Baraž za prvaka JOL i plasman u Zonu Jug: Jedinstvo (Bošnjace) – Mladost (Vinarce) 0:2

Na neutralnom terenu, u Sportskom centru Orion u Mrštanu, Mladost je u finalu baraža pobedila Jedinstvo i pored titule prvaka izborila i plasman u Zonu Jug.

Baraž za prvaka Jablaničke okružne lige – finale

JEDINSTVO (BOŠNJACE) – MLADOST 1959 (VINARCE) 0:2

Strelci: 0:1 Danijel Zdravković u 53. minutu iz jedanaesterca, 0:2 Milan Nisić u 90.+3 minutu – Sportski centar Orion, gledalaca: 1.500, sudija: Nikola Đorđević (Leskovac), pomoćnici: Nemanja Đorđević i Aleksandar Kostić, delegat: Igor Kocić (Leskovac), žuti kartoni: Mišić, Mitić, Tasić, Momčilović, Gligorijević (Jedinstvo), Stojanović, Kocić, Zdravković, Nikolić, Stepanović (Mladost), crveni karton: Danijel Zdravković (Mladost) u 90.+3 minutu.

JEDINSTVO: Mišić, Zdravković (Todorović), N. Ivanović (Krstić), Mitić, Stojković, Tasić, Janković, Momčilović (O. Ivanović), Stanković, Gligorjjević, Radivojević.

MLADOST 1959: Nastić, Anastasović, Đokić, Stojanović, Kocić, Marinković (Stepanović), Nisić, Zdravković, Mišić (Aleksić), Mitić (Spasov), Nikolić.

U sjajnom ambijentu, pred velikim brojem navijača oba tima, odigrano je finale baraža za prvaka Jablaničke okružne lige.

Na neutralnom terenu formalni domaćin je bilo Jedinstvo iz Bošnjaca koje je u baraž ušlo sa prvog mesta u grupi Zapad Jablaničke okružne lige u kojoj je Mladost osvojila drugo mesto. Bošnjačani su u fubalskoj javnosti viđeni i kao favoriti posle dva ligaška duela sa Vinarčanima od kojih je jedan, onaj u Vinarcu završen nerešenim rezultatom 1:1, dok je u Bošnjacu, u poslednjem kolu Jedinstvo slavilo ubedljivu pobedu rezultatom 9:3.

Pitanje pobednika rešeno je u drugom poluvremenu. Danijel Zdravković je doveo Mladost u vođstvo golom iz jedanaesterca u 53. minutu, a pobedu Vinarčana potvrdio je Milan Nisić u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Na krajiu slavlje fubalera, stručnog štaba i navijača Mladosti iz Vinarca koja će se sledeće sezone takmičiti u Zoni Jug Fudbalskog saveza Regiona istočne Srbije.