BSS na Vlasini organizovao pripreme za talentovane boksere iz južne Srbije, među njima i Vlasotinčanin Milan Stanojević

U organizaciji Bokserskog saveza Srbije organizovane su pripreme talentovanih boksera Srbije i to tako što su bazni kampovi organizovani po regionima Srbije.

Za region Vojvodine to je banja Koviljača, za Šumadiju Zlatibor, za Beograd Avala, a za jugoistok Srbije kamp je na Vlasinskom jezeru. Pripreme talentovanih boksera vodiće tri trenera iz Niša i Surdulice, dok će im u radu svojim iskustvom i stručnim savetima pomagati trener sa Kube Horhe Luis Frometa Matoš, koga je Bokserski savez Srbije angažovao od nedavno za selektora reprezentacije Srbije. Frometa je jedan od najcenjenijih stručnjaka na Kubi i radiće sa Srpskim bokserima koji se pripremaju za Olimpijske kvalifikacije u Londonu. Takođe, on će držati predavanja i trenerima  sa ciljem da se unapredi sistem rada i rezultati naših boksera budu još bolji.

Na pripremama na Vlasinskom jezeru koje su počele od 23.avgusta i koje će trajati do 31. avgusta, nalazi se Milan Stanojević iz Vlasotinca, član bokserskog kluba “Arena”. Milan boksuje u uzrastu juniora u kategoriji do 65 kilograma. Ovaj talentovani bokser već četvrti put učestvuje na pripremama reprezentacije Srbije, a prošle godine je učestvovao i na juniorskom Evropskom prvenstvu u Gruziji gde se plasirao na 5. mestu.  

-Činjenica da bokser našeg kluba u kontinuitetu učestvuje na pripremama reprezentacije i osvaja plasmane na velikim međunarodnim takmičenjima je dokaz da se u našem klubu kvalitetno i vredno radi sa decom, a svaki uspeh našeg kluba za nas je podsticaj da u buduće još vrednije radimo, rekao je Ivan Jović, trener bokserskog kluba “Arena” Vlasotince.

“Ovaj sadržaj je deo projekta koji je sufinansirala opština Vlasotince. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.”

Povezano

Osnovne škole „Svetozar Marković“ i „Bora Stanković“ iz Vučja i srednja Tehnička škola „Rade Metalac“ pobednici gradskog školskog takmičenja u atletici

U organizaciji Saveza za školski sport juće je održano takmičenje u atletici za sve osnovne i srednje škole sa teritorije Grada Leskovca. Školsko takmičenje je održano u kasarni “Vojvoda Petar Bojović“, jedinom mestu koje ima odgovarajuću stazu za atletska nadmetanja. Na takmičenju je učestvovalo oko 170 učenika i učenica iz leskovačkih osnovnih i srednjih škola. […]

Ministar sporta Zoran Gajić u Vlasotincu: donacija koševa, golova, mreža i lopti za OŠ „Siniša Janić“ i tri sportska kluba

U okviru obeležavanja 100 dana rada nove Vlade Srbije, u Vlasotincu su boravili ministar sporta Zoran Gajić i državni sekretar Marko Kešelj, koji su u prostorijama OŠ „Siniša Janić“ održali sastanak sa predstavnicima klubova i sportskih organizacija u opštini. Po završetku sastanka ministar Gajić je sa saradnicima u u fiskulturoj sali Osnovne škole „Siniša Janić“, […]