Vlasotinčani preplivali Dunav: Vlasina 4. pobedom u nizu sve bliže sredini tabele

Fudbalaeri Vlasine su na gostovanju u Prahovu nastavili seriju odličnih rezultata i posle 5. pobede u poslednjih 6 kola napravili iskorak ka sredini tabele.

Srpska liga Istok – 25. kolo

DUNAV – VLASINA 0:2

Strelac: 0:1 Slobodan Stojković u 33., 0:2 Slobodan Stojković u 82. minutu iz jedanaesterca – Prahovo, sudija: Miloš Grujić (Niš), žuti kartoni: Radulović, Cvetanović, Popović (Dunav), Gašić, Vučić, Mitrović (Vlasina), crveni kartoni: Slađan Bogdanović (Dunav) u 85., Mateja Todorović (Dunav) u 90. minutu.

DUNAV: Brkić, Kiš, Cvetanović, Popović (Kitić), Petrović (Bogdanović), Mitić, Jezdić (Odalović), Jemović, Puljecović, Stojanov (Todorović), Radulović (Bogoslovski).

VLASINA: Gašić, Nikolić, Milošević, Mladenović, Marković, Stojiljković, Đokić (Đ. Stojković), Stefanović (Marković, Mialosavljević), Vučić (Mitrović), Bogdanović, Stojković.

Vlasotinčani su u Prahovu stigli do 4. uzastopne, a ukupno 5. pobede u poslednjih 6 prvenstvenih kola.

Vlasinu je do pobede golovima doveo Slobodan Stojković koji je u 33. minutu doveo goste u vođstvo, a u 82. minutu iz penala postavio i konačan rezultat ovog duela.

Prenervozni domaćini su, posle vođstva Vlasine od 0:2, u završnici zbog „nasilnog ponašanja“ i „pljuvanja“ (kako je navedeno u zapisniku“ u završnici meča ostali zbog crvenih kartona sa dva igrača manje na terenu.

U sledećem, 26. kolu Vlasina na Rosulji dočekuje OFK Sinđelić, dok je Dunav gost Pčinje u Trgovištu.