Odbojkašice ŽOK Leskovac pobedom u Somboru do 2. mesta u Prvoj ligi Srbije

U pravoj drami na gostujućem terenu, ekipa ŽOK “Leskovac” uspela je da savlada novog prvoligaša, Volley Stars iz Sombora, rezultatom 3:2.

Iako je ekipa Volley starsa novo ime u ligi, oni su u svojim redovima okupili iskusne igrače iz prvoligaških i superligaških timova, zbog čega su bili ozbiljan izazov za leskovačke odbojkašice.

Trener ŽOK Leskovac, Dragan Mratinković, podelio je za Dnevnik juga svoje viđenje utakmice:

„Volley stars je vrlo iskusna ekipa, sa igračima koji su prošli kroz mnoge velike mečeve, i to se videlo na terenu. Iznenadile su nas izuzetnim servisom, iako smo znali da je to njihovo najjače oružje. U prvom setu smo vrlo brzo zaostali i nismo uspeli da zaustavimo njihov ritam igre“, rekao je Mratinković.

Prvi set je završen rezultatom 25:13 u korist Volleystarsa, ali ekipa Leskovca je pokazala svoju snagu i izdržljivost. U drugom setu su uspeli da se vrate u igru, pobedivši sa 28:26, dok je treći set ponovo pripao domaćinu (25:18). Međutim, Leskovčanke nisu odustale i dobile su četvrti set sa 30:28, a potom i odlučujući peti set sa 17:15.

„Ono što je presudilo u našu korist je iskustvo. U ključnim trenucima, na važnim poenima, doneli smo prave odluke. Čak i kada je protivnik imao tri meč lopte u četvrtom setu, uspeli smo da preokrenemo rezultat. Bilo je izuzetno napeto, ali naše igračice pokazale su zrelost,“ istakao je Mratinković.

Utakmica je trajala preko dva i po sata, tokom kojih su se odigrala 210 poena. Trener Mratinković je posebno istakao umor ekipe, ali i njihovu sposobnost da prevaziđu teške trenutke na terenu.

„Prvi put u svojoj karijeri sam osetio da smo dobili već izgubljenu utakmicu. To je dokaz koliko je sport nepredvidiv i koliko je važno verovati do samog kraja,“ dodao je Mratinković.

Nakon ove pobede, ekipu ŽOK Leskovac očekuje derbi protiv Kleka, koji je prošle godine ispao iz Superlige. Mratinković je izrazio optimizam pred sledeći meč, koji će se odigrati u petak u 20 časova u sportskoj sali Partizan.

„Očekujem veliku podršku publike, kao i uvek. Nadam se punim tribinama, jer je sport tu zbog navijača. Klek je ozbiljan protivnik, ali uz pravu motivaciju i podršku, verujem u novu pobedu,“ zaključio je Mratinković.

Izvor: Dnevnik Juga, autor: Ina Dendić

Tabela Prve lige Srbije:

1Zlatibor33091+89
2Leskovac 9833092+78
3Novi Sad33095+47
4Klek32183+57
5Volley Stars32184+47
6Kolubara32164+26
7Beograd32165+15
8Crno Bele 0113127705
9Takovo31257-23
10Valjevo31247-33
11Novi Pazar31248-42
12AS Batajnica30339-61
13Borac30319-80
14Desetka30319-80

Povezano

DOBROTA I HUMANOST BEZ KRAJA: Osnovana Fondacija „Dragan Pavlović Pelagija“ u Predejanu

Porodica Dragana Pavlovića, obeležila je datum rođenja humaniste, dobrotvora, velikog prijatelja sporta i cenjenog privrednika, osnivanjem fondacije pod njegovim imenom “Dragan Pavlović-Pelagija”,sa sedištem u Predejanu. Kako je u pozdravnom obaćanju istakla njegova kćerka Kristina Stojanović, Fondacija je osnovana sa ciljem da se soijalno ugroženim učenicima iz Leskovca, Medveđe, Vladičnog Hana, Lebana I Surdulice, omogući nesmetalno […]

Još jedan poraz ŽOK Leskovac 98

Odbojkašice Crvene zvezde održale su lakši trening u Leskovcu kroz utakmicu 20. kola Superlige, s obzirom da su mladu ekipu ŽOK Leskovac 98 dobile sa 0:3 (11:25 15:25 20:25). Mlade igračice domaćeg tima jednostavno nisu imale nikakve šanse protiv Beograđanki, što i sam rezultat pokazuje. Za ekipu Leskovac 98 su igrale: Mitić 3, Đorđević 6, […]