VLASOTINČANI ISPUSTILI POBEDU: SFS Borac – Vlasina 3:3

Fudbaleri nisu uspeli da sačuvaju pobedu na gostovanju u Paraćinu gde je domaćin izjednačio bukvalno u poslednjim sekundama meča.

Srpska liga Istok – 11. kolo

SFS BORAC – VLASINA 3:3 (1:2)

Strelci: 1:0 L. Pavlović u 6. 1:1 Milošević u 35., 1:2 Đokić u 42., 1:3 Hristić u 53., 2:3 Rajković u 80. iz jedanaesterca, 3:3 Jevtuć u 90+3. minutu – Paraćin, sudija: Petar Vukadinović (Niš), žuti kartoni: Milenković, Vukajlović, N. Pavlović, Rajković (SFS Borac), N. N. Stanković, Vlajković, Milošević, Miljković, Stojanović (Vlasina).

SFS BORAC: Ostojić, Radić, Nastasijević (Gajić), Milenković, Vukajlović, L Pavlović N. Pavlović (Jevtić), M. Pavlović (Anđelković), Rajković, Stojanović, Mirkailo.

VLASINA: V. Ilić, M. Ilić, Stamenković (Đorđević), Đokić (N. Lj. Stanković), Vlajković (Nikolić), Hristić (N. Marković), N. N. Stanković (Stojanović), S. Ilić, Šćepanović, Milošević, Miljković.

Napravili su Vlasotinčani od gotovog – veresiju i umesto sva 3 iz Paraćina doneli samo 1 bod.

Počelo je loše po goste: Luka Pavlović je u 6. minutu doveo Paraćine u vođstvo i najavio žestoku borbu za svaku loptu.

Brzo su se gosti vratili u meč, uspostavili kontrolu nad igrom pa rezultat nije izostao. U 35. minutu Bojan Milošević se odlično snašao u šesnaestercu Borca i izjednačio rezultat. U 42. minutu kapiten Nemanja Đokić je doveo Vlasinu u vođstvo pa su gosti posle preokreta pak otišli sa golom prednosti na odmor.

U nastavku ponovo lepe vesti za navijače Vlasine koji su ove srede bili uz direktan na lokalnoj TV Vlasotince. Marko Hristić je preciznim udarcem povećao prednost Vlasine i najavio konačni trijumf svog tima.

Da 1 bod ostane u Paraćinu pobrinuli su se borbeni fudbaleri domaćina, na čijoj je strani ovog popodneva bil ai Boginja sreće. Kada je igledalo da će bodovi otišli u Vlasotince, u šesnaestercu Vlasine pogrešio je Miljković, blizu ivice šesnaesterca ga je lopta pogodila u ruku, a sudija Petar Vukadinović je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor bio je Rajković.

Nastavili su domaći sa napadima, dok su se Vlasotinčani i u situacijama kada su mogli da napadnu u kontranapdima ipak opredeljivali da sačuvaju loptu u svom posedu. U trenucima kada je meč ulazio u poslednji 30 sekundi lopta je u šesnaestercu došla do Andrije Jevtića koji je neometan, preciznim udarcem sa 12-13 metara poslao loptu u levi donji ugao.

Posle 11. kola Vlasina se nalazi na 4. mestu sa 26 bodova, četiri manje od vodećeg Timoka 1918. U sledećem, 12. kolu Vlasina u nedelju na Rosulji dočekuje Timočanin iz Knjaževca.