Aktavis Akademija ponovo izborila plasman u Juniorsku ligu Srbije

Mladi košarkaši Aktavis Akademije ponovo će ove sezone igrati u Juniorskoj ligi Srbije, takmičenju koje okuplja najbolje mlade igrače u Srbiji uključujući i vodeće klubove poput Crvene Zvezde, Partizana i Mege.

U finalu kvalifikacionog turnira odigranog u Leskovcu košarkaši Aktavis Akademije su pobedili Pantere iz Vranja rezultatom 59:39. U polufinalu leskovački košarkaši su savladali juniorke drugoligaša Radnika iz Surdulice rezultatom 71:55.

Trener Milan Petrović kaže da je ovo treći put da Aktavis Akademija igra u Juniorskoj ligi Srbije i da ove godine očekuje borbu za plasman na finalni turnir i borbu za medalju. Ova generacije juniora je i prošle sezone igrala u Juniorskoj ligi Srbije, tada sa godinu dana starijim igračima, ali i u Prvoj Regionalnoj ligi Istok gde su stekli veliko iskustvo koje unose u novu takmičarsku sezonu.

– Ovo je veliki uspeh za nas i pokazatelj da radimo dobro u klubu. Sada smo pokazali da smo najbolji klub u radu sa mlađim selekcijama u regionu Južne Srbije i da zahvaljujući IPA Projektu prekogranične saradnje Srbija – Bugarska, preko kojer smo dobili novu, savremenu opremu mladi mnogo više napreduju ali su i motivisaniji da rade i postizu bolje rezultate. Posebno nam je drago što će naši juniori imati ponovo priliku da vide šta mogu u direktnim duelima sa najboljim vršnjacima iz Srbije na terenu. Verujem da će im ovo biti još veći podstrek da nastave vredno da rade i treniraju – rekao je Milan Petrović, trener Aktavis Akademije.

Ovaj projekat sufinansira Grad Leskovac.

Stavovi izneti u ovom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.

Povezano

Sloga pobedom protiv Moravca do polufinala Kupa Jablaničkog okruga

Fudbaleri Sloge pobedili su danas na stadionu ispod Hisara ekipu Moravca Orion i izborili plasman u polufinale ovog takmičenja. Kupa FS Jablaničkog okruga – 1/4 finale SLOGA (LESKOVAC) – MORAVAC ORION 6:0 Igralište pod Hisarom, bez gledalaca, sudija Dušan Marek (Leskovac), strelci: Radivojević u 20. i 87., Đorđević u 42., Kostić u 48., Pešić (autogol) […]

Leskovčani prvi poveli, posle preokreta osvojili prvi prvoligaški bod

Fudbaleri Dubočice osvojili su na gostovanju u Inđiji prvi bod u Prvoj ligi Srbije, a igrom u pojedinim trenucima najavili bolje dane leskovačkog fudbala. PRVA LIGA SRBIJE – 2. KOLO INĐIJA TOYO TIRES – GFK DUBOČICA 2:2 Strelci: 0:1 Đokić u 8., 1:1 Grbović u 14., 2:1 Stojanović u 34., 2:2 Zdravković u 64. minutu […]