Rastanak KK Zdravlje Leskovac i trenera Nikole Ristića

Leskovčanin Nikola Ristić nije više trener Košarkaškog kluba Zdravlje Leskovac.

Uprava kluba i mladi stručnjak potpisali su sporazumni raskid saradnje, a Ristić će karijeru nastaviti u stručnom štabu zemunske Mladosti.

Ovim povodom oglasio se saopštenjem i Košarkaški klub Zdravlje Leskovac:

“Uprava KK Zdravlje sporazumno je raskinula ugovor sa ambicioznim trenerom Nikolom Ristićem koji je proveo na klupi 6 sezona, od toga poslednje 2 kao prvi trener. Ristić je imao ugovor i za narednu sezonu ali u razgovoru sa upravom složili su se da svako krene svojim putem. Nikola Ristić odlazi u KK Mladost iz Zemuna i klub mu želi sve najbolje u karijeri.

Uprava Zdravlja je u prethodnoj sezoni obezbedila sponzore i sredstva iz privrede u visini od oko 4 miliona dinara sto je blizu 15-20 posto ukupnog budžeta kluba ali ni to, uz ogromnu podršku grada, nije bilo dovoljno za značajniji iskorak u jednoj od najozbiljnijih i najskupljih liga u istočnoj evropi.

Klub se nalazi u nezavidnoj finansijskoj situaciji, i pored velike podrške lokalne samouprave i činjenice da je uprava kluba dobro radila finansijski deo i od sponzorstava obezbedila 4 miliona dinara tokom prošle sezone.

Još uvek se ne zna kojim budžetom će klub raspolagati za predstojecu sezonu i hoće li moći na vreme da se formira ekipa. Trogodišnje takmičenje u izuzetno skupom i kvalitetnom prvom rangu takmicenja KLS ligi ostavilo je trag na finansije kluba.

Na žalost, nakon velike borbe za opstanak Zdravlje je ove sezone izgubilo status prvoligaša .

Zbog takvog stanja kasni se i sa pravljenjem ekipe za narednu sezonu gde će se Zdravlje takmičiti u takodje veoma ozbiljnom i finansijski zahtevnom drugom košarkaškom rangu takmicenja u najpopuparnijem sportu u Srbiji.

Ogromna ulaganja svih gradova u Srbiji u košarku i košarkaške klubove i velike ambicije svih ozbiljnih košarkaških centara ostavili su KK Zdravlje na finansijskim marginama prošle sezone. I pored ogromnog napora i želje gradonačelnika Leskovca da odgovori visokim zahtevima takmicenja, KK Zdravlje nije uspelo. Čitava javnost zna koliko puta se uvećalo ulaganje u Partizan i Zvezdu. Na isti način su i po ugledu na njih svi u Srbiji pravili ozbiljne budžete za takmičenje u Košarkaškoj ligi Srbije.

U toku su razgovori sa gradskim strukturama oko stabilizacije kluba i formiranja upravnog odbora koji može da donese još veća i značajnija finansijska sredstva i iz privrede . Za to se još čeka dogovor sa ljudima iz lokalne samouprave zaduženim za sport.

Verujemo da će uz nesebičnu podršku grada Leskovca uz klub stati i leskovački privrednici i da će klub stvoriti uslove za nastavak takmičenja i brzi povratak u društvo najboljih klubova u najpopularnijem sportu u Srbiji”

Povezano

Rukometaši Dubočice 54 pobedili Topličanin u Prokuplju

Rukometaši Dubočice 54 pobedili su večeras na gostovanju u Prokuplju ekipu Topličanina rezultatom 24:32 (15:18) u utakmici 23. kola Arkus lige. Početak je doneo ravnopravnu igru, ali samo do 12. minuta (6:6). „Vukovi“ su tada dodali gas, pa su Leskovčani na odmor otišli sa 3 gola prednosti (15:18). Dubočica je silovito startovala u drugom poluvremenu […]

Utakmica Budućnost – Dubočica registrovana službenim rezultatom, ovo je konačna tabela Srpske lige Istok na kraju jeseni

Završena je procedura oko još jedne žalbe na utakmice Budućnosti iz Popovca. Utakmica 10. kola Budućnost – Dubočica registrovana je službenim rezultatom 0:3, a meč je na terenu završen nerešenim rezultatom 2:2. U obrazloženju odluke nisu navedeni konkretni razlozi za žalbu Dubočice i odluku Komesara za takmičenje i ostalih nadležnih organa, ali saznajemo da je […]