BITKA ZA FINALNI TURNIR: Zdravlje u sredu dočekuje Vojvodinu, pobednik ide na završnicu Kupa Koraća gde su mogući rivali Zvezda, Partizan …

Košarkaši Zdravlja u sredu pred svojim navijačima igraju jednu od najzanimljivjih a po mnogima i najvažnijih utakmica ove sezone.

Posle dugog niza godina, Leskovčani su u prilici da izbore plasman na Finalni turnir Kupa Radivoja Koraća koji će i ove godine biti organizovan u Nišu tokom februara.

Mesta na Finalnom turniru rezervisana su za ABA Ligaše Crvenu Zvdezdu, Partizan, FMP, Megu i Borac iz Čačka, kao i za prvoplasiranu ekipu na kraju prvog dela prvenstva KLS a to je Metalac iz Valjeva.

Preostala dva mesta popuniće finalisti drugog stepena Kupa KSS, a u polufinalnim duelima se sastaju Zdravlje – Vojvodina i Spartak – OKK Beograd.

– Sutra nas očekuje utakmica protiv Vojvodine iz Novog Sada. Pobednik će izboriti plasman na finalni turnir. Pre svega moramo biti srećni i ponosni na činjenicu da smo došli u situaciju da se po prvi put nalazimo u polufinalu i da imamo šansu da napravimo malo veći uspeh. To je sigurno plasman na finalni turnir gde su potencijalni rivali Zvezda i Partizan. Ovo je izuzetno važna utakmica za nas koja dolazi posle pobede protiv ekipe Metalca, ekipe koja je do ovog kola bila prvoplasirana na tabeli, Nadam se da ćemo pre svega biti pametni sutra i da ćemo moći da kontrolišemo stvari o kojima pričamo u pripremi utakmice, i da ćemo, uz malo sreće i podršku publike u koju ne sumnjam, da će uz te neke naše prednosti zajedno da ostvarimo izuzetno vrednu i važnu pobedu za naš klub i naš grad. Koristim priliku da pozovem navijače da dođu na jednu prelepu košarkašku utakmicu i iskreno se nadam da ćemo na kraju utakmice svi zajedno slaviti jednu jako bitnu pobedu za nas – rekao je na konferenciji za medije trener Zdravlja Nikola Ristić.

Zdravstveni bilten se popravlja, a još uvek je pod znakom pitanja nastup Džordana čija je registracija u KSS u toku.

– Pobeda protiv Metalca je velika pobeda za nas. Svi smo uzbuđenji zbog onoga što smo uradili i jedna čekamo nove velike utakmice koje su pred nama. Osećam da se krećemo u pravom smeru. U pobedničkom smo nizu i pozivam sve da dođu na utakmicu u halu sportova – poručio je Noah Blackwell, košarkaš Zdravlja.

Utakmica Zdravlje – Vojvodina igra se u sredu 11. januara sa početkom u 16:30 u velikoj dvorani Sportskog centra Dubočica u Leskovcu. Ulaz na utakmicu je slobodan.

Povezano

Srpska liga Istok – rezultati 15. kola i tabela

Odigrano je 7 od 8 utakmica 15. kola Srpske lige Istok. Srpska liga Istok – rezultati 15. kola: SFS Borac – Dunav 0:0Budućnost (Popovac) – Radnički (Svilajnac) odloženoOFK Brzi Brod – Car Konstantin 2:1GFK Dubočica – Jedinstvo 3:2Timočanin – Radnički (Pirot) 0:2Meševo – Pčinjac 3:1Timok 1919 – Vlasina 2:1OFK Topličanin – GFK Jagodina 2:2 Tabela […]

Srpska liga Istok, rezultati 11. kola i tabela

Danas je odigrano 5 od 8 utakmica 11. kola Srpske lige Istok. Srpska liga Istok – rezultati 11. kola i tabela: GFK Dubočica – OFK Topličanin 2:2Pčinja – Dunav 4:1Timočanin – Jedinstvo (Paraćin) 1:2Meševo – Vlasina 0:1Timok 1919 – Budućnost (Popovac) 2:2 U nedelju se sastaju: Car Konstantin – Radnički (Pirot)SFS Borac – GFK Jagodina […]