Srpska liga Istok – rezultati 32. kola i tabela

Odigrane su sve utakmice 32. kola Srpske lige Istok.

Ekipe iz Jablaničkog okruga uknjižile su 1 pobedu i 2 remija. Mladi sastav Moravca Orion pobedio je na svom terenu ekipu Kablova iz Zaječara, i u duelu najmlađih timova u ligi pokazao da juniori i kadeti u timu bivšeg prvoligaša iz Mrštana imaju perspektivu.

Radan i Vlasina nisu uspeli da savladaju vrlo dobre sastave Radničkog iz Svilajnca i Timočanina, što Lebančanima dodatno otežava situaciju u borbi za očuvanje srpskoligaškog statusa.

Timok je zaustavljen u Prokuplju odakle je odneo samo bod, pa se Budućnost posle pobede nad Dunavom približila na 7 bodova, s tim što Popovčani imaju jednu utakmicu manje odigranu sa Rembasom u Resavici. Ova utakmica na programu je 5. maja.

Rezultati 32. kola Srpske lige Istok:

Vlasina – Radnički (Svilajnac) 0:0
Radan – Timočanin 1:1
Moravac Orion – Kablovi 3:0
OFK Topličanin – Timom 1919 0:0
Budućnost (Popovac) – Dunav 2:1
SFS Borac – OFK Sinđelić 3:0
Car Konstantin – Trstenik PPT 4:4
SFK Morava – Pčinja 1:2
Župa – Jedinstvo (Paraćin) 1:1
Remas – Mladost (Medoševac) 4:1

Tabela Srpske lige Istok posle 32. kola:

1Timok 19193225347020+5078
2Budućnost (Popovac)3121827521+5471
3Radnički (Svilajnac)3220575324+2965
4Vlasina3217694833+1557
5OFK Sinđelić3216795929+3055
6Pčinja32166106547+1854
7Jedinstvo (Paraćin)32157104932+1752
8SFS Borac (Paraćin)32156116141+2051
9Trstenik PPT32131096337+2649
10Timočanin32131095430+2449
11Rembas31145125745+1247
12Car Konstantin32144146653+1346
13Dunav32137124540+546
14Radan32118134937+1241
15Mladost (Medoševac)3296173859-2133
16Župa3285194466-2229
17OFK Topličanin (-1)3277183167-3627
18SFK Morava (V. Han)3266203568-3324
19Kablovi32432528133-10515
20Moravac Orion32212926134-1087

Povezano

Vlasina se pojačala u finišu prelaznog roka, Stanković predvodi kvartet novajlija

Srpskoligaš Vlasina pojačao je u samom finišu prelaznog roka svoje redove kvartetom novajlija. Najzvučnije pojačanje je povratak u matični klub Aleksandra Stankvoića – Pikija koji je u Vlasinu stigao iz prvoligaša Jagodine. Na spisku pojačanja su i Stefan Vlajković kao i tandem prvoligaša Dubočice – Lazar Marković i Nikola Mladenović koji su vlasotinačkom srpskoligašu ustupljeni […]

Kolubara pobedila Dubočicu golom 3 minuta pre kraja

Fudbalere Dubočice 3 minuta delila su od osvajanja barem jednog boda na teškom gostovanju u Lazarevcu, Prva liga Srbije – 7. kolo KOLUBARA – GFK DUBOČICA 1:0 Strelac: 1:0 Milosavljev u 87. minutu – Lazarevca, sudija: Nikola Đorđević, žuti kartoni: Knežević, Milosavljev (Kolubara). Savić, S. Radić (Dubočica). KOLUBARA: Velimirović, Janković (Bojović), Stojanović, Vasiljević, Urošević (Simić), […]