Stonoteniseri Vlasine izborili plasman u viši rang – Drugu ligu Srbije

Stonoteniski klub Vlasina iz Vlasotinca od sledeće sezone će se takmičiti u Drugoj ligi Srbije – Jug A.

Vlasotinčani su u poslednjem kolu Kvalitetne lige Srbije u Nišu pobedili domaći STK „Anti Spin“ posle velike borbe rezultatom 3:4 i tako stigli do druge pozicije na tabeli koja ih vodi u viši stepen takmičenja. Prvak lige, ekipa Knjaževca će takođe u sledećoj sezoni igrati u Drugoj ligi Srbije, a sjajni Vlasotinčani su sezonu završili sa skorom od 16 pobeda i 4 poraza.

Odlujući, četvrti poen na gostovanju u Nišu osvojo je dubl Đorđe Kocić – Milan Kocić.

– Za ekipu Vlasine nastupali su samo Vlasotinčani, bez igrača sa strane. Ekipu su činili Milan Kocić, koji je sa skorom od 30 pobeda i 3 poraza najuspešniji igrač lige, Đorđe Kocić, Dragan Branković, Dušan Valčić, Saša Mladenović, Ognjan Stojanović i Milan Stojiljković. Ovo je istorijski uspeh našeg kluba koji sa veoma skromnim budžetom nižu izvanredne uspehe rekao je trener STK Vlasina Đorđe Kocić.

Foto: Informativni Bilten Vlasina

Povezano

Nina Stanisavljević u seniorskoj reprezentaciji Srbije na EP u Glazgovu

Leskovčanka Nina Stanisavljević, članica Plivačkog kluba Dubočica, dobila je poziv da bude u sastavu reprezentacije Srbije na Evrospkom prvenstvu za seniore koje će biti održano u Glazgovu. Nina Stanisavljević će biti deo petočlane srpske selekcije koja će se od 4. do 8. decembra nadmetati za naslov najboljeg u Evropi. Normu za odlazak na EP Nina […]

Andrej Pešić ponovo u ringu u oktobru

Andrej Pešić posle letnje pauze kreće sa pripremama za naredni meč 30. jula. Leskovčanin Andrej Pešić je poslednji meč odradio u aprilu ove godine gde je na poene savladao najboljeg madjarskog borca u Kruzer kategoriji Ferenca Urbana. – Planiramo da najpre odradimo desetak dana visinskih pripremama a onda da nastavimo po uobičajnom planu i programu. […]