i rezultate u nastavku prvenstva.

Prva liga Srbije – 5. kolo

ZEMUN – GFK DUBOČICA 0:0

Zemun, sudija: Stefan Ćirić (Pirot), žuti kartoni: Njamculović (Zemun), Ivanov, Mitrović, D. Mladenović (Dubočica).

ZEMUN: Pejović, Stevanović, Turkuli, Njamculović, Lazarević, Mijailović, Pavlović, Petrović (Kuzmanović), Križan (Todorović), Đalović, Crnomut (Cakić).

DUBOČICA: M. Mladenović, Nikoli, Ivanov, M. Stanković, Savić, Ilić (A. Mitrović), D. Mladenović, Marković, Stojković (Milić), Segun, P. Radić (L. Mitrović).

Probili su led Leskovčani i sa gostovanja doneli prvi bod u ovoj sezoni.

Na terenu su izabranici trenera Kuzmanovića pružili ono što su i najavili: borbenu igru, konkretne akcije p ane bi bilo nezasluženo i da je Dubočica u Zemunu osvojila sva tri boda.

Domaćin sa sedmoricom „bonus“ igrača u startnoj postavi i devetoricom na klupi predstavio se kao potpuno novi tim u odnosu na prethodne sezone. Prvu su šansu na utakmici imali gosti, ali je Stanković u 6. minutu sa desetak metara bio neprecizan. Do odmora nije bilo previše uzbuđenja, dve poluprilike za domaće ali je u oba slučaja lopta završila pored gola, a u samom finišu prvog poluvremena Ilić je glavom posle kornera šutirao ali je bio za malo neprecizan.

U nastavku bolja igra Leskovčana koji su prema svim izveštajima imali veći posed lopte. Gosti su najčešće pretili posle prekida. U 51. minutu Lazar Mitrović je pokušao posle kornera – neprecizno. Četiri minuta kasnije, opet posle kornera, šutirao je i Stojković, ali je neko od igrača Zemuna izbacio loptu sa same gol linije. Poslednju priliku da Dubočici obezbedi sav 3 boda imao je Ivanov u 85. minutu ali je njegov udarac uspeo da zaustavi golman domaćih.

Posle 5. kola leskovački prvoligaši se nalazi u grupi timova od 12. do 17. mesta koji su u prvih 5 kola osvojili 3 boda.

Priliku za prvu pobedu Leskovčani će imati narednog vikenda kada u Leskovcu gostuje ekipa Loznice.