Leskovačko Zdravlje i u novoj sezoni sa trenerom Spasićem, kapitenom Radivojevićem i većinom igrača iz Leskovca

Iako je do početka priprema ostalo nešto više od mesec dana, u leskovačkom Zdravlju nema predaha.

Zvanično pripreme za novo prvenstvo startuju početkom avgusta, ali većina igrača i dalje trenira u Leskovcu sa pomoćnim trenerom Nikolom Ristićem. Za to vreme uprava kluba na čelu sa predsednikom Igorom Stojanovićem ulaže maksimalne napore kako bi do starta priprema kompletirala ekipu za nove izazove.

Na čelu sportskog dela kluba i u novoj sezoni ostaje trener Lazar Spasić, dok će kapitensku traku i u sezoni 2022/2023. nositi Milan Radivojević.

Košarkaški klub Zdravlje je prošlu sezonu završio sa prvim timom u kome su bila čak osmorica Leskovčana i četvorica „stranaca“. Čelnici kluba ne odustaju od namere da okosnicu tima i dalje čine igrači iz Leskovca.

Od igrača iz prošle sezone ugovore su imali i ostaju u klubu Leskovčani Miloš Jović i Miloš Stojanović, kao i amerikanac Noah Blackwell i talentovani Stevan Jovanović, Nove ugovore potpisali su leskovački košarkaši Miloš Petković i Strahinja Stojković. U Zdravlje je iz Actavis Akademije stigao talentovani Miloš Gavrilović, pa je već sada izvesno da će i u novom prvenstvu većina prvotimaca biti iz Leskovca i okoline.

U toku su razgovori sa nekoliko igrača na pozicijama koje su po mišljenju stručnog štaba „deficitarne“, a kako vreme odmiče sve je više menadžera koji se javljaju i „nude“ igrače iz zemlje i inostranstva. Zdravlje je postalo interesantan klub i za igrače koji iz Amerike žele da dođu u Evropu, a činjenica da su zahtevi tih igrača najčešće manji od zahteva igrača iz Srbije pa i iz Leskovca, nameću obavezu da se o tim opcijama ozbiljno razmišlja, imajući u vidu ograničenja koja nameće budžet kluba koji je i dalje među manjima u KLS.

Iz Zdravlja najavljuju da očekuju kompletiranje tima do kraja ovog meseca, ali i brojna iznenađenja za verne navijače u novoj sezoni u Prvoj, Košarkaškoj ligi Srbije.

Povezano

Rukometaši Dubočice pobedili Rudar u 2. kolu Plej ofa Arkus lige

Rukometaši Dubočice 54 ppbedili su večeras u Leskovcu ekipu Rudara iz Kostolca rezultatom 36:33 (17:15) u utakmici 2. kola Plej ofa Arkus lige. Leskovčani su teže nego što se očekivalo stigli do prvih bodova u doigravanju. Rudar se prer+dstavio kao čvrsta ekipa, iako su gosti samo jednom i to na samom početku meča bili u […]

17 MEDALJA ZA LESKOVČANE: Odlični rezultati plivača PK Leskovac u 1. kolu Prvenstva Centralne Srbije

Prvo kolo Prvenstva Plivačkog saveza Centralne Srbije održano je juče u Kragujevcu, uz učešće 258 takmičara iz 20 klubova. Plivački klub Leskovac nastupio je sa 17 plivača koji su osvojili ukupno 17 medalja. Osvajači medalja su: 1. Joić Pavle (2007. godište) – zlatna medalja na 400m mix (najbrže vreme u Srbiji u kategoriji kadeta) – […]