Zona Jug, 26. kolo: Nebeski Anđeli zaustavili Žitorađu, Topličanin pobedom u nedelju u Trnovcu može da preuzme 1. mesto

Danas su odigrane 3 utakmice 26. kola Zone Jug Fudbalskog saveza Regiona istočne Srbije.

Fudbaleri Nebeskih Anđeli pobedili su kao domaćini ekipu Žitorađe i tako prekinuli niz aktuelnog lidera na tabeli od čak 9 utakmica bez poraza i seriju od 6 uzastopnih prvenstvenih pobeda. Topličanin sutra ima šansu da pobedomu Trnovcu preuzme lidersku poziciju na tabeli Zone Jug.

Pusta Reka je u komšijskom derbiju deklasirala Jedinstvo iz Gornjeg Stopanja, dok je Morava u Vladičinom Hanu bikla sigurna protiv Alakinca.

Rezultati 26. kola Zone Jug:

Nebeski Anđeli – Žitorađa 1:0
Pusta Reka – Jedinstvo (GS) 6:1
Morava (VH) – Alakince 3:1

U nedelju se sastaju:

Trnovac – OFK Topličanin
Radan – Moravac Orion
Plantaža – Čekmin

U ovom kolu slobodni su Svetlost i Jablanica.

Tabela Zone Jug posle nepotpunog 26. kola:

1Žitorađa22144448173146
2OFK Topličanin (-4)21153341202144
3Pusta Reka22123747242339
4Svetlost22115639201938
5Morava (Vladičin Han)2211563125638
6Jablanica2210483637-134
7Jedinstvo (Gornje Stopanje)229496153831
8Trnovac228683938130
9Nebeski Anđeli237883333029
10Radan228593135-429
11Plantaža (-1)2266102944-1523
12Alakince2257103744-722
13Čekmin2263133646-1021
14Moravac Orion (-1)2201211789-720
15Vranjska Banja00000000
16Polet 198000000000

Povezano

VEK PONOSA: Dubočica nastavila seriju: 12 utakmica bez poraza – I bod dovoljan za deobu drugog mesta

Fudbaleri Dubočice nastavili su seriju prvenstvenih duela bez poraza koja sada broji 12 odigranih utakmica za redom. Na žalost oko 1.000 navijača, bod je ove srede odneo Radnički sa Novog Beograda u odloženoj utakmici 16.kola Prve lige Srbije. Prvo poluvreme donelo je ravnopravnu igru u kojoj su domaćini bili konkretniji. U 36. minutu šansu je […]