Prva prolećna radost Vlasotinčana u duelu sa trećeplasiranim Timočaninom

Fudbaleri Vlasine pokazali su u duelu sa trećeplasiranom ekipom srpskoligaškog „Istoka“ da zaslužuju mnogo bolju poziciju na tabeli od one na kojoj se trenutno nalaze.

Srpska liga Istok – 18. kolo

VLASINA – TIMOČANIN 1:0

Strelac: 1:0 Stamenković u 69. minutu – Stadion Rosulja, gledalaca: 200, sudija: Igor Rajković (Despotovac), žuti kartoni: Dojčinović, Stanković, Marinković (Vlasina), Slavković, M. Stojanović, Milošević (Timočanin).

VLASINA: Marković, Petrov (Petković), Pekić, Marinković, Pejčić, Dojčinović (Marković), Jemović, Vlajković (Vulić), Milić, Stamenković (Stanković), Nikolić.

TIMOČANIN: Nakić, Milojković, S. Stojanović, Zdravković, Slavković, I, Stojanović, Videnović (Miljković), Dragićević (M. Stojanović), Petrović, Baltić, Jovanović.

Konačno radost na Rosulji, prva posle 10. oktobra i gostovanja Hajduk Veljka.

Neugodnu seriju od 6 utakmica bez pobede Vlasotinčani su prekinuli u duelu sa Timočaninom, koji zauzima 3. mesto na tabeli Srpske lige Istok i tako pokazali da kvalitetiom zaslužuju mesto u boljoj polovini tabele.

Vlasina bolju igru u prvom poluvremenu nije uspela da kruniše pogotkom, a u odlučujućim trenucima napadačima je ponestalo i sreće i koncentracije.

U nastavku dobra igra oba tima. Pobednik je odučen u 69. minutu kada je Danijel Stamenković iz slobodnog udarca sa više od 20 metara udaljenosti odličnim udarcem neodbranjivo poslao u mrežu Knjaževčana.

Već u sredu Vlasinu očekuje odložena utakmica 17. kola sa Rembasom u Resavici, a narednog vikenda i gostovanje Jedinstvu u Paraćinu. Timočanin u 19. kolu u Knjaževcu dočekuje leskovačku Slogu.