Plivači PK Leskovac osvojili 11 medalja u konkurenciji 312 takmičara iz 19 klubova

Članovi Plivačkog kluba Leskovac ostvarili su zapažene rezultate u II kolu Letnjeg prvenstva PSCS na kome je učestvovalo 312 takmičara iz 19 klubova.

Na Prvenstvu je Plivački klub Leskovac predstavljao 21 plivač, a osvojeno je 11 medalja.

Medalje su osvojili:

1. Nikola Savić 2008 – zlatna medalja na 50m prsno

2. Aleksa Manasić 2009 – srebrna medalja na 50m prsno i bronzana medalja na 200m prsno

3. Pavle Stojčeski 2005 – zlatna medalja u apsolutnoj kategoriji na 100m kraul

4. Andrea Stanković 2008 – srebrna medalja na 100m kraul i srebrna medalja u apsolutnoj kategoriji na 100m kraul

5. Luka Dimitrijević 2010 – bronzana medalja na 100m kraul

6. Ana Đorđević 2015 – srebrna medalja na 50m prsno

7. Marija Radivojević 2006 – bronzana medalja na 50m delfin

8. Lena Stojmirović 2013 – zlatna medalja na 200m delfin

Štafeta u sastavu Iskra Dobrić 2012, Simeona Šparavalo 2013, Vuković Dunja 2013 i Lena Stojmirović osvojile su bronzanu medalju.

„Čestitamo svim plivačima koji su uzeli učešće i omogućili našem klubu što bolji plasman.“- saopštavaju iz Plivačkog kluba Leskovac.