Rukometaši Dubočice 54 žele revanš protiv Radničkog iz Kragujevca u četvrtak u derbiju kola u Leskovcu

Rukometaši Dubočice 54 u četvrtak u Leskovcu dočekuju ekipu Radničkog iz Kragujevca, najprijatnije iznenađenje Plej ofa Arkus lige.

Leskovčani u ovaj meč ulaze sa željom da se revanširaju Kragujevčanima za poraz u prvom delu sezone kada je Radnički slavio rezultatom 32:29, a posle odlične igre i nesrećnog poraza u samoj završnici meča koj su odigrali sa Metaloplastikom u Šapcu.

– U goste nam dolazi trenutno drugoplasirana ekipa u Plej ofu Arkus lige. O kakvoj se ekipi radi govore njihovi rezultati. Ova borbena ekipa je u naletu, uzeli su vredne bodove u gostima protiv favorita u Beogradu i Šapcu. Naša igra u Šapcu daje nadu da izlazimo iz krize. Nadam se da ćemo ovoga puta da pobedimo i obradujemo naše navijače – rekao je trener Dubočice 54 Saša Pejčić na konferenciji za medije održanoj danas u Leskovcu.

Duel Dubočice i Radničkog jedan je od najzanimljivijih u 9. kolu Plej ofa Arkus lige,

– Radnički sigurno ne dolazi u Leskovac da se preda. Imaju dobru ekipu, trkačku, dobro pripremljenu. Očekujem dobru utakmicu a mi ćemo sigurno dati sve od sebe da pobedimo, da poboljšamo igru i da se vratimo u pobednički niz – rekao je prvotimac Dubočice Nikola Grubić.

Trener Pejčić je govorio i o usponima i padovima, očekivanjima i povratku ekipe na pobednički kolosek.

– Teško je vratiti se u normalu posle poraza koje smo doživeli. Očekivanja su bila velika, veliki pritisak kome nismo odoleli i mislim da smo jednostavno sagoreli u velikoj želji da pred našim navijačima stignemo do finala kupa, ali i da ostvarimo plasman među četiri najbolje ekipe u ligi. Meni je drago što smo došli do određenog nivoa kada nas kritikuju zbog poraza od Metaloplastike ili Partizana. To znači da klub ide pravim putem, da rastemo iz dana u dan. Nekada se podrazumevalo da gubimo od najboljih ekipa u zemlji, danas smo nezadovoljni kada ne pobedimo ili kada izgubimo u poslednjim sekundama. Sa ovim ili drugim trenerom, sa ovim, ili drugim igračima klub će nastaviti da raste i to je ono što je najvažnije za sve nas – rekao je trener Dubočice 54 i jedan od najboljih igrača u istoriji kluba Saša Pejčić.

Utakmica 9. kola Plej ofa Arkug lige Dubočica 54 – Radnička igra se u četvrtak, 21. aprila sa početkom u 19:00 časova u Sportskom centru Dubočica u Leskovcu.

Povezano

DUBOČICA POBEDILA ZEMUN: Prva liga Srbije – rezultati i pregled 22. kola i tabela

Fudbaleri Dubočice pobedili su danas kao gosti ekipu Zemuna rezultatom 3:1. Meč je odigran na stadionu Čair u Nišu, zbog činjenice da su počele pripreme za rušenje Gradskog stadiona u Leskovcu u okviru priprema za početak izgradnje novog Gradskog stadiona. Golove za ekipu Dubočice postigli su Lazar Marković u 26., Nikola Mladenović u 39. i […]

Košarkaši Zdravlja kao gosti namučili lidera na tabeli Druge lige Srbije

Leskovački košarkaši su i duelu sa najboljim timom Druge lige Srbije potvrdili da se nalaze u dobroj formi i da dobri rezultati u 2025. godini nisu slučajnost. Leskovčani su odlično otvorili meč i na polovini prve četvrtine najavili da na duel sa vodećim Hercegovcem nisu došli sa belom zastavom (5. minut 5:13). Već u 8. […]