BITKA ZA FINALNI TURNIR: Zdravlje u sredu dočekuje Vojvodinu, pobednik ide na završnicu Kupa Koraća gde su mogući rivali Zvezda, Partizan …

Košarkaši Zdravlja u sredu pred svojim navijačima igraju jednu od najzanimljivjih a po mnogima i najvažnijih utakmica ove sezone.

Posle dugog niza godina, Leskovčani su u prilici da izbore plasman na Finalni turnir Kupa Radivoja Koraća koji će i ove godine biti organizovan u Nišu tokom februara.

Mesta na Finalnom turniru rezervisana su za ABA Ligaše Crvenu Zvdezdu, Partizan, FMP, Megu i Borac iz Čačka, kao i za prvoplasiranu ekipu na kraju prvog dela prvenstva KLS a to je Metalac iz Valjeva.

Preostala dva mesta popuniće finalisti drugog stepena Kupa KSS, a u polufinalnim duelima se sastaju Zdravlje – Vojvodina i Spartak – OKK Beograd.

– Sutra nas očekuje utakmica protiv Vojvodine iz Novog Sada. Pobednik će izboriti plasman na finalni turnir. Pre svega moramo biti srećni i ponosni na činjenicu da smo došli u situaciju da se po prvi put nalazimo u polufinalu i da imamo šansu da napravimo malo veći uspeh. To je sigurno plasman na finalni turnir gde su potencijalni rivali Zvezda i Partizan. Ovo je izuzetno važna utakmica za nas koja dolazi posle pobede protiv ekipe Metalca, ekipe koja je do ovog kola bila prvoplasirana na tabeli, Nadam se da ćemo pre svega biti pametni sutra i da ćemo moći da kontrolišemo stvari o kojima pričamo u pripremi utakmice, i da ćemo, uz malo sreće i podršku publike u koju ne sumnjam, da će uz te neke naše prednosti zajedno da ostvarimo izuzetno vrednu i važnu pobedu za naš klub i naš grad. Koristim priliku da pozovem navijače da dođu na jednu prelepu košarkašku utakmicu i iskreno se nadam da ćemo na kraju utakmice svi zajedno slaviti jednu jako bitnu pobedu za nas – rekao je na konferenciji za medije trener Zdravlja Nikola Ristić.

Zdravstveni bilten se popravlja, a još uvek je pod znakom pitanja nastup Džordana čija je registracija u KSS u toku.

– Pobeda protiv Metalca je velika pobeda za nas. Svi smo uzbuđenji zbog onoga što smo uradili i jedna čekamo nove velike utakmice koje su pred nama. Osećam da se krećemo u pravom smeru. U pobedničkom smo nizu i pozivam sve da dođu na utakmicu u halu sportova – poručio je Noah Blackwell, košarkaš Zdravlja.

Utakmica Zdravlje – Vojvodina igra se u sredu 11. januara sa početkom u 16:30 u velikoj dvorani Sportskog centra Dubočica u Leskovcu. Ulaz na utakmicu je slobodan.

Povezano

DUBOČICA POBEDILA ZEMUN: Prva liga Srbije – rezultati i pregled 22. kola i tabela

Fudbaleri Dubočice pobedili su danas kao gosti ekipu Zemuna rezultatom 3:1. Meč je odigran na stadionu Čair u Nišu, zbog činjenice da su počele pripreme za rušenje Gradskog stadiona u Leskovcu u okviru priprema za početak izgradnje novog Gradskog stadiona. Golove za ekipu Dubočice postigli su Lazar Marković u 26., Nikola Mladenović u 39. i […]

VLAJKOVIĆ POGODIO ZA NASTAVAK SERIJE POBEDA: Vlasina – Kablovi 1:0

Fudbaleri Vlasine nastavili su seriju dobrih igara i još boljih rezultata i u duelu sa kvalitetnim sastavom iz Zaječara, Srpska liga Istok – 6. kolo VLASINA – KABLOVI 1:0 Strelac: 1:0 Nemanja Vlajković u 45+2. minutu – Vlasotince, sudija: Martin Marinkov (Pirot), žuti kartoni: M. Ilić, Đokić, Šćepanović (Vlasina), Đoševski, Ramadani (Kablovi). VLASINA: V. Ilić, […]