GRADSKI DERBI: GFK Dubočica – Sloga (Leskovac) 2:1

Pobeda domaćina u gradskom derbiju odigranom u Sportskom centru Orion u Mrštanu, uz najave iz tabora Sloge da planiraju ekspresan povratak među srpskoligaše.

Srpska liga Istok – 30. kolo

GFK DUBOČICA – SLOGA (LESKOVAC) 2:1

Strelci: 1:0 L. Mitrović u 23., 2:0 Miljković u 44., 2:1 Anđelić u 55. minutu – Stadion Orion, gledalaca: 100, sudija: Mitar Klikovac (Niš), žuti kartoni: Savić, Martinović (Dubočica).

DUBOČICA: Miodrag Mladenović, Jović (Stojković), Mladen Mladenović (M. Mitrović), Martinović, L. Mitrović (Stanković), Savić, Gorčić, Miljković, Jovančić, Paunović (S. Mitrović), Đokić (Aleksić).

SLOGA: Davidović, Cakić, Cekić, Disić, Momirović, Mitrović, Ristić, S. Stamenković, N. Stanković, L. Stanković, Anđelić (V. Stamenković).

Igrač utakmice: Filip Miljković (Dubočica)

Gradski derbi na zatvaranju sezone doneo je utakmicu bez takmičarskog značaja, ali sa dosta energije i borbenosti.

Sloga je na stadion Orion došla oslabljena, sa samo 12 igrača u protokolu, ali ni formalni domaćin nij ebio kompletan. Favorizovana Dubočica je ipak znatno teže nego što se očekivalo stigla do pobede za kraj prvenstva,

Počelo je svečarski, dodelom pehara najboljem strelcu Srpske lige Istok, kapitenu Dubočice Dušanu Saviću.

Dubočica je igrm u prvom poluvremenu pokazala sporemnost da opravda ulogu favorita. U 23. minutu Mitrović je posle centaršuta preciznim udarcem doneo prednost svom timu, a posle lepog proigravanja Martinović je minut pre odlaska na odmor duplirao prednost svog tima.

U nastavku, nešto drugačija slika na terenu po pravoj tropskoj vrućini. Anđelić je 55. minutu efektnim udarcem sa 25 metara smestio loptu pod samu prečku gola Mladenovića i najavio neuzvesnu završnicu.

U poslednjih pola sata pao je i ritam igre, umor je stigao igrače oba tima a najbolju priliku za gol imao je napadač Sloge Nikola Stanković koji je 10 minuta pre kraja šutirao, golman Miodrag Mladenović je krajnjim naporom uspeo da skrene loptu koja se od prečke odbila u korner.

Na kraju sportski pozdrav rivala, a iz Sloge stiže i najava da planiraju ekspresan povratak u srpskoligaško društvo posle sezone u kojoj su naučene bitne lekcije, a jedna od njih je da planiraju da zadrže ekipu na okupu.

Foto: arhiva Sportska strana Juga

Povezano

BOJNIČANI BOLJI OD LEBANČANA: Zona Jug – rezultati 2. kola i tabela

Danas su odigrane 3 utakmice 2. kola Zone Jug Fudbalskog saveza Regiona istočne Srbije. Zona Jug – rezultati 2. kola Pusta Reka – Radan 2:1OFK Kosanica – Jedinstvo (Gornje Stopanje) 5:2Nebeski Anđeli – SFK Morava (Vladičin Han) U nedelju se sastaju: Svetlost – PlantažaŽitorađa – LuginaJablanica – AlakinceTernoci – Sloga (Leskovac)Mladost 1959 (Vinarce) – Gracko […]

Na prvom treningu Dubočice 26 igrača, navijači očekuju popravljanje utiska iz prvog dela sezone i od leta borbu za povratak u Prvu ligu Srbije

Fudbaleri Dubočice danas su i zvanično počeli pripreme za nastavak takmičenja u Srpskoj ligi Istok. Prvi deo prvenstva Leskovčani su završili na razočaravajućem 6. mestu na tabeli sa nedostižnih 14 bodova zaostatka za vodećim Trajalom iz Kruševca. Svi u Leskovcu očekuju mnogo uspešnije proleće, bolje igre i bolji plasman, kao pripremu za narednu sezonu u […]