Moravac poveo, Pčinja preokretom do bodova

Fudbaleri Moravca Orion prvi su stigli do gola, ali je domaćin preokretom osvojio tri vredna boda.

Srpska liga Istok – 11. kolo

PČINJA – MORAVAC ORION 3:2 (0:1)

Strelci: 0:1 Marjan Stojanović u 16., 1:1 Petrović u 52. iz jedanaesterca, 2:1 Mitrović u 70., 3:1 Ristić (autogol) u 74., 3:2 Karkić u 90+1. minutu – Trgovište, sudija: Dušan Miladinović (Niš), žuti kartoni: Ćuković, Mitić (Pčinja), Stanojković, Batijarević (Moravac Orion).

PČINJA: Vidosavljević, Anđelović (Stošić), Cvetković, Velinović, Milenković, Tasić, Stefanović (Đorđević), Ćuković (Stoiljković), Mitrović (Stojilković), Mitić (Smiljković), Petrović.

MORAVAC ORION: Cvetanović, Ristić, Stanojković (Janković), Stamenković, Marković, Đorđević, Karkić, Batijarević, Stefanović, Petrović (Cekić), Stojanović.

Četvrta radost Pčinje koja kao novajlija u ligi predstavlja i jedno od najrpijatnijih iznenađenja sezone sa 15 osvojenih bodova.

Moravac Orion je prvi stigao do prednosti golom Marjana Stojanovića, a gosti su sa tom prednošću i otišlina odmor.

U nastavku „iz dvoje u keca“. Domaćin je izjednačio golom Petrovića iz jedanaesterca, a zatim je Mitrović u 70. minutu doveo Pčinju u vođstvo. Da je ekipi iz Trgovišta ovog popodneva i sreća saveznik potvrdio je autogolo Ristića u 74. minutu.

Moravac Orion se do kraja nije predavao, izabranici trenera Dušana Kostića – Milutinovića uspeli su preko Karkića u nadoknadi vremena da ublaže poraz, ali za više od toga nisu imai ni vremena ni snage.

Posle 11. kola Moravac Orion se nalazi u opasnoj zoni, na 19. mestu sa 4 osvojena boda. Pčinja je 10. sa 15 bodova.

U sledećem, 12. kolu Moravac Orion na svom terenu dočekuje Trstenik PPT, dok gostuje u Nišu gde će odmeriti snage sa ekipom Car Konstantina.