Lena Stojiljković iz leskovačkog GK Kolut osvojila 1. mesto na državnom prvenstvu u sportskoj gimnastici

U Kostolcu je održano Državno prvenstvo ženske sportske gimnastike u C programu.

Gimnastički klub Kolut je izveo tri takmičarke koje su se takmičile pojedinačno i to: Ena Perić u konkurenciji od I – IV razreda kojoj je medalja izmakla zbog peha na gredi, i Lena Stojiljković i Iva Stefanović u konkurenciji VII – VIII razreda.

Lena Stojiljković je trijumfovala i izborila pobedu i tako postala državni prvak u toj kategoriji.

Leskovačke gimnastičarke su nastupile u izuzetno jakoj konkurenciji iz gimnastičkih klubova iz cele države. Plasman na državno prvenstvo ostvaren je u plasmanu u dva kola regionalnog takmičenja, takođe u jakoj konkurenciji gde su nastupale gimnastičarke iz 13 klubova iz regiona.