PLASMAN U FINALE: Plivačice Dubočice Nina Stanisavljević i Tanja Popović uspešno predstavljale Srbiju i Leskovac na Evropskom prvenstvu u Budimpešti

Čast da brane boje reprezentacije Srbije, plivačkog kluba Dubočica i grada Leskovca na upravo završenom Evropskom prvenstvu u plivanju, koje se održavalo od 17. maja do danas u Budimpešti imale su plivačice Nina Stanisavljević i Tanja Popović.

Iako su još uvek juniorke, dostojno su se nosile sa svojim plivačkim idolima, plivajući rame uz rame sa najboljim plivačicama Evrope.U individualnim disciplinama, Nina je bila 20. na 50 kraul, što je shodno godinama i kokurenciji fantastičan plasman. Nina je na 50 ledjno uspela da obori apsolutni rekord Srbije koji je pre 12 godina postavila Marica Stražmešter. Tanja je takodje plivala svoja najbolja vremena i imala zapažen nastup.

Najveći uspeh naše devojke su ostvarile u mešovitoj (mix), muško – ženskoj štafeti 4 x 100 kraul, gde su plivale sa Veljom Stjepanovićem i Andrejom Barnom, plasman u finale EP i osvajanje 7. mesta u Evropi.

Obzirom da našim devojkama ovo nije bilo ciljano takmičenje, rezultati su izuzetni i dobar pokazatelj za ono za šta se zapravo spremaju.Naime, od 06,07, do 11,07,ove godine u Rimu , održaće se Evropsko juniorsko prvenstvo i to je ono za šta se naši plivači spremaju.Sa ponosom možemo istaći da će boje Srbije, PK Dubočica i grada Leskovca u Rimu braniti čak 5 plivača našeg kluba, ( Nina Stanisavljević, Uroš Živanović, Tanja Popović, Jana Marković i Bratislav Pešić ) od njih osmoro koji imaju normu za ovo prvenstvo.Takodje, u avgustu nas očekuje i Svetsko juniorsko prvenstvo u Kazanju u Rusiji, gde će za reprezentaciju Srbije nastupiti troje naših plivača, Nina Stanisavljević, Uroš Živanović i Tanja Popović.Sve ovo se odvija pod budnim okom našeg trenera Dušana Veličkovića, koji je bio sa stručnim timom reprezentacije u Budimpešti, a pratiće plivače i u Rimu i Kazanju.Bez lažne skomnosti možemo reći da je Leskovac postao ne samo Srpski, već Balkanski plivački centar, a mi ćemo se potruditi da bude još bolji – saopšteno je iz Plivačkog kluba Dubočica.

Povezano

SPORT ZA SVE Nina Stanisavljević ispunila normu za Olimpijske igre

Proteklog vikenda (17-20.12.2020.) u Beogradu održalo se prvenstvo Srbije za kadete, juniore i u apsolutnoj konkurenciji. Takmičenje je trajalo četiri dana a okupilo se 474 plivača iz 47 klubova. Naš klub nastupio je sa 17 plivača od kojih su svi briljirali i plivali svoje lične kao i državne rekorde. Plivači Dubočice napravili su senzaciju osvajanjem […]

Devetogodišnji Leskovčanin Antanasije Stamenković osvojio bronzanu medalju na Prvenstvu Srbije u konkurenciji pionira do 12 godina

Mačevalački klub Dubočica iz Leskovca nastavio je sada već tradiciju osvajanja medalja na državnom prvenstvu u mačevanju u oružju sablja. Najmalađi član kluba Antanasije Stamenković osvojio je 3.mesto na pionirskom državnom prvenstvu. Sjajni Antanasije ima samo 9 godin a a medalju je osvojio u konkurenciji do 12 godina, dakle i sa dečacima starijim i 3 […]