LESKOVAC PODRŽAVA 107 KLUBOVA: Uručeni ugovori o finansiranju programa sportskih klubova i organizacija

Predstavnicima sportskih klubova i organizacija danas su u sali Narodnog pozorišta uručeni Ugovori o finansiranju programa u 2022. godini.

Ugovore je uručio gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović koji se obratio okupljenima i najavio dalju podršku lokalne samouprave radu uspešnih sportskih kolektiva i pojedinaca.

– Nikada veću finansijsku podršku nismo pružili sportskim klubovima, a podsetiću vas da je krajem 2012. godine kada smo preuzeli odgovornost bilo 18 miliona dinara, sada smo u 2022. godini došli do 120 miliona dinara, ili nešto više od milion evra, i ako uz to dodamo podršku SRC Dubočica, gde takođe izdvajamo milion evra, to je godišnje za sportiste iz našeg malog, a ipak velikog grada, dva miliona evra. Ulaganje u sportske klubove i u sportsku infrastrukturu je investicija za budućnost sporta, a značajna je i u zdravstvenom smislu. Investicija stadiona koji vredi 2,5 milijarde dinara, pokazuje koliko i Vlada Republike Srbije i predsednik Aleksandar Vučić ulažu u sport, i ono što je najstabilniji deo našeg društva. Nama je značajno da imate bolje uslove, a za grad turističku i sportsku atrakciju, a za sve nas prostor na kom možemo da okupljamo klubove i ljubitelje sporta, ne samo iz Srbije, nego i šire. U uređenje sportskih hala, terena i igrališta, fiskulturnih sala u pojedinim školama, Avantura parka, od kako sam preuzeo odgovornosst sa svojim timom, uloženo je preko 200 miliona dinara. Čestitam vam na do sada ostvarenim uspesima, želim vam da u 2022. godini budu još bolji i brojniji. Lokalna samouprava grada Leskovca vam je uvek i za sve dostupna, uvek ćemo vam biti stabilan partner i vaša finansijska, moralna i svaka druga podrška – rekao je gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović.

U ime pristunih, obratila se Danica Ćirković, kapiten Odbojkaškog kluba Leskovac, koja je rekla da se nakon 8 godina vratila u klub u kom je počela da trenira odbojku, istakla da se nada da će sa svojim saigračicama ostvariti ulazak u Prvu A ligu i da će opravdati očekivanja kluba, trenera, grada Leskovca i gradonačelnika Cvetanovića i zahvalila se na ukazanom poverenju i konstantnoj podršci koju im Grad pruža.

– Ja nisam Leskovčanin, ja sam Zaječarac, ali se ovde od prvog trenutka kada sam došao pre dve i po godine, kada mi je predsednik kluba ukazao poverenje, ja osećam kao momak iz Leskovca. Mislim da mi, zahvaljujući sredstvima iz Grada, iz dana u dan opravdavamo očekivanja i neki cilj koji smo zacrtali jeste da Zdravlje iz dana u dan, iz godine u godinu prati jedan progres u svakom pogledu, i u organizacionom i u rezultatskom smislu. Ništa od toga ne bi bilo moguće da mi nemamo podršku Grada u finansijskom smislu, jer bez stabilnih finansija, nije prirodno da se prati rezultatski uspeh. Pokušavam da budem najbolji ambasador i Leskovca kao grada i Zdravlja kao košarkaškog kluba, jer mislim da mi stvarno na jedan dostojan i lep način prezentujemo i ovaj klub i ovaj grad – rekao je trener Košarkaškog kluba Zdravlje Lazar Spasić.

Povezano

SVETLOST JESENJI PRVAK: Zona Jug – rezultati 15. kola i tabela

Pobedom u derbiju poslednjeg kola jesenjeg dela prvenstva, fudbaleri Svetlosti su postali jesenji prvaci Zone Jug. Svetlost je kao domaćin pobedila Jedinstvo iz Gornjeg Stopanja, ekipu koja je dve trećine jeseni provela na liderskoj poziciji. Topličanin je u Prokuplju bio bolji od Puste Reke, pa se Prokupčani sa kaznom od -6 bodova nalaze na 7 […]

Zona Jug – rezultati 18. kola i tabela

Utakmicama 18. kola danas je nastavljeno prvenstvo u Zoni Jug Fudbalskog saveza Regiona istočne Srbije. Zona Jug – rezultati 18. kola: SFK Morava – Pusta Reka. 3:2OFK Topličanin – Mladost 1959. 5:0 (prekid u 40. minutu, gost nije imao dovoljan broj igrača za nastavak igre)Sloga (Leskovac) – Nebeski Anđeli 2:0Gračanica – Jastrebac (Blace). odloženo U […]