SLAVLJE LESKOVČANA U ORAŠJU: Sloga na korak do povratka u Srpsku ligu Istok

Pobedom nad ekipom Budućnosti u Orašju fudbaleri leskovačke Sloge napravili su važan, verovatno i odlučujući iskorak ka povratku u srpskoligaško društvo.

Zona Jug – 25. kolo

BUDUĆNOST (ORAŠJE) – SLOGA (LESKOVAC) 1:3

Strelci: 1:0 M Stanković u 5., 1:1 Zdravković u 47., 1:2 Zdravković u 55., 1:3 Jović u 90+2. minutu – Orašje, stadion Dubrava, sudija: Mitar Klikovac (Niš), žuti kartoni: B. Stanković, Jović (Budućnost), L. Petrović, Radivojević, trener Đorđević (Sloga), crveni karton: Jović (Budućnost) u 34. minutu.

BUDUĆNOST: A. Stojiljković, Đokić (Jovanović), B. Stanković, Mitrović, I. Cvetković (P. Cvetković), Milenković, Jović, Tošić (Milošević), M. Stanković, N. Stojiljković, Nikolić.

SLOGA: Janaćijević, Jović, D. Petrović, Ilić, Zdravković, Stojković, Radivojević, L. Mitić, Kostić, Đorđević (K. Mitić), L. Petrović (Ristić).

Igrač utakmice: Mikica Zdravković (Sloga)

Borbeni komšijski derbi doneo je neizvenost, nervozu, golove, kartone i na kraju veliku radost Leskovčanima koji su napravili važan iskorak ka konačnom raspletu borbi za šampionsku titulu u Zoni Jug.

Domaćin je odlično otvorio meč i golom Marka Stankovića u 5. minutu najavio da favorizorani lider neće lako do bodova na Dubravi.

Posle drugog žutog kartona Jovan Jović je u 34. minutu morao van terena što je olakšao posao gostima.

U nastavku totalna ofanziva Leskovčana koji su sjajnim drugim poluvremenom potvrdili da su s pravom na liderskoj poziciji na tabeli Zone Jug. Na scenu je stupio kapiten Sloge Mikica Zdravković i sa 2 gola u 55. minutu doveo svoj tim u vođstvo.

Pobedu Leskovčana potvrdio je Saša Jović golom u 2. minutu sudijske nadoknade vremena.

Posle 25. kola i remija Alakinca sa Nebeskim Anđelima Sloga ponovo ima realno nedostižnih 7 bodova prednosti.

U sledećem, 26. kolu Sloga na stadionu ispod Hisara dočekuje ekipu Žitorađe.