Stadion Dubočice dobio „zeleno svetlo“ UEFA i FSS: Sve spremno za utakmice Čukaričkog u Ligi Evrope i Dubočice u Prvoj ligi Srbije

Delegacije fudbalskog kluba Čukarički, Fudbalskog saveza Srbije i UEFA posetile su u utorak i sredu stadion „Dubočice“ i grad Leskovac.

Oni su se na licu mesta još jednom uverili u sve kapacitete novoizgrađenog modernog fudbalskog zdanja, koje će biti domaćin Čukaričkom u evropskim mečevima, najpre u plej-ofu za Ligu Evrope protiv grčkog Olimpijakosa ili belgijskog Genka, potom i u grupnoj fazi ovog takmičenja ili Lige konferencije.

Prelep stadion u „srpskom Mančesteru“, kapaciteta 8.136 mesta, prošao je još jednu inspekciju visokih zvaničnika UEFA, koje je predvodio Slovenac Aleks Štolfa. Delegacija evropske fudbalske konfederacije, zajedno sa ljubaznim domaćinima koje je predvodio Aleksandar Pejčić, detaljno se upoznala sa svim delovima stadiona “Dubočice”, ujedno je i domaćinima sugerisala šta bi trebalo popraviti do prvih evropskih mečeva Čukaričkog.

Na novom stadionu u Leskovcu biće odigrana i test utakmica za upotrebu VAR tehnologije u ponedeljak 14. avgusta, dok bi pet dana kasnije na istom mestu Dubočica trebalo da ima premijeru u Prvoj ligi Srbije, utakmicom trećeg kola protiv RFK Novog Sada.

– Želeo bih najpre da se zahvalim ljubaznim domaćinima iz grada Leskovca i ljudima na stadionu „Dubočice“, koji su nam omogućili da se u njihovom gradu osećamo kao kod svoje kuće. Siguran sam da će takav ambijent biti i kad Čukarički bude bio domaćin u evropskim utaikmicama, i da ćemo ljudima u ovom gradu, ali i čitavom okrugu pružiti priliku da uživaju u vrhunskim fudbalskim predstavama. Hvala i ljudima iz Fudbalskog saveza Srbije, Nebojši Ivkoviću, Nemanji Nikoliću i Ljubisavju Sekuliću. Naravno, posebnu zahvalnost dugujemo ljudima iz UEFA, koji su nam pomogli u pripremi organizacije predstojećih događaja. Ove utakmice će za naš klub biti istorijske, ali verujemo i za grad Leskovac, koji će ubuduće, siguran sam, biti i domaćin nacionalnim selekcijama Srbije. Do prvog meča u Evropi i duela plej-ofa za Ligu Evrope nema mnogo vremena, zbog toga ćemo se truditi da sa ljudima iz grada domaćina dovedemo sve detalje do perfekcije – kazao je generalni sekretar Čukaričkog Aleksandar Perin.

Čukarički će prvi meč plej-ofa za plasman u Ligu Evrope odigrati 24. avgusta u gostima, dok će revanš biti na programu sedam dana kasnije, protiv grčkog Olimpijakosa ili belgijskog Genka.

Ovaj sadržaj je deo projekta koji je sufinansirao grad Leskovac. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.

Povezano

Jablanička okružna liga – rezultati 3. kola u obe grupe i tabele

Ovog vikenda na programu su bile utakmice 3. kola u obe grupe Jablaničke okružne lige. Jablanička okružna liga, grupa Istok – rezultati 3. kola: Jedinstvo (Šišava) – Zloćudovo 0:3Mladost (Batulovce) – Kumarevo 65 7:1Vučje – OFK Brza 2:2Progres – Jedinstvo (Grdelica) 1:2Donja Lomnica – Umac 7:0Polet – Bratstvo 0:1Slobodna je bila ekipa Budućnosti (Orašje) Tabela […]

Rukometaši Dubočice 54 pobednici međunarodnog turnira u Makedoniji

Rukometaši Dubočice 54 pobednici su međunarodnog memorijalnog turnira „Mile Neškoski“ koji je organizovan u Prilepu, u Severnoj Makedoniji. Leskovčani su u finalu pobedili domaći Prilep rezultatom 36:24. Na putu do finala leskovački rukometaši su pobedili Multi Esenes rezultatom 36:22. a zatim i Skolje sa 10 golova razlike – 39:29. Za najboljeg igrača turnira izabran je […]