BEGEJ PLITAK ZA LESKOVČANE: Zdravlje ubedljivo pobedilo Proleter u Zrenjaninu

Košarkaši leskovačkog Zdravlja ubedljivo su večeras pobedili Proleter u Zrenjaninu rezultatom 67:85, po četvrtinama 24:19, 19:28, 9:21, 15:17.

U utakmici 5. kola Druge lige Srbije Leskovčani su u Zrenjanicu pokazali da imaju šta da kažu u nastavku sezone.

Domaćin je samo u prvoj četvrtini imao prednost, ali su več u drugom periodu gosti stigli do prednosti koja je u nekoliko navrata dostigla i 7 poena, ali se na odmor ipak otišlo sa poena „viška“ na kontu Leskovčana (43:47).

U trećoj četvrtini uvodni minuti donose žestoku borbu (24. minut 46:50), a zatim sledi sjajna serija Leskovčana od 0:13 (27. minut 46:63) kojom je praktično i prelomljen rezultat ovog duela.

U poslednju četvrtinu košarkaši Zdravlka ušli su sa 16 poena prednosti (52:68). Zrenjaninci se nisu predavali, ali su i poslednji period gosti rešili u svoju korist i na kraju slavili pobedu sa ogromnih 18 poena razlike.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Radivojević 7 (3 skoka, 2 asistencije), Jugović 15 (5 asistencija, 2 skoka, 2 ukradene lopte), Veličković 22 (7 skokova, 7 asistencija, 2 ukradene lopte, 5/9 za tri, index 36), Nedeljković, Stojković, Petković 6 (5 skokova), Dojčinović 6 (3 skoka), Marić 14 (6 skokova, 4/7 za dva, index 21), Prica 6 (7 skokova), Prokić 7 (11 skokova), Ilić 2.

U sledećem, 6. kolu Zdravlje u Leskovcu dočekuje Železničar iz Čačka.