Snažan otpor košarkaša Zdravlja favorizovanom lideru Košarkaške lige Srbije

Košarkaši Zdravlja poraženi su danas u Leskovcu u duelu sa Vojvodinom MTS rezultatom 85:93 (19:31, 27:18, 19:24, 20:20).

Meč je odigran u okviru 28. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Favorizovani Novosađani su odlično otvorili meč, imali u jednom trenutku i 13 poena prednosti (9. minut 14:27), a na kraju prve četvrtine 12 poena “viška”.

Dobru igru gosti su nastavili i drugom periodu (14. minut 26:41). Leskovčani su tada zaigrali i iznad granica svoj realnih mogućnosti i neverovatnom serijo 18:2 stigli u jednom trenutku i do vođstva (19. minut 44:43). U završnici prvog poluvremena Banjac je sa dve trojke vratio prednost na stranu gostiju, a Đorđević sa linije slobodnih bacanja postavio i konačan rezultat prvog polivremena – 46:49.

Dok je imao snage skraćeno roster Zdravlja sa sedmoricom igrača je održavao rezultatsku ravnotežu (27. minut 62:66).

U poslednjih 10 minuta Vojvodina je ušla sa 8 poena prednost – 73:65, a iskusan i i na svim pozicijama odlično popunjen sastav gostiju je tu prednost uspeo da održi do kraja.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Harvey, Jović 18 (indeks 24, 6 osvojenih lopti, 4 asistencije, 2/3 za tri), Gavrilović 4, Đikić, Stanojković, Tasić 8 (4 skoka, 3 asistencije), Dugalić 4 (5 skokova), Blakney 16 (5 skokova, 7/8 za dva), Callahan 14 (7 asistencija, 3 skoka), Đorđević – Marinković 21 (indeks 25, 4 asistencije, 3 skoka, 5/6 za dva, 2/4 za tri).

U sledećem, 29. kolu košarkaši Zdravlja u Leskovcu dočekuju drugoplasiranu ekipu Spartaka iz Subotice. Meč se igra u petak 5. aprila sa početkom u 17 časova.