Mladi plivači Dubočice osvojili 2 medalje na prvenstvu Srbije i 14 medalja na Talent kupu u Sofiji

Plivači Dubočice su proteklog vikenda, osim na Evropskom prvenstvu u Budimpešti gde su zapažen nastup imale Nina Stanisavljević i Tanja Popović, nastupili sa velikim uspehom na još dva takmičenja.

Najmađi pioniri su u Beogradu bili na državnom prvenstvu Srbije. Sa ovog prvenstva su se vratili sa dve osvojene medalje, 1 srebrnom i 1 bronzanom. Srebro je osvojila sjajna Neda Ignjatović na 100m delfin, dok je bronzu osvojila naša Mix štafeta u sastavu : Ignjatović Neda, Cvetković Tijana, Marinković Vuk i Ganić Pavle.

Treća ekipa naših plivača nastupila je na prestižnom Talent kupu u Sofiji, odakle su doneli 14 medalja, od čega čak 11 zlatnih. Živanović Uroš je osvojio 4 zlata i 1 bronzu,Marković Jana – 5 zlataDimitrijević Viktor – 2 zlata, 1 srebro i 1 bronzu.Na istom takmičenju, Pešić Bratislav je isplivao normu za Evropsko juniorski prvenstvo.

Povezano

U Leskovcu u renoviranoj maloj hali SC Dubočica organizovano ekipono prvenstvo Srbije u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom

U Leskovcu se danas održava Prvenstvo Srbije u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom. U organizaciji Stonoteniskog kluba San Spin u Leskovcu su se našli najbolji srpski stonoteniseri, uključujući i paraolimpijce koji su nas na nedavno održanim Paraolimpijskim igrama u Tokiju obradovali novim medaljama. Prvenstvo je zvanično otvorila mr Brankica Stamenković, članica Gradskog veća koja […]

Javna rasprava o Strategiji razvoja sporta u Srbiji do 2035. krenula iz Leskovca

Ministarstvo sporta, Sportski savez Srbije i Stalna konferencija gradova i opština započeli su seriju sastanaka čija je tema “Strategija razvoja sporta u Republici Srbiji od 2025. do 2035. godine”. Prvi u nizu sastanaka regionalnog karaktera organizovan je u Leskovcu, a prisustvovali su predstavnici lokalnih samouprava i teritorijalnih sportskih saveza iz Zaječarskog, Jablaničkog, Nišavskog, Pirotskog, Pčinjskog i […]