LESKOVČANI BOLJI U DERBIJU: Sloga (Leskovac) – Jablanica 2:1

Fudbaleri Sloge pobedili su u Leskovcu ekipu Jablanice iz Medveđe i najavili da ostaju prvi favorit za osvajanje 1. mesta i povratak u Srpsku ligu Istok.

Zona Jug – 16. kolo

SLOGA (LESKOVAC) – JABLANICA 2:1

Strelci: 1:0 L. Petrović u 5., 2:0 Marjan Zdravković u 79., 2:1 Stefan Rajčević u 90. minutu iz jedanaesterca – Stadion ispod Hisara, sudija: Jovan Aleksić, žuti kartoni: Ilić, N. Kostić (Sloga), Janković, Mitić (Jablanica), crveni karton: Mikica Zdravković (Sloga).

SLOGA: Janaćijević, Stanisavljević, M. Kostić, Ilić, Mikica Zdravković, Stojković, Petrović (Đorđević), Marjan Zdravković, Jović (Đokić,), Kostić, Petrović (Mitić).

JABLANICA: M. Mitić, Stošić, Jović, Janković, Ibraimović (I. Mitić), Slavko Rajčević, StefaN Rajčević, Ivanović (Zarić), Zaimi, Savić, Palević (Sahiti).

Igrač utakmice: Marjan Zdraković (Sloga)

Od početka utakmice Sloga je krenula silovito i već u 5. minutu došla do prednosti pogotkom mladog Lazara Petrovića.

Leskovčani su prednost duplirali u 79. minutu golom Marjana Zdravkovića, a zatim proputili priliku i da tu prednost dodatno uvećaju.

Gosti iz Medveđe ublažili su poraz golom sa bele tačke u sudijskoj nadoknadi vremena.

U sledećem, 17. kolu Sloga će kao gost odmeriti snage sa ekipom Svetlosti.