VUKOVI PETI! Rukometaši Dubočice pobedom „overili“ peto mesto

Rukometaši Dubočice 54 pobedili su večeras u derbiju kola u Leskovcu ekipu Radničkog iz Kragujevca i time kolo pre kraja obezbedili 5. mesto na tabeli Super rukometne lige Srbije.

Gosti su poveli samo jednom, na početku meča (0:1), a sve ostalo vreme „vukovi“ su diktirali ritam igre u pravoj rovovskoj borbi u kojoj su Kragujevčani u nekoliko navrata uspevali da stignu do izjednačenja.

Gosti su održavali rezultatski priključak do 46. minuta (28:26), a u narednih 10 minuta Leskovčani su sjajnom serijom 9:3 stigli do odlučujuće i najveće prednosti (56. minut 37:29).

Na golu sjajni Kocić sa 11 odbrana, od toga 3 sedmerca, a na terenu precizni Ristović, Radulović, Milošević i Atanasković, uz fanatičnu borbenost za šta su „vukovi“ nagrađeni aplauzima vernih navijača.

DUBOČICA 54 – RADNIČKI 37:33 (17:15)

SRC Dubočica, sudije: Petrović, Cvetković (Niš), sedmerci: Dubočica 3(1), Radnički 6(3), isključenja: Dubočica 14, Radnički 8 minuta.

DUBOČICA: L. Pavlović 1, Milićević 1, Radulović Radulović 7, P. Petrović, Trajković, Trako. I. Mitrović, Spasić, A. Mitrović, Atanasković 6 (7 asistencija), Ristović 8, M. Pavlović 4, Milošević 7 (6 asistencija), Anđelković 3, Kocić (11 odbrana, 3 sedmerca), Arđelan.

RADNIČKI: Đerić (5 odbrana), Veljković 1, Maljević 3, Veličković, Stanisavljević, Davidović 3, Mutavdžič 1, Mojsilović 1, Kasalović 4, Barudžić 2, Utvić 5, Stanojević, Ivanović (7 odbrana), Barjaktarević.

U poslednjem, 22. kolu regularnog dela Super lige Srbije Dubočica gostuje u Beogradu gde će odmeriti snage sa ekipom Partizana.