PANČEVCI SLAVILI U LESKOVCU: Dinamo u derbiju Arkus lige pobedio oslabljenu Dubočicu

Rukometaši Dubočice 54 poraženi su i u drugom derbiju, ponovo pred svojim navijačima, u duelu sa Dinamom iz Pančeva, a sudije su ponovo „počašćene“ skandiranjem navijača „lopovi, lopovi“.

U derbiju 7. kola Arkus lige prvoplasirani Pančevci su minimalnom pobedom nad, do ovog kola drugoplasiranim Leskovčanima, zadržali lidersku poziciju i potvrdili epitet jednog od favorita prvenstva. Domaćin je iako oslabljen neigranjem najboljeg igrača Andrije Atanasković bio ravnopravan rival favorizovanom lideru.

U oba poluvremena kao da su viđene po dve različtite utakmice. Gosti su odlično „otvorili“ derbi i poveli sa 3 gola razlike (3. min. 0:3, 10. min. 2:5). Domaći se nisu predavali i na krilima u tim minutima raspoloženog golmana Radisavljevića stigli do izjednačenja (24. minut 8:8), ali i vođstva (29. min. 11:9). Dinamo je odlaska na odmor mini serijom 0:3 ipak stigao do gola prednosti.

U nastavku ponovo period odlične igre gostiju (43. min. 13:19), uz sjajne odbrane Zlatanovića koji je „spustio roletnu“ ispred mreže Dinama. Od tog trenutka do kraja dominacija Leskovčana koji su nošeni podrškom navijača sjajnom serijom stigli nadomak preokreta (57. minut 19:20). Zanimljivo je da su Pančevci poslednji put zatresli mrežu domaćina u 47. minutu, ali i da u poslednjih skoro 3 minuta nije bilo golova. U tim trenucima ponovo se, kao i u meču sa Železničarom, iz 2.000 grla sa tribina čulo skandiranje „lopovi, lopovi“ upućeno arbitrima derbija.

U sledećem, 8. kolu Arkus lige Dubočica gostuje u Kikindi gde će odmeriti snage sa ekpom Kikinda Grindex.

DUBOČICA 54 – DINAMO 19:20 (11:12)

Sportski centar Dubočica, gledalaca: 2.000, sudije: Miloš Jevtić i Đorđe Jevtić. isključenja: Dubočica 12, Dinamo 14 minuta, sedmerci: Dubočica 4 (3), Dinamo -.

DUBOČICA 54: Radisavljević, Pešić, Cvetković 2, Simić, Prodanović, Stanković 4, V. Nikolić 1, Marinković 5, M. Nikolić 1, Pavlović 1, Mađar 1, Mitrović 4, Radivojević, Matović, Gašić.

DINAMO: Zlatanović, Milošević, Pavlović 3, Bunjevčević 1, Šotić 4, Savić 4, Jezdimirović 3, Distol, Milenković 2, Golubović, Kostadinović 3, Milunović, Vučković, Radovanović.